Udana październikowa aktualizacja 10 2020.

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Udana październikowa aktualizacja 10 2020.

Post07 lis 2020, 20:26

29 października zainstalowałam pomniejszą aktualizację, dla Windows 10, na moim komputerze, a potem przeszłam na tą stronę:

Kod: Zaznacz cały

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
i pobrałam asystenta aktualizacji systemu Windows 10. Nieopatrznie wyłączyłam na chwilę Malwarebytes Premium i aktualizacja nie widząc zainstalowanego Comodo Internet Security Premium, w edycji darmowej, pobrała jakieś aktualizacje dla Windows Defender. Czyli raczej nie należy wyłączać ochrony antywirusowej, chyba że będą jakieś problemy. Potem, po restarcie system widział zainstalowane oprogramowanie zabezpieczające. O ile dobrze pamiętam to tym razem nie było zmiany skojarzeń plików, ściślej mówiąc ich zresetowania do domyślnych, co było po zainstalowaniu majowej aktualizacji... Dzisiaj, czyli: siódmego listopada uruchomiłam laptopa mojej Mamy i sprawdziłam aktualizacje, dostępna była ta październikowa i pomniejsze. Na początku system pobrał aktualizację jakiegoś sterownika od Toshiby i wymagał restartu, ale akurat byłam w trakcie pobierania tej październikowej aktualizacji i bałam się, że system sam się ponowni uruchomi. Jednak do tego nie doszło. W trakcie pobierania aktualizacji przeczytałam informację w aktualnościach, na pewnej stronie, że najnowsze aktualizacje psują system i powodują BSOD- y, ale już nie chciałam się wycofywać... Instalacja aktualizacji długo trwała, włączyłam menadżera zadań i ubiłam proces powiązany z telemetrią, oraz wyłączyłam ochronę w OSArmor i instalacja znacznie przyśpieszyła. Potem udany restart, ustawienia spersonalizowane, na moim koncie a później sprawdziłam aktualizacje i pobrało definicje wirusów, dla Windows Defender, mimo że mam wyłączone centrum zabezpieczeń Windows Defender. Nie uświadczyłam ani jednego blue screena. Aha, zainstalowałam też z powodzeniem opcjonalną aktualizację, KB4580364 i nadal nic się nie zepsuło. Po wszystkim weszłam na konto mojej Mamy na laptopie i znów były ustawienia spersonalizowane, długo widziałam tylko kursor i czarne tło, zamiast pulpitu, ale w końcu wszystko skończyło się pomyślnie. Czyli na razie mam szczęście jeżeli chodzi o aktualizacje... Aha, BSOD-y dokuczają niektórym osobom, które mają dyski SSD... Dobrze, że nie wymieniłam dysku w laptopie na SSD, poza tym wcześniej defragmentator Windows negatywnie wpływał na ich żywotność i to naprawiła dopiero jakaś aktualizacja. Powodzenia z aktualizacjami. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Udana październikowa aktualizacja 10 2020.

Post07 lis 2020, 22:45

stukot pisze:Aha, BSOD-y dokuczają niektórym osobom, które mają dyski SSD... Dobrze, że nie wymieniłam dysku w laptopie na SSD, poza tym wcześniej defragmentator Windows negatywnie wpływał na ich żywotność i to naprawiła dopiero jakaś aktualizacja. Powodzenia z aktualizacjami.


Witam. Trochę się pomądrzę :) . Bdosy-y nic nie mają wspólnego z dyskami SSD o ile są sprawne. Przyczyn Bdos-ów jest tak wiele że nie warto tutaj o tym pisać. Bdos-y po aktualizacjach - wiem o nich tylko z netu . Sam się z tym nie spotkałem. Raz tylko po jednej z aktualizacji przestała mi drukarka drukować ale następna aktualizacja to naprawiła. Defragmentacja oraz ideksacja to było dobre dla dużo wolniejszch dysków HDD. Indeksację trzeba ręcznie wyłączyć bo jak na razie jest domyślnie włączona. Dla dysków SSD jest to zbędne z uwagi na ich szybkość i raczej negatywnie wpływa na żywotność. Już pewnie nie długo nie kupi się np. laptopa z HDD. SSD tanieje. SSD to naturalna teraźniejszość i przyszłość . Chyba nikt nie wątpi o wyższości SSD nad HDD. Chyba że wymyślą coś lepszego.
Pozdrawiam.
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Udana październikowa aktualizacja 10 2020.

Post08 lis 2020, 13:52

Ok, leon1956, może dyski SSD są przyszłością, są szybsze od tych HDD, ale w przypadku awarii dysku SSD raczej nie przywróci się z niego danych, o ile się nie mylę. :mrgreen: Jak dla mnie to dyski HDD są niezawodne, jeszcze nigdy nie miałam ich awarii, jednak różnie to może bywać. Kiedyś wymienię dysk twardy w laptopie mojej Mamy, na większy, HDD. Też nigdy jeszcze nie uświadczyłam blue screena po zainstalowaniu aktualizacji. Po zainstalowaniu tzw majowej aktualizacji 2020 mój komp albo dobrze działał, albo musiałam go restartować, na razie wszystko jest w porządku. Aha, czy powinnam użyć systemowego narzędzia do defragmentacji dysku twardego HDD, o pojemności 2 TB? Czasem włącza mi się systemowy defragmentator... Kiedyś używałam Auslogics Disc Defrag Pro, ale jego licencja już wygasła... Nie odczuwam spowolnienia mojego komputera.

Edit: na DP napisali o tych niebieskich ekranach śmierci:

Kod: Zaznacz cały

https://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-i-BSODy.-Microsoft-potwierdzil-nowe-bledy-w-20H1-i-20H2,News,111789.html
.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości