Samsung Galaxy Gear VR czy warto kupić

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Samsung Galaxy Gear VR czy warto kupić

Post07 cze 2017, 20:58

Dobrek. Niedawno pisałem o Oculusie Rift, a dzisiaj inna bajka, znacznie tańsza, bo jest nią Samsung Galaxy Gear VR.

Czym to jest? Są to specjalne okulary do wirtualnej rzeczywistości od Samsunga, które pasują do lepszych smartfonów tej firmy. Dzisiaj kilka moich spostrzeżeń o tym czy warto to kupować i jak jest z ich użytkowaniem.

Na wstępie oczywiście powiem, że nie znam nowszej wersji, ja używam wersję dla Galaxy S6 czyli pierwsze okulary VR od Samsunga.

Same okulary są fajnie wykonane, solidny plastik, dosyć lekkie no i przede wszystkim brak kabli jak w zwykłym Oculusie. W zasadzie to taki Cardboard VR ale w dużo lepszym wydaniu. Fajnie wyglądają ale też mają ogromne wady, a mianowicie rozmycie w soczewkach już praktycznie od delikatnego odchylenia wzroku od centrum ekranu. A że nie ma regulacji no to człowiek cierpi. Ale samo wykonanie jest super. I design fajny. Na dodatek nie potrzeba żadnych dodatkowych kontrolerów, jest gładzik do tapania w grach palcem czy Return i przyciski do sterowania głośnością.

Wada to niestety też to, że słabszych telefonów tu się nie włoży, nie ma też mowy o telefonach innych firm. No i jeszcze jedno, wkurzający start oprogramowania Samsunga do obsługi VR. Nie ma szans, no trzeba z niej korzystać i ze sklepu Samsunga. Jedyne lekarstwo, to zablokowanie jej procesu. Na szczęście jest to możliwe chociażby aplikacją Package Disable Pro. I w zasadzie to chyba najlepsze rozwiązanie, wtedy mianowicie można używać tych aplikacji VR, które są dostępne w sklepie Play Google, a że jest ich od groma to jest w czym wybierać.

I powiem Wam, że to chyba najlepsze rozwiązanie. Aplikacje Samsunga szybko się nudzą. To co oferują nawet za darmo w sklepie Google jest ciekawe i chyba nawet lepiej dopracowane. Przeglądanie stron VR przez aplikacje Samsungowe to katorga, jakie to jest jeszcze wszystko niedopracowane. Lepiej już w trybie zwykłego Cardoarda. Niestety, potrzeba tutaj do blokowania wspomnianej już aplikacji, a ta jest płatna. Niewiele, ale niestety płacić trzeba.

Kolejną wadą jest niestety wydajność smartfonu, tu nie ma on szans z PCtem, skały, drzewa, tory kolejowe, wszystko tu kanciaste, brak dopracowania jak w normalnym VR. Ale powiem Wam, że tu jest przynajmniej co pooglądać, w co pograć. Za darmo na Oculusa Rift to w zasadzie nic nie ma, a to co jest to jest dość drogie. Oculusem dysponuję z mojej pracy już chyba 2 miesiące i w zasadzie go nie używam. Czemu? Pisałem wcześniej tu na blogu. On jest dobry, ale do specyficznych zastosowań. Ponieważ jestem związany z tworzeniem symulatorów morskich to tam go wykorzystamy, ale tak na co dzień nie ma sensu.

I tak oto po moim nudzeniu zbliżam się do końca. Obecnie uważam, że Cardboardy VR to najlepsze rozwiązanie, względnie tanie i wystarczające. Na pewno nigdzie więcej nie znajdziecie tylu darmowych aplikacji jak na ten rodzaj wirtualnej rzeczywistości. Okulary Samsunga są fajnie zrobione, mają mankamenty ale obecnie jeśli bym miał coś kupować to tego typu rozwiązanie lub dobrej jakości cardboarda w wersji plastikowej. Przepłacać dzisiaj nie ma co. Może jak dostanę HTC Vive to zmienię trochę zdanie, ale jeszcze nie teraz.

Na koniec jeszcze plus dla Samsunga, dołączył fajny futerał na gogle, który mi osobiście przypomina worek na kapcie do przedszkola :) I faktycznie jak się go niesie to jakbym szedł do przedszkola :) Ot takie mam dziwne skojarzenia.

Do usłyszenia.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości