Nostalgia, czyli Ruffle emulator Adobe Flash Playera.

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Nostalgia, czyli Ruffle emulator Adobe Flash Playera.

Post10 kwie 2021, 18:20

Jak pewnie wiecie, Adobe Flash Player nie jest już wspierany i najbezpieczniej jest się go pozbyć z systemu. Na szczęście powstał jego emulator, na różne systemy, Windows, Linux oraz Mac. Można go użyć jako samodzielną aplikację, wówczas trzeba pobrać pliki z rozszerzeniem SWF, jednak nie wiem jak je znaleźć, albo w postaci tymczasowego rozszerzenia do: Firefox, Chrome, Edge i Safari.

To jest tymczasowe rozszerzenie, zwłaszcza dla Firefox, bo nie jest jeszcze podpisane. Aby je zastosować należy wpierw je pobrać, potem uruchomić Firefox, przejść do:

Kod: Zaznacz cały

about:debugging
, kliknąć na: Load Firefox i kliknąć na: wczytaj tymczasowe rozszerzenie. Potem na pasku narzędziowym u góry pojawi się ikonka tego rozszerzenia i ono będzie aktywowane na pewnych stronach. Czasami zobaczycie informację w stylu; odinstalowaliście Adobe Flash Player z Waszego systemu, a Ruffle nie może go zastąpić, więc nie będziecie mogli zagrać w grę. Na razie uruchomiłam tak parę gier. Mam nadzieję, że kiedyś to rozszerzenie będzie normalne. :)

Strona domowa projektu:

Kod: Zaznacz cały

https://ruffle.rs/


Ona została uznana za bezpieczną przez Bitdefender TrafficLight, McAfee web Advisor i Avira Browser Safety.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości