Nietypowe placki z kiszoną kapustą

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Nietypowe placki z kiszoną kapustą

Post13 gru 2016, 20:14

Obrazek

Moja Mama wczoraj kupiła kiszoną kapustę z ziołami, takimi jak: kminek, koper i jałowiec, firmy Magaw. Była nawet smaczna i sporo jej zjadłyśmy, ale mi trochę zaszkodziła...

W każdym razie dziś rano byłam trochę głodna i miałam ochotę albo na omlet, albo na placki. Nie chciałam jeść surowej kapusty kiszonej i wpadłam na pomysł, że zrobię nietypowe placki.

A więc do miseczki wrzuciłam trochę kiszonki z kapusty, starając się ją odsączyć z wody i trochę ją pokroiłam, do tego dodałam dwa jaja i trochę mąki gryczanej (niedawno skończyła nam się pszenna), oraz trochę wody. Z dwa razy dodawałam trochę wody, a na koniec dodałam z dwie łyżeczki mąki gryczanej. Więc nie znam właściwych proporcji, jednak ciasto nie było bardzo gęste. Myślałam, że jest za rzadkie.

Potem rozgrzałam patelnię, wylałam na nią trochę oleju kujawskiego, a potem łyżką nakładałam małe placki i smażyłam je z obu stron.

Aha wiedziałam, że ciasto na placki mogę posolić, ale tego nie zrobiłam i nie przyprawiłam też placków.

W każdym razie placki były całkiem smaczne i sycące, ale niestety kiszonka po podgrzaniu nie smakowała już przyprawami.

Jednak uważam że takie placki są dobrą alternatywą, zwłaszcza jak ktoś nie chce jeść surowej kiszonej kapusty, mimo jej walorów smakowych i zdrowotnych.

Swoją droga wiecie, że w okresie zimowym trzeba spożywać sporo kiszonek, bo one są bardzo zdrowe i pomogą nam uzupełnić różne niedobory, np. witamin?

----------------------

Całkiem smaczne placki. :) Za drugim razem też mi się udały, ale przeważnie nie miały tamtych dziurek, widocznych na pierwszym zdjęciu.

Uważam, że kapustę zawsze należy odsączyć, nim przygotuje się ciasto na te placki.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości