Opera 11 beta z grupowaniem zakładek jak odpowie konkurencja

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Opera 11 beta z grupowaniem zakładek jak odpowie konkurencja

Post05 gru 2016, 19:07

Witam

Tak, mój drugi wpis i znowu o przeglądarkach :oops:

A więc jak możemy przeczytać w newsie Opera 11 Beta wprowadza grupowanie zakładek, twórcy Opery całkiem zmienili możliwości zakładek oraz sposób ich wyświetlania a także ich organizowania. Używałem Opery parę godzin i przyznam szczerze, moim zdaniem pomysł jest prosty ale daje oczekiwane rezultaty. Nie będę robił screenów, bo to nie ma sensu gdyż w filmie, który znajduje się w newsie wszystko jest ładnie pokazane ;) [no chyba, że ktoś sobie będzie życzył :) ] Ogólnie najbardziej spodobał mi się sposób grupowania, gdzie gdy najedziemy jedną kartą na drugą, to zostaje ona "wsiąknięta" przez nią, a po najechaniu pokazuje wybór karty, coś jak miniaturki programów w Windows 7 po najechaniu na ikonę programu w pasku zadań (jak tutaj -> kliknij obrazek) Proste ale jak przydatne.

Jestem tylko ciekaw co konkurenci - Firefox oraz Google Chrome wymyślą za rozwiązanie. Nie wiem czy można coś prostszego i lepszego stworzyć niż to, co zrobiła Opera. Jak już to albo konkurencja lekko zgapi od Opery albo nic nie zmienią i zaczekają, aż ktoś stworzy dodatek (a może już jest ?), który sprawi że przeglądanie kart będzie tak samo wygodne jak w Operze.

Testowaliście Operę 11 beta? Spodobał Wam się sposób grupowania kart? Jak myślicie co Firefox oraz Chrome zrobią w stronę ułatwienia korzystania z kart, jak rozwiążą ich grupowanie, a może nic nie zrobią ;) ?

Zapraszam wszystkich do dzielenia się komentarzami, opiniami oraz swymi przemyśleniami! :)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Opera 11 beta z grupowaniem zakładek jak odpowie konkurencja

Post05 gru 2016, 19:07

Jak wprowadzą to w FF to będzie bardzo przyjemnie. Mi się ta opcja bardzo podoba (grupowania)
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Opera 11 beta z grupowaniem zakładek jak odpowie konkurencja

Post05 gru 2016, 19:07

No obojętnie czy to będzie domyślnie czy ktoś napisze dodatek, byle to działało :D

Awatar użytkownika
Luk@sz_root

Ekspert
Posty: 350
Rejestracja: 05 lip 2010, 15:51
Kontaktowanie:

Opera 11 beta z grupowaniem zakładek jak odpowie konkurencja

Post05 gru 2016, 19:31

No ciekawie, tylko powinni popracować jeszcze nad ogólną szybkością działania tejże przeglądarki.
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget.
Obrazek

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Opera 11 beta z grupowaniem zakładek jak odpowie konkurencja

Post05 gru 2016, 19:31

Beta według mnie znacznie szybciej działa, więc nad tym popracowali według mnie.



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości