Moja sałatka florencka

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Moja sałatka florencka

Post13 gru 2016, 21:32

Obrazek

Moja siostra Gosia od dość dawna robi nam zakupy online w Tesco, dzięki temu żyje nam się lżej. W każdym razie niedawno kupiła nam gotową mieszankę sałat, tytułową florencką, ponoć z lekko orzechową nutą i postanowiłam z niej zrobić sałatkę.

W związku z tym, że sałaty, w skład których wchodzą: frisee, escarola, radicchio, lolo rosso i szpinak baby zostały uprzednio umyte, po prostu wrzuciłam je do miski. Potem dodałam do tego uprzednio umyty przeze mnie pęczek rzodkiewek, które pokroiłam w plasterki, dodałam około łyżki oleju, przyprawiłam trochę solą i pieprzem, dodałam tam trochę octu balsamicznego z Modeny, następnie wycisnęłam tam trochę soku z cytryny i wymieszałam wszystkie składniki tej sałatki. Potem udekorowałam ją z dwiema rzodkiewkami i dodatkowo skropiłam ją sokiem z cytryny.

W każdym razie sałatka wyszła całkiem smaczna i na szczęście nie była zbyt słona. Przegryzłam ją sobie gotowymi grzankami ziołowymi, które również kupiła nam moja siostra.

Aha, wiecie, że jak są młode rzodkiewki, to można jeść ich ogonki, gdyż są jadalne? :mrgreen:

Edit: uważam że dobrym uzupełnieniem tej sałatki byłaby Mlekovita Favita, oczywiście nie cała, jednak musiałam się bez niej obejść, ale uważam, że ona i tak była smaczna. Polecam. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Aneta323

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 22 paź 2015, 11:01

Moja sałatka florencka

Post13 gru 2016, 21:33

Narobiłaś mi apetytu :)



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości