Moja prosta wersja kapuśniaka

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Moja prosta wersja kapuśniaka

Post13 gru 2016, 22:06

Obrazek

Niedawno moja siostra Gosia spełniła moją prośbę i kupiła nam kapustę białą kwaszoną. I pojawił się problem co z nią zrobić...

W każdym razie nabrałam ochoty na kapuśniak.

Więc wzięłam sporo tej kapusty białej kwaszonej, wrzuciłam ją do garnka, dodałam tam z trzy pokrojone w kostkę i uprzednio umyte i obrane ziemniaczki, oraz z dwie duże marchewki, które również obrałam i pokroiłam. Dodałam do tego kostkę warzywną, oraz nalałam raczej sporo wody. Zupę gotowałam dość długo, aż ziemniaki i marchewka stały się miękkie.

Zdaje się że tą zupę sobie dodatkowo trochę dosoliłam. :mrgreen:

W ten sposób powstał całkiem smaczny kapuśniak. :)

Aha, wiecie że zdrowsza jest kiszona kapusta od tej kwaszonej, bo ta druga jest w sztuczny sposób zakwaszana? :mrgreen:

Niedawno moja Mama wykorzystała resztę owej kapusty kwaszonej białej i nareszcie zrobiła sobie bigos. :)

W każdym razie następnym razem, jak najdzie mnie ochota na kapustę, zamówię u mojej siostry tą kiszoną.

Jednak uważam że od czasu do czasu można zjeść coś nie do końca zdrowego.

A Wy jak zrobilibyście kapuśniak? Niekoniecznie wegetariański? Podzielcie się proszę Waszymi przepisami.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość