Tabaka - Co myślisz?

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Tabaka - Co myślisz?

Post05 gru 2016, 17:32

Krótko o tabace:
Tabaka ? sproszkowany tytoń, wzbogacony kompozycjami aromatyzującymi, przeznaczony do zażywania przez nos. W odróżnieniu od papierosów, nikotyna wchłaniana jest nie przez płuca, ale przez śluzówkę nosa. Często tabaką niewłaściwie nazywane są tytonie do żucia lub ssania (snus).
Obrazek
Ostatnio o tabace jest coraz głośniej, dzieciaki w Gim już to walą, szczególnie w płockich szkołach co można przeczytać na gazeta.pl

Tabakę wali się w małych ilościach takich jak te wyżej, dzieciaki dla szpanu wciągają przez Rurkę (co nie ma nic wspólnego z tabaczeniem a podchodzi pod narkotyki) i ustanawiają nowe rekordy (lol) np na YouTube ostatnio został dodany filmik jak koleś wciąga 10m tabaki, coś koło 5 pudełek z tego co pamiętam, następstwem są zakręty w głowie, przymulenie, omdlenia, złe samo poczucie, oczywiście oni nazywają to "bombą"

Osobiście moje podejście do tabaki... kupiłem na spróbowanie, "smak" nawet wiśni jest niczego sobie, jeden z najlepszych ;) polecam
Czasami fajnie jest wciągnąć bo fajny zapaszek w nosie jest przez 2-3h :D
Oczywiście wciągam to jak należy, nie używam żadnych rurek itp jak jacyś fetowcy ^^

Tabaka w przeciwieństwie do papierosów chyba nie ma skutków ubocznych, niby można się tym uzależnić bo też posiada nikotynę, czytałem również, że niektórzy sportowcy to stosują :)
Bardzo dobrze udrażnia zatoki

A jakie jest wasze podejście do tabaki i co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Tabaka - Co myślisz?

Post05 gru 2016, 17:32

No tak, ale nawet jak wciągniesz nosem to zanieczyszczasz płuca lub przynajmniej układ oddechowy. Wszystko co wciągniesz lekko drażni układ oddechowy, a więc go kaleczy. Długie męczenie układu (dowolnego) nie pozwalając mu się zaleczyć powoduje powstawanie zmian, w tym nowotworowych.

Tak więc, jeśli to szkodzi i na dodatek nie przynosi korzyści, więc jestem temu całkowicie przeciw.

To oczywiście moje przemyślenia, nie wiem jak jest z tym na prawdę.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Tabaka - Co myślisz?

Post05 gru 2016, 17:33

cosik_ktosik tabaka może i szkodzi ale nie tak jak tytoń nie wspominając o alkoholu i dopalaczach, udrażnia drogi oddechowe ;) nie ma sie kataru
A ty pijesz/palisz? :)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Tabaka - Co myślisz?

Post05 gru 2016, 17:33

Ano nie, nigdy nie byłem podatny na żadne sugestie typu palenie czy picie alkoholu, ba nawet w sylwestra nie piję nic.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
DwD99

Stały bywalec
Posty: 712
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Tabaka - Co myślisz?

Post05 gru 2016, 17:33

W sylwestra ani kropli chyba żartujesz to nawet ja zawsze coś wypije a jestem dużooo młodszy od ciebie :)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Tabaka - Co myślisz?

Post05 gru 2016, 17:34

Nigdy w życiu nie wdychałam tabaki, ani nie paliłam...

Tak samo jak cosik_ktosik nie palę, ani nie piję alkoholu, nawet w Sylwestra i nie widzę w tym nic zdrożnego.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości