Prawdziwy koniec świata

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Prawdziwy koniec świata

Post13 gru 2016, 21:52

Nie wierzę w wyrokowany przez innych biblijny koniec świata, przepowiadany przez pseudo-proroków, którzy są niebezpieczni bo np. naiwnych mogą namówić się do wyzbycia się całego majątku, albo nawet i zamordowania własnych dzieci i popełnienia samobójstwa- były takie przypadki... Np. członkowie danej sekty pozbawiali się życia i wierzyli, że kosmici zabiorą ich ciała i ożywią ich na innej planecie, tak się oczywiście nie stało. :(

Jeżeli chodzi o koniec naszej cywilizacji, mam nadzieję, że dzięki postępowi nigdy nie nastąpi i że nie dojdzie do niego na skutek wojny- chyba nikt nie będzie na tyle głupi, by wysadzić naszą poczciwą planetę. :think:

Jeśli chodzi o koniec życia na Ziemi to chyba nastąpi jak Słońce się wypali, za wiele miliardów lat i mam nadzieję, że do tego czasu ludzie opuszczą naszą planetę i skolonizują nowe światy.

Jeśli chodzi o wizję buntu maszyn z cyklu filmów o Terminatorze, obecnie za nimi nie przepadam, to mam nadzieję, że ludzie nie będą na tyle nierozsądni, by stworzyć inteligentne roboty, w prawdziwym tego słowa znaczeniu, bez żadnych zabezpieczeń, by nie mogły obrócić się przeciwko ludziom. Oraz mam nadzieję, że przybysze z innych planet nie zniszczą naszej cywilizacji... Zdaje się że taki koniec świata przewiduje genialny Stephen Hawking, oby się mylił. :o

Uważam, że prawdziwy koniec świata następuje zawsze kiedy umiera co najmniej jeden człowiek, bo razem z nim umiera jego wewnętrzny świat, sposób postrzegania rzeczywistości, emocje, uczucia, poglądy na otaczający nas świat, wszystkie radości, zgryzoty i błahostki odejdą z nami po naszej śmierci.

Sądzę że takiego końca świata nie unikniemy i dlatego uważam, że życie należy cenić, trzeba godnie żyć, być dobrym człowiekiem i żyć w zgodzie z innymi i samym sobą. Należy przestrzegać prawa, szanować innych, oraz siebie i cudzą własność, czyli trzeba być porządną osobą.

Naprawdę doceniajmy życie, zwłaszcza że po śmierci nie ma nic.

A wiara w życie po życiu może być śmiertelnie niebezpieczna, o czym przekonały się ofiary zamachów w Paryżu. :( Gdyby zamachowcy nie wierzyli w nagrodę w ,,pośmiertnym życiu" to nie ośmieliliby się pozbawić innych życia. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości