Moje hobby

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Moje hobby

Post13 gru 2016, 20:47

Pomyślałam, że podzielę się z Wami tym, co jest moim hobby.

A więc, bardzo lubię słuchać radio online, zwłaszcza przy użyciu programu Tapin Radio; albo zwykłe, zwłaszcza Radio Eska, nadawane w Szczecinie. Lubię też stację RMF Max.

Z rzadka oglądam telewizję, bo nie cierpię reklam. Czasem oglądam Voice of Poland, oraz Must be the music, jednak one mi się już trochę przejadły. Lubię oglądać kreskówki, np. o Szczeżujskim. :oops: Od czasu do czasu oglądam Szkło kontaktowe, ale też miewam go dość. Zdecydowanie nie cierpię Tańca z gwiazdami, wprawdzie nie jestem jakimś krytykiem, ale uważam, że gwiazdy odgrywają swoje role zamiast tańczyć. Bardziej podobał mi się program You Can Dance. Nie lubię też żadnych seriali, ale raz oglądałam z ciekawością Pierwszą miłość, bo zaciekawił mnie wątek z wrednym Igorem, ale teraz uważam, że ciągną go na siłę. (Swoją drogą Rafał Mohr tak dobrze odgrywa tą rolę, że nie darzę go sympatią... Mam nadzieję, że nie zostanie aktorem jednej roli. Hmm, on ma sporą filmografię, więc może mu to nie grozi. :think: ) Bardzo rzadko oglądam telenowele, po prostu chcę czasem potowarzyszyć mojej Mamie. Bo ona siedzi w pokoju i ogląda TV, a ja siedzę u siebie przed kompem. Jednak nuży mnie fabuła seriali/ telenowel, nie wiem kto z kim i dlaczego, tylko wiem, że w jakimś taśmowcu aktor wciela się w geja...

Lubię czytać książki, zwłaszcza te dla dzieci od lat sześciu, bo powyżej uszu mam rozbudowanej, wielowątkowej fabuły, a kiedyś czytałam chłam dla dorosłych, uwzględniając głupie horrory, thrillery, itp. Teraz jestem na swego rodzaju odtrutce. A pomyśleć, że powrót do lektury zaczęłam jak wzięłam się za przeczytanie całej serii przygód Mikołajka. Polecam. :)

Często amatorsko robię zdjęcia, przeważnie moich kotów, oraz członków mojej rodziny i zaprzyjaźnionych z nią osób. Czasami robię zdjęcia kulinarne, z rzadka dla potrzeb bloga, jednak nie zamierzam fotografować wszystkiego, co jem. Mam zwykły cyfrowy aparat, który swego czasu polecił mi lewy: Nikon COOLPIX L29, ale wybrałam ten w kolorze fioletowym. Dość często na forum publikuję zdjęcia, które zrobiłam przy pomocy mojej Nokii, np. te z moimi kotami, oraz niektóre kulinarne. (W zasadzie większość, muszę kupić baterie do mojej cyfrówki.)

Lubię czytać o różnych promocjach i konkursach, oraz o tym pisać... Sprawdzam legalność większości promocji. Jednak niektóre z nich mnie nie interesują. Albo wiem, że na niektórych stronach promocje bywają nielegalne. Codziennie posiłkuję się tematem z forum malwaretips, gdzie umieścili linki do stron z legalnymi promocjami.

Lubię testować różne programy do zabezpieczeń, kiedyś się trochę nimi bawiłam:

Kod: Zaznacz cały

http://forum.hotfix.pl/blog.php?u=219&b=232
ale od niedawna znów mam tylko jednego antywirusa, czyli tak jak należy.

Nie testuję już różnych programów do optymalizacji Windows 7, bo straciłam zaufanie do większości z nich:

Kod: Zaznacz cały

http://forum.hotfix.pl/blog.php?u=219&b=234
jednak żadnemu z nich nie ufam bezgranicznie.

Nie cierpię reinstalować systemu i staram się tego unikać, jak ognia... Mam system zapchany masą oprogramowania, oraz gier w które grywam sporadycznie, bo jestem raczej niedzielnym graczem. (Bardzo lubię gry w stylu Pacman, np. Pacmania; oraz pong np. Worms Breakout 2; wyścigi, np. Highway Pursuit; jakieś platformówki, np. Ice Tower, itp.) Jednak mój system, czyli Windows 7 64-bit, w miarę dobrze działa. W ogóle nie lubię zwykłego przywracania systemu, bo z rzadka stwarzało problemy, np. jak chciałam przywrócić system, chwilę po tym jak antywirus, zwłaszcza Avast się zaktualizował, nie wiem czy tak samo będzie z Emsisoft Anti Malware, do którego całkiem niedawno się przekonałam, bo wykrywa u mnie o wiele mniej FP (false positive) niż kiedyś.

Jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy, to wiem tylko, że czasem blaszaka należy oczyścić z kurzu. I w moim przypadku sprawdza się przysłowie: mądry Polak po szkodzie, bo nim zaczęłam dbać o kompa, to wpierw spaliłam zasilacz, jakiś czas później kartę graficzną i płytę główną... Aha, wiem też, że jak na ekranie, przed logowaniem widać jakieś artefakty, np. wykrzykniki, to znak, że karta graficzna się psuje i trzeba ją wymienić, bo jak nic się z nią nie zrobi, to zepsuje się i płyta główna. W każdym razie tak było u mnie.

Uważam, że moja wiedza o kompach jest raczej średnia, bo naprawdę wielu rzeczy nie wiem.

Aha, kiedyś pisałam ,,wiersze", ale zaprzestałam tego, bo byłam zbyt skoncentrowana na sobie, poza tym one nie spełniały wyśrubowanych kryteriów... Bawiłam się nawet w pisanie ,,haiku". Jednak nie żałuję mojej ,,twórczości".

A Wy jakie macie zainteresowania? :mrgreen:

------------------------------

Nie oglądam wszystkich kreskówek, które nadają, bo niektóre według mnie wręcz są ohydne, np. ta o astro- małpach lub o zmaganiu się bystrzaków z paskudami, albo o życiu na Wyspie Totalnej Porażki (i jej kontynuacje), o przygodach głupiego, według mnie Wujka Dobrej Rady... Zdecydowanie nie lubię bajek o chłopcach o imionach Clarence, oraz Eliot Kid, bo według mnie oni mają problem z postrzeganiem otaczającej ich rzeczywistości...

Bardzo rzadko oglądam Zwyczajny Serial, oraz Niesamowity Świat Gumballa, który wywołuje u mnie raczej mieszane uczucia. :oops:

Czasami w ogóle nie mam ochoty na oglądanie telewizji, bo wolę siedzieć przy kompie i w ostateczności słuchać radia normalnego lub online.

Wiem, że to trochę obciach, że nie zawsze oglądam programy przeznaczone dla osób dorosłych, ale kreskówki mnie odstresowują. Poza tym za moich dziecięcych lat był niewielki wybór bajek, może stąd wziął się mój niedosyt?

Aha, z rzadka oglądam powtórki Miodowych Lat, czuję sentyment do tego serialu, bo mój Tata bardzo lubił go oglądać. Jednak nie przepadam za tamtą serią, w której wyprowadzili się do nowego mieszkania.

W sumie bez oglądania TV mogłabym się obejść, ale bez neta raczej nie za bardzo... Ani bez radia, jednak ostatnio surfuję w ciszy... Tylko słuchając jak mój komp pracuje, raczej nie za głośno... :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Aneta323

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 22 paź 2015, 11:01

Moje hobby

Post13 gru 2016, 20:47

Polecam Ci fajny serial "Z Nation"

Kod: Zaznacz cały

http://www.tvseriesonline.pl/z-nation/

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Moje hobby

Post13 gru 2016, 20:48

Bardziej jestem zainteresowana kontynuacją serialu o przygodach Flasha, a nie jakimś tasiemcem o inwazji zombie.

To zdecydowanie nie moje klimaty. :/
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Aneta323

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 22 paź 2015, 11:01

Moje hobby

Post13 gru 2016, 20:48

co ty wiesz o tasiemcach...

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Moje hobby

Post13 gru 2016, 20:53

Tak się składa, że seriale potocznie nazywa się tasiemcami.

Serial (popularnie zwany tasiemcem) – element systemu Babilonu. Ma on na celu ogłupianie i wpajanie obojętności. Widzowie seriali często są albo osobami na emeryturze, albo 40-latkami z nieudanym życiem (oglądają seriale po to by uwierzyć, że może być lepiej).

Seriale są bardzo potrzebne:

Stacjom telewizyjnym po to by zdobyć oglądalność i zarobić kokosy na reklamach (ponieważ nikt już nie płaci abonamentu);
Rządowi, by otumanić społeczeństwo i bezpiecznie podnosić ceny żywności, nie obawiając się strajków i bojkotów hipermarketów.


Źródło:

Kod: Zaznacz cały

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Serial


Oczywiście nie uważam, że wszystkie seriale są złe i nie krytykuję osób, które je oglądają. Po prostu nie oglądam filmów o apokalipsie zombie, ani żadnych horrorów, thrillerów, bo ich nie lubię. Nie lubię filmów pełnych przemocy, z wielością przelanej krwi, oraz masą seksizmu. Już wolę oglądać niektóre sensowne kreskówki.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości