Prosty makaron z sosem koperkowym

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Prosty makaron z sosem koperkowym

Post13 gru 2016, 19:03

Obrazek

Podzielę się z Wami całkiem prostym przepisem na makaron z sosem koperkowym.

A więc w domu mam sporo makaronów, do wyboru do koloru i przeróżnych kształtów. Jednak by zabić wieczorny, w zasadzie nocny apetyt, postawiłam na coś zdrowszego: makaron razowy Fusilli tiraDell. Rzadko jadam takie prozdrowotne makarony, bo jednak wolę te zwykłe, białe.

Wpierw makaron ugotowałam zgodnie z przepisem: czyli wrzuciłam go do wrzącej wody, lekko osolonej, z małą ilością oleju kujawskiego. Gotowałam go około 9 minut, czyli tyle ile zalecali. Potem go odsączyłam i pojawił się problem z czym go zjeść.

Zdecydowałam się go zrobić z sosem koperkowym, specjalnością mojej Mamy. Moja Mama mniej więcej powiedziała mi jak przygotować sos, ale pewności nie miała.

Więc wpierw rozgrzałam patelnię, potem wlałam tam trochę wody i rozpuściłam kostkę warzywną Maggi Duo, potem dodałam do tego z dwie lub trzy łyżki śmietany i na koniec dodałam pokrojony koperek, który wyjęłam z zamrażarki.

Sos wyszedł całkiem smaczny, ale był bardzo słony, więc może należało użyć tylko pół tamtej kostki.

Tamto danie było całkiem sycące.

Kostki warzywne Maggi Duo moja Mama kupiła swego czasu w Biedronce i wówczas mało kosztowały. Dość często ich używam. Kiedyś gotowałam makaron z kostką warzywną, ale wówczas miał inny smak.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości