Jak zrobić tanio dobrą kawę

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Jak zrobić tanio dobrą kawę

Post08 gru 2016, 19:09

W przeciwieństwie do herbaty :
blog.php?u=74&b=118
robimy inaczej - odwrotnie.
Wylewamy z czajnika starą wodę, wlewamy świeżą, gotujemy, następnie wlewamy z góry do szklanki/filiżanki
z wcześniej zasypaną kawą.
Powinna ukazać się pianka :)
Po tym można jeszcze dokładniej zaparzyć kładąc podstawek na szklankę przez kilka minut
- posłodzić wg. swojego uznania.

Ostrzegam :
Pijemy bez łyżeczki w szklance ponieważ zmienia smak a oprócz tego może nam wybić oczy ;)


Smacznego :D
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Jak zrobić tanio dobrą kawę

Post08 gru 2016, 19:09

Do kawy musi być świeża woda. Ale jeśli dopiero co zagotowaliśmy i chwilę woda postała to trzeba ją na nowo zagotować. Mówię o sytuacji, że np nagle zadzwonił telefon i nie zdążyliśmy zalać.

Trzeba więc dogotować do wrzątku. Ale wtedy kawka nie będzie już taka dobra a gotowanej dopiero co wody szkoda, wtedy trzeba dolać do czajnika trochę zimnej wody i dogotować. Wtedy kawa będzie dobra. To takie moje widzimisie :) ale uważam, że taka kawa jest lepsza.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

kamisia_k

Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 24 cze 2012, 22:37

Jak zrobić tanio dobrą kawę

Post08 gru 2016, 19:09

Kawę można zalać wodą dopiero gdy przestanie ona "bulgotać" po zagotowaniu. Taka kawa jest najlepsza. Zarówno parzona jak i rozpuszczalna.

SirAndre77

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2015, 13:02

Jak zrobić tanio dobrą kawę

Post08 gru 2016, 19:10

Dobre, dobre:-)... Ja tam piję z filtra przelewowego... a nie będę ukrywał, że mnie najlepiej smakuje robiona przez innych- hehehe... no i nie w samotności... już nie wspominając o tym, że po wyczerpujących czynnościach ... hmmm
mniodzio

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Jak zrobić tanio dobrą kawę

Post08 gru 2016, 19:12

W moim domu są dwie szkoły parzenia kawy... Ja ją od razu zalewam wrzątkiem, a moja Mama czeka aż woda się trochę ustoi.

Moja Mama pije kawę bez niczego, a ja ją piję z dodatkiem cukru i mleka.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości