Moja wersja przepisu na ser żółty panierowany

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Moja wersja przepisu na ser żółty panierowany

Post13 gru 2016, 19:19

Obrazek

Całkiem niedawno cosik_ktosik, podał mi linka do całkiem fajnego przepisu na ser panierowany. Szkopuł w tym, że mam teraz w domu tylko porcjowany, pokrojony raczej w cienkie plastry ser żółty Gouda. Próbowałam nawet go panierować, jak polecili na smaker, ale efekt nie był idealny.

W każdym razie jaja się skończyły, a ja nabrałam ochoty na panierowany żółty ser, który zdecydowałam się przygotować trochę inaczej.

A więc na jeden talerz nasypałam trochę mąki pszennej, na drugi nalałam trochę mleka i próbowałam panierować ser żółty. Jednak mleko było za rzadkie, więc dodałam do niego około łyżki mąki. Potem ostrożnie brałam plastry żółtego sera, uważając by się nie połamały i panierowałam je w mące i mleku z dodatkiem mąki. Panierowałam je podwójnie, jak to zalecili w oryginalnym przepisie.

Potem rozgrzałam patelnię, wylałam tam trochę oleju kujawskiego i smażyłam panierowany serek, z obu stron, by przybrał złoty kolor. Czas smażenia był krótki a ser nawet się nie przypalał.

Danie wyszło smaczne i smakowało mojej Mamie.

Aha, ja nie dodałam żadnych przypraw do panierki, nawet soli i moja Mama powiedziała mi, że ser panierowany smakował serem. :)

Podaję linka do strony z oryginalnym przepisem na ser żółty panierowany:

Kod: Zaznacz cały

http://smaker.pl/przepis-ser-zolty-panierowany,106997,beata1978.html


Może kiedyś go sobie zrobię, jak kupię normalny ser żółty. Ja sama bym nie wpadła na taki genialny pomysł. :clap:

Wpierw moją Mamę poczęstowałam zaledwie kilkoma kawałkami tego sera panierowanego, bo myślałam, że nie będzie jej smakował.

Potem przygotowałam jego następną porcję i dałam mojej Mamie więcej tego sera, aby było sprawiedliwie i zjadła go z apetytem, smakował jej nawet ten niedosmażony.

W efekcie nie mam już w domu żółtego sera. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości