Wasze programy domyślne i ulubione

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Wasze programy domyślne i ulubione

Post13 gru 2016, 21:14

Moje programy domyślne i ulubione.

Postanowiłam, że podzielę się z Wami tym, jakich używam programów domyślnych, na Windows 7 64-bit, oraz tym jakie są moimi ulubionymi, w różnych kategoriach.

Moja domyślna przeglądarka: stabilny, 32-bitowy Firefox. Kiedyś dość długo używałam Firefox dev (Aurora), ale zaprzestałam tego, gdy się okazało że źle na nim działał Twitter, miałam problem by kogoś śledzić, oraz zamieścić tam tweeta.

Mój domyślny klient poczty: Mozilla Thunderbird.

Moja domyślna przeglądarka plików: PDF: PDF-X Change Viewer, chociaż czasami używam i SumatryPDF.

Mój domyślny program do odtwarzania filmów i mp3: SMPlayer. (Aha, Avast w nim zaczął nagle wykrywać wirusa, jednak pozbyłam się na razie tego antywirusa, bo wolę Emisoft AntiMalware.)

Mój domyślny program do rozpakowywania/ pakowania archiwów: WinRar (swego czasu go wygrałam), chociaż czasem używam 7-zip.

Moja domyślna przeglądarka plików graficznych: Zoner Photo Studio Pro (zdobyłam kiedyś jego licencję korzystając z jakiejś legalnej promocji), jednak czasem zdjęcia otwieram używając XnView, albo Honeyview (on wyświetla ich podgląd, jak się na nie kliknie, co moim zdaniem jest bardzo użyteczne).

Mój ulubiony akcelerator pobierania plików z neta: Internet Download Manager (kupiłam kiedyś ,,Komputer Świat" i aktywowałam półroczną wersję tego softu). Lubię też EagleGet, jednak uważam, że jak gdzieś będziecie zamieszczać zdjęcia, np. na fotosik, to musicie wyłączyć ten soft. W każdym razie raz próbował je przejąć i wywołał blue screena.

Mój ulubiony program do odtwarzania VOD: AllPlayer, chociaż ustawicznie, po każdej aktualizacji ustawia się jako domyślny odtwarzacz wspieranych plików, czyli mp3 i video.

Mój ulubiony program do tworzenia notatek: AllMyNotes Portable.

Mój ulubiony program do usuwania niechcianych aplikacji: moduł w Ccleaner, oraz czasami Revo Uninstaller Pro, ostatnio używając go odinstalowałam Avast.

Mój ulubiony program do wyświetlania różnych informacji o sprzęcie, systemie, itp.: AIDA64 Extreme Edition, którą kiedyś wygrałam, ale minął już czas jej darmowych aktualizacji.

Moje ulubione programy do personalizacji systemu: Shedko Folderico, CursorFX, oraz niektóre moduły w Sunrise Seven (nie używam wszystkich jego funkcji, bo nie chcę sobie nic uszkodzić).

Moje ulubione kodeki: K-Lite Mega Codec Pack.

Mój ulubiony antywirus: kiedyś Avast, a obecnie Emsisoft AntiMalware, bo uważam że obecnie wykrywa o wiele mniej false positive (FP) niż kiedyś.

Mój ulubiony HIPS: SpyShelter Premium lub Zemana AntiLogger, zainstalowałam ją na laptopie mojej Mamy.

Mój ulubiony dodatkowy skaner antywirusowy: SecureAPlus Premium, wygrałam kiedyś jego dwuletnią licencję.

Mój ulubiony program do wyszukiwania plików: Everything. (Aha, jego wersję, uruchomioną jako usługę instaluje też SecureAPlus i wymaga jej do poprawnego funkcjonowania).

Mój ulubiony konwerter video: Bigasoft Total Video Converter, ale ostatnio w ogóle go nie używam.

Mój ulubiony konwerter audio: Bigasoft Audio Converter, jakoś go ostatnio nie używałam.

Mój ulubiony program do słuchania radia online: Tapin Radio, chociaż czasem używam i DI Radio, V-Radio, oraz w systemie mam i RadioSure, które jest w porządku. (A także inne programy tego typu, po prostu lubię słuchać radio online.)

Mój ulubiony program do wykonywania zrzutów ekranu, okna, itp.: ostatnia darmowa wersja FastStone Capture, chociaż mam i zainstalowany soft od Ashampoo: Snap 7, po prostu go nie ogarniam. :oops:

Mój ulubiony program do nagrywania pulpitu: Boilsoft Screen Recorder, ale ostatnio jakoś go nie używam.

Jakie są Wasze domyślne, oraz ulubione programy? Jakiego używacie systemu?
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości