Konfiguracja mojego nowszego blaszaka

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Konfiguracja mojego nowszego blaszaka

Post13 gru 2016, 21:17

Obrazek

Pomyślałam, że podzielę się z Wami konfiguracją mojego blaszaka, oraz tym jakich używam urządzeń peryferyjnych. Wiem, że na forum jest temat, gdzie można się pochwalić swoim sprzętem, ale ja naprawdę nie mam czym. :oops:

Mój komp ma osiem lat, dostałam go od mojego brata Andrzeja, tak samo zresztą, jak i poprzedni PC, z systemem Windows XP. Z tymże ten nowszy był swego rodzaju nagrodą za to, że napisałam pracę magisterską. Fakt, nie obroniłam jej, ale jednak zaistniała. Na początku na nim był system XP, ale niestety standardowo użyłam jakiegoś programu do optymalizacji, popsuło się przywracanie systemu, on sam przestał poprawnie działać, jego reinstalacja nie była możliwa, bo mój brat dał mi tylko jedną płytkę i resztę gdzieś zagubił, więc poszłam do sklepu komputerowego, by kupić XP. Jednak miły sprzedawca przekonał mnie bym kupiła Windows 7. On pod jednym względem jest gorszy od XP, bo wielokrotnie musiałam go reinstalować, czasem po użyciu niewłaściwego programu lub po jego niewłaściwym użyciu; a raz go położyłam bo zainstalowałam grę Trackmania Nations ESCW, czy jakoś tak, ignorując to, że miała niepodpisany sterownik. Ostatnio system reinstalował mi Łukasz (cosik_ktosik), po tym jak jego reinstalację uniemożliwiała uszkodzona, jak się później okazało, karta graficzna, która uwaliła później i płytę główną. W każdym razie chciałam pokrótce dać Wam do zrozumienia, że mój blaszak, jest kompem po przejściach. (Np. kiedyś go nie odkurzałam w środku i spaliłam w nim zasilacz, potem kartę graficzną i płytę główną, o czym już wcześniej wspomniałam.) Swoją drogą cosik_ktosik spodziewa się, że prędzej czy później może dojść u mnie do kolejnej awarii. :chaja:

Jednak przechodząc do meritum:

Procesor: DualCore Intel Core 2 Duo E6300, 1866 MHz (7 x 267) (często się zdarzało, że jego zużycie wzrastało do stu procent, czasem daje mu popalić Firefox, a ostatnio skaner Zemana Anti-Malware, oraz inne programy tego typu). On, po kilku godzinach, nagrzewa się do 50, 51 stopni, ale mam nadzieję, że się nie spali. (Zwłaszcza że niedawno oczyściłam kompa z kurzu i nie jest non stop włączony, bo jak go nie używam to go wyłączam.)

Płyta główna: Asus P5B (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN); po tym jak spaliłam tamtą dodaną fabrycznie cosik_ktosik kupił mi na Allegro identyczną, do tego stopnia, że nie miałam problemu z aktywacją systemu. Miałam tylko problem z aktywacją Soda PDF 3D Reader, ale napisałam do ich wsparcia technicznego i mi przyznali nowy klucz licencyjny.

Mikroukład płyty głównej: Intel Broadwater P965. :mrgreen:

RAM: 3 GB RAM ( dwa razy 1 GB i dwa razy 515 MB).

Typ BIOS-u: AMI (11/26/07).

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 630 (2048 MB); poprzednia była jakaś super, ale i tak się spaliła... Aha, jak na ekranie bootowania, albo na którymś go poprzedzającym zobaczycie jakieś artefakty, np. w postaci wykrzykników, wiedźcie, że coś złego się z nią dzieje... I lepiej wymieńcie ją na coś w pełni sprawnego, chyba że jest na gwarancji, bo popsuta karta graficzna może uwalić płytę główną. (Jako tytułowego zdjęcia tego wpisu użyłam zrzutu ekranu, przedstawiające tamte artefakty, które pojawiły się po uszkodzeniu, na skutek zakurzenia i przegrzania, karty graficznej. Ku przestrodze. :( )

Karty dźwiękowe: analogowa: Analog Devices AD1988A @ Intel 82801HB ICH8 - High Definition Audio Controller [B-0] oraz: nVIDIA HDMI/DP @ nVIDIA GF108 - High Definition Audio Controller. (Za Chiny nie wiem, o co chodzi.)

Dysk twardy: WDC WD20EFRX-68EUZN0 ATA Device (1863 GB, IDE); mam też drugi stary, obecnie nie podłączony. Zamierzam w przyszłości zacząć go używać, po uprzednim sformatowaniu i min. zainstalować na nim programy do przywracania danych. Rzadko ich używam, no ale uważam, że czasem lepiej jest się zabezpieczyć, zwłaszcza że nie używam żadnych programów do wykonywania kopii zapasowych. (Sama robię swego rodzaju kopie.)

Napęd dysków optycznych: (LG) HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H22N ATA Device (DVD+R9:8x, DVD-R9:8x, DVD+RW:18x/8x, DVD-RW:18x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM). Obecnie jest całkiem głośny, jednak nadal jest w pełni sprawny.

Zasilacz: chyba Chieftec. Poprzedni był jakiś super, ale się spalił.

Monitor: LG M2280D [22" LCD] (200116843009), z rozdzielczością zalecaną: 1920x1080. Z wbudowanym tunerem TV. Kupowałam do niego przeróżne anteny pokojowe, jednak uważam, że jedną z lepszych jest Full HD Indoor Antenna TVA 402, firmy Vivanco, jednak jej wadą jest to, że dla dobrego odbioru wszystkich 24, niepowtarzających się kanałów, musiałam ją wielokrotnie przestawiać. Z nią jest swego rodzaju loteria, albo wszystkie kanały będą dobrze odbierać, albo połowa z nich, albo żadne- to też biorę pod uwagę. :( (Aha, poprzedni miał przebicie, więc przestałam go używać.)

Klawiatura: firmy Tracer Lucid TRK-212, z podświetlaniem wszystkich klawiszy, którego i tak rzadko używam. Ta klawa jest podłączana do portu USB.

Mysz: jakaś firmy Microsoft, model: OPTO 013 D, ściślej mówiąc: A4 Tech EVO Opto 013D, z tymże jest koloru czerwonego. Niestety, jak ktoś kiedyś przewidział, farba z niej trochę schodzi. Jednak uważam, że jest całkiem poręczna, podłączana do normalnego portu.

Obudowa: jakaś firmy Tracer; jak się kompa nie będzie czyścić z kurzu, to można spodziewać się awarii poszczególnych jego części, w każdym razie już to przerabiałam. Ona ma uszkodzone dwa dolne porty, przez mojego jedynego bratanka Franka, oraz lekko wygiętą, porysowaną blachę. W każdym razie raczej jej nie polecam. Zwłaszcza jak ktoś nie chce regularnie czyścić kompa z kurzu, na pewno są lepsze alternatywy od niej, np. z filtrami przeciw-kurzowymi. :mrgreen: (Oczywiście blaszaka należy co jakiś czas czyścić z kurzu, chyba że kogoś stać na to, by co chwila wymieniać części na nowe, albo nawet i kupować nowy system, zwłaszcza jak padnie płyta główna i jest się w posiadaniu systemu na licencji OEM).

Głośniki: jakieś Genius, całkiem dobre, z wejściem do którego można podłączyć słuchawki; bez wejścia na mikrofon. :( Uważam, że dźwięk jest dobrej jakości.

Swoją drogą o starszego kompa mniej dbałam, nie odkurzałam go czasem wcale z kurzu, a i tak wszystkie jego części do końca były sprawne, nawet zasilacz z tzw. czarnej listy. Obecnie on poszedł w odstawkę. Jednak nie zamierzam się go pozbywać, a niech się kurzy w kącie.

Czy to znaczy, że obecne części komputerowe, które można kupić, są jakieś felerne i będą się częściej psuć, do tego stopnia, że nie będzie sensu ich naprawiać? :mrgreen:

Aha, moja Mama kupiła mi trochę lepszy sprzęt: czyli monitor, klawę i głośniki, jak miała trochę kasy po sprzedaniu starego mieszkania. Normalnie nie stać nas na takie wydatki. :(

A Wy jaki macie sprzęt, oraz urządzenia peryferyjne do niego?
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Aneta323

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 22 paź 2015, 11:01

Konfiguracja mojego nowszego blaszaka

Post13 gru 2016, 21:18

Kochana te wykrzykniki niczego dobrego nie wróżą, u mnie jak takie krzaczki pojawiły się to zaraz padła k. graficzna.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Konfiguracja mojego nowszego blaszaka

Post13 gru 2016, 21:18

Aneta323, wiem że te artefakty nie wróżą nic dobrego... Mi też spaliła się karta graficzna, dodatkowo nie mogłam reinstalować systemu, z powodu jakiegoś blue screena. Potem spaliła się i płyta główna.

Umieściłam tamto tytułowe zdjęcie, aby ustrzegło innych przed awarią i by nie traktowali pobłażliwie takich artefaktów.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości