Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T - najważniejsze informacje

Blogi użytkowników forum Hotfix
MaG

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 12 wrz 2012, 21:23

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T - najważniejsze informacje

Post08 gru 2016, 19:34

Czy jest możliwe zaprogramowanie kanałów tv cyfrowej bezpośrednio na telewizorze, tak aby można było zmieniać kanały za pomocą jednego pilota, bez konieczności używania pilota do dekodera i pilota do tv?

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T - najważniejsze informacje

Post08 gru 2016, 19:35

MaG pisze:Czy jest możliwe zaprogramowanie kanałów tv cyfrowej bezpośrednio na telewizorze, tak aby można było zmieniać kanały za pomocą jednego pilota, bez konieczności używania pilota do dekodera i pilota do tv?

Przyznam szczerze, że nie słyszałem o takim czymś, ale wydaje mi się, że nie ma takiej możliwości.
To tuner wysyła sygnał do telewizora i telewizor nie ma możliwości wymuszenia na tunerze zmiany kanału.

Co do dwóch pilotów. Ja korzystam tylko z jednego pilota - tego od tunera, pilotem od telewizora tylko włączam i wyłączam telewizor. Samą zmianę kanałów, zmianę natężenia dźwięku i wszystkie inne operacje wykonuję z pilota od tunera.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T - najważniejsze informacje

Post08 gru 2016, 19:36

MaG pisze:Czy jest możliwe zaprogramowanie kanałów tv cyfrowej bezpośrednio na telewizorze, tak aby można było zmieniać kanały za pomocą jednego pilota, bez konieczności używania pilota do dekodera i pilota do tv?

Istnieją tzw. piloty uniwersalne ale nie każdy może działać, zależy to od marki telewizora oraz dekodera.
Jeżeli korzystamy z wyjścia EURO (SCART)
- polecam kabel/przewód EURO - EURO 21 pin.
Są podobne ale się różnią tym że nie wszystkie kabelki są podpięte, na EURO - EURO tak.
(widać to po grubości)
Przekonałem się o tym 16-ście lat temu kupując antenę oraz dekoder
do odbioru TV Sat.
Nie wielka różnica w cenie ale warto kupić ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
janpas

Globalny Moderator
Posty: 2118
Rejestracja: 27 mar 2009, 00:13
Lokalizacja: ChełmicaDuża
Kontaktowanie:

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T - najważniejsze informacje

Post08 gru 2016, 19:37

A u mnie wiocha totalna dekoder znalazł 55 kanałów sporo oczywiście z kłódką
choć nie używam bo mam dekoder cyfrowy
ale kupiłem do lapka w celach testów jak to się ma w praktyce i o dziwo sporo kanałów za fre 16 i do tego 3 regionalne TVP info Warszawa TVP info Bydgoszcz TVP info Poznań
należy nie wpadać w panikę ta mała antenka z magnesem musi być ustawiona optymalnie i spolaryzowana z metalem czyli postawiona na metalu wtedy efekt jest wyśmienity
Grunt to spokój
pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś raz

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Szczęśliwego Nowego Roku

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T - najważniejsze informacje

Post08 gru 2016, 19:37

Naprawdę fajny przejrzysty poradnik.Dzięki seba86mu.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

monika82

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 21 lut 2013, 08:11

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T - najważniejsze informacje

Post08 gru 2016, 19:38

Witam. Potrzebuję pomocy. Posiadam stary telewizor firmy philips, który posiada jedynie wejście na antenę. Innych wejść nie posiada. Obecnie posiadam antene pokojową i odbiór jest bardzo dobry. Czy jeśli zakupię modulator IBEROSAT TDT5000 to będę musiała dokupywać dodatkowy dekoder? I gdzie można dostać taki modulator . bo przeszukałam cały internet i nigdzie nie mogę go znaleźć ? I jak pozniej sie da podłaczyc ten tuner do telewizora skoro telewizor posiada tylko wejscie na antene.... jestem zielona w tych sprawach a nie chce zmieniac telewizora bo ten mi w zupełności wystarcza i mam do niego sentyment..... prosze o pomoc rowniez w sprawdzeniu zasiegu- miejscowość okolice Brzegu Dolnego- dokładnie Pogalewo Wlk . woj. dolnośląskie.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T - najważniejsze informacje

Post08 gru 2016, 19:39

monika82 pisze:Czy jeśli zakupię modulator IBEROSAT TDT5000 to będę musiała dokupywać dodatkowy dekoder?

Jeżeli zakupisz model IBEROSAT TDT5000 to dodatkowy tuner DVB-T nie będzie Ci już potrzebny, ponieważ to urządzenie, to m,odulator i tuner DVB-T w jednym.
Z podobnych tego typu urządzeń:
Strong SRT 8106 => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Jeżeli natomiast zakupisz klasyczny modulator (bez wbudowanego tunera DVB-T) w tym wypadku oprócz modulatora potrzebny będzie osobny tuner DVB-T.
Osobiście polecam tuner Ferguson Ariva T65:
=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

monika82 pisze:I gdzie można dostać taki modulator . bo przeszukałam cały internet i nigdzie nie mogę go znaleźć ?

Nie musisz stosować akurat tego modelu modulatora. W poradniku podałem go tylko jako przykład.
Możesz zastosować przykładowo taki modulator z wbudowanym tunerem DVB-T
Strong SRT 8106 => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Ewentualnie sam modulator (bez wbudowanego tunera DVB-T) i do tego zewnętrzny tuner DVB-T. Taka opcja wychodzi taniej, ale masz dwa osobne urządzenia.
=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

monika82 pisze:I jak pozniej sie da podłaczyc ten tuner do telewizora skoro telewizor posiada tylko wejscie na antene....

Schemat poglądowy z modulatorem i osobnym tunerem DVB-T:

Telewizor <= modulator <= tuner DVB-T <= antena

Schemat poglądowy z modulatorem z wbudowanym tunerem DVB-T:

Telewizor <= modulator <= antena

Antenę podłączasz do tunera DVB-T, następnie tuner DVB-T łączysz na przykład przewodem SCART (EURO) z modulatorem. Ostatecznie modulator przewodem antenowym podłączasz do telewizora.

monika82 pisze:prosze o pomoc rowniez w sprawdzeniu zasiegu- miejscowość okolice Brzegu Dolnego- dokładnie Pogalewo Wlk . woj. dolnośląskie.

Obecnie jesteś w zasięgu MUX1 i MUX2. Jeżeli chodzi o MUX3 jesteś praktycznie na granicy zasięgu, więc odbiór możesz mieć lub nie.
Ostatecznie do 27 kwietnia 2014 będziesz w pełnym zasięgu wszystkich multipleksów.

monika82

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 21 lut 2013, 08:11

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T - najważniejsze informacje

Post08 gru 2016, 19:39

Dziekuję bardzo za szybką odpowiedz napewno bardzo mi pomogliscie ;) Dziekuje bardzo .

Awatar użytkownika
hevet

Ekspert
Posty: 199
Rejestracja: 21 cze 2009, 17:46

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T - najważniejsze informacje

Post08 gru 2016, 19:40

Tak programy radiowe należą do platformy Polsatu i będą kodowane.



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości