Moje i Wasze postanowienia noworoczne

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Moje i Wasze postanowienia noworoczne

Post13 gru 2016, 22:07

Już dziś za pasem jest Nowy Rok, czas refleksji, podsumowania poprzedniego roku, oraz postanowień noworocznych.

Kiedyś postanowiłam sobie, że moje pewne problemy zdrowotne już się nie powtórzą i miałam raczej złe plany, w przypadku niepowodzenia moich postanowień, ale życie mocno dało mi po nosie i zweryfikowało moje plany. :(

Od paru lat obiecuję sobie, w zasadzie planuję, że będę bardziej dbać o moje zdrowie, a w przypadku konieczności brania leków, na skutek różnych przypadłości, będę je brać regularnie by znów nie zapaść na zdrowiu.

Oraz postanawiam sobie, że nie dopadną mnie dawne smutki, co na szczęście mi się udaje, mimo że czasem bywam smutna, jednak już taki jest los ludzki, nie zawsze można się cieszyć.

Od paru lat planuję, że będę walczyć ze złymi myślami, by np. nie popaść w zbyt wielki pesymizm, do którego miewam skłonność, mimo że mam co jeść, mam dach nad głową, nie jestem osamotniona i mogę liczyć na towarzystwo mojej Mamy i naszych dwóch kotów, a w razie potrzeby mogę liczyć na pozostałych członków mojej rodziny, oraz na osoby z nią zaprzyjaźnione, a także na pomoc osób, które uważam za przyjaciół.

Planuję również że trochę powściągnę mój spory apetyt, co do łatwych nie należy ale już nie postanawiam że schudnę, bo mam raczej zły metabolizm i inne problemy z tym związane i mogę tylko uczciwie postanowić, że postaram się zanadto nie objadać, by jeszcze bardziej nie przytyć. :(

Poprzedni rok pod pewnymi względami był taki jak dawne lata, jednak był lepszy od tego co przytrafiło mi się kilka lat temu. :mrgreen: Wówczas dostałam nauczkę że bardziej powinnam dbać o moje zdrowie. Od niedawna postanawiam, że w miarę potrzeby, regularnie będę brać przepisane przez lekarza leki, aby znów się nie rozchorować, jak ładnych parę lat temu. :(

W zasadzie powinnam postanowić, że będę częściej chodzić na spacery, co kiedyś bardzo lubiłam, a nie ciągle gnuśnieć w domu, na co ostatnio mam ochotę, bo teraz uważam że jest zbyt zimno, a latem było mi zbyt gorąco, a upały naprawdę mi nie służą.

No i jak co roku postanowię, że będę dobrze odnosić się do innych ludzi, oraz do naszych braci mniejszych, w sensie naszych dwóch kotów, co jednak nie jest dla mnie rzeczą trudną... Jeśli chodzi o moją ciocię Anię to mogę najwyżej postanowić, że nie dam jej się zbyt często wyprowadzać z równowagi, z czego ona czasem zdaje się czerpać wielką satysfakcję, pomimo że nie jest potworem.

No i już nie nowo-rocznie mogę postanowić, że nauczę się regularnie czyścić mojego kompa z kurzu, oraz postaram się w nim zainstalować pożądane przeze mnie oprogramowanie, a nie wszystko jak leci, bo było dostępne w jakiejś promocji... Jednak zapcham go różnymi grami, w które z przyjemnością będę grywać od czasu do czasu. Postaram się również zachować ostrożność w czasie korzystania z neta, by uniknąć infekcji i konieczności proszenia innych o pomoc w jej zwalczeniu, spoza naszego forum. :(

Czyli reasumując jak co roku postanowię sobie, że w razie potrzeby, regularnie będę brać leki, by znów nie zapaść na zdrowiu, jak parę lat temu, postaram się trochę powściągnąć mój wilczy apetyt i czasem chodzić na spacery, zmienię trochę moje podejście do życia na bardziej optymistyczne, będę dbać o mój odnowiony komputer, oraz będę się starała lepiej traktować innych ludzi, oraz nasze dwa koty... (Dobrze traktuję innych ludzi, ale miewam tendencję to rozpamiętywania przeszłości, oraz zanudzania ich wspominkami tego złego, co mi się kiedyś przytrafiło. Co do kotów, to powinnam czasem moją Mamę wyręczyć w dbaniu o czystość ich kuwety, itp.)

A jakie są Wasze noworoczne postanowienia? Jak byście podsumowali poprzedni rok? Czy poprzednie plany\postanowienia udało się Wam zrealizować? Podzielcie się proszę Waszymi wrażeniami i opinią.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości