Problemy z radiem internetowym Kruger&Matz. Rozwiązanie.

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Problemy z radiem internetowym Kruger&Matz. Rozwiązanie.

Post02 maja 2021, 20:00

Ładnych parę lat temu kupiłam sobie radio internetowe firmy Kruger&Matz, by słuchać sobie stacje nadawane przez net, bez włączania komputera. Okazało się, że dźwięk jest dobrej jakości, obsługa intuicyjna, można utworzyć listę ulubionych stacji. Jednak nie jest idealnie, bo bywają sporadycznie problemy, np. po długim nieużytkowaniu tego sprzętu nie można go podłączyć do neta, bo ponoć żadna sieć WiFi nie jest dostępna. Dziś doświadczyłam nowego problemu, po podłączeniu się do mojej WiFi, przeszłam do listy ulubionych, by wybrać stację do odtwarzania i pojawiła się informacja, że owa lista jest pusta. Jest jedno rozwiązanie tego problemu, sprawdziłam dziś to na swoim radiu internetowym, ale na wszelki wypadek należy przygotować sobie dane z nazwą Waszej WiFi i hasłem do niej... Otóż tak jak w przypadku niesfornych ruterów pomocne bywa odłączenie radia internetowego z prądu, na parę sekund lub trochę dłużej, po prostu należy wyjąć wtyczkę. Jak coś nadal będzie nie tak, to ów zabieg należy powtórzyć. Dziś trzy razy pod rząd musiałam wyłączać moje radio internetowe z zasilania. Szczerze mówiąc trochę spanikowałam, bo bałam się, że wyczyściło mi listę ulubionych. Na szczęścia owa lista pozostała nienaruszona.

Aha, czasem skutkiem ubocznym wyłączenia z prądu radia internetowego może być przywrócenie poprzedniego hasła i/lub nazwy sieci WiFi; zwłaszcza jak je niedawno zmieniliście. Dlatego wpierw powinniście upewnić się, że macie pod ręką właściwe dane, aby połączyć się z siecią.

Jeżeli mieliście jakieś inne problemy z radiem internetowym, firmy Kruger&Matz, albo innej i je jakoś rozwiązaliście, to napiszcie proszę w tym temacie.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Problemy z radiem internetowym Kruger&Matz. Rozwiązanie.

Post13 maja 2023, 14:13

Przez ponad dwa lata, gdy napisałam ów wpis na blogu, myślałam że moja metoda jest niezawodna. Okazało się, że po prostu szczęście mi sprzyjało, no i w końcu się doigrałam. Obecnie moje radio internetowe jest w serwisie Rebel Electro (Kruger&Matz), mimo że kupiłam je gdzie indziej i gwarancja wygasła. Owo radio nie może połączyć się z siecią WiFi, chyba padła w nim karta sieciowa. Mam nadzieję, że nikomu nie zaszkodziłam. :oops:

------Połączono posty------

Owo radio zostało naprawione i zaktualizowane, lista ulubionych jest pusta. :sciana: :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości