Wegańskie placki gryczane

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Wegańskie placki gryczane

Post13 gru 2016, 22:33

Obrazek

Niedawno ugotowałam sporo kaszy gryczanej, ale po dwóch obiadach zwyczajnie mi się przejadła, więc zdecydowałam się z niej zrobić wegańskie placki gryczane.

A więc do miski z ugotowaną kaszą dodałam z sześć łyżek płatków owsianych Elovena i dodałam do tego trochę wody. Niestety ciasto nie chciało powstać i dodawałam na przemian płatków, oraz wody, co nie było dobrym rozwiązaniem. Nie wiem, czy to była wina proporcji, a raczej ich braku, ale ciasto nie nadawało się do robienia placków.

W końcu poszłam po rozum do głowy i dodałam tam miarkę mąki gryczanej... Ciasto na placki się idealnie zagęściło, ale musiałam je nakładać ręką, aby uformować małe placuszki. (Wcześniej i tak umyłam ręce, zawsze to robię, jak szykuję jedzenie.)

Placki gryczane, zdecydowanie wegańskie, bo bezjajeczne, smażyłam z obu stron, na rozgrzanej patelni i używałam oleju kujawskiego.

Po czasie mogę doradzić, że zamiast wody można dodać jakiś wegański bulion warzywny...

Jednak placki zrobione zgodnie z moim przepisem można posolić, a może nawet i posłodzić.

Aha, placki należy smażyć na dobrze rozgrzanej patelni, ale nie na za ostrym ogniu...

Polecam placuszki. :)

* Jeszcze nie wiem, czy mojej Mamie będą smakować, bo skosztuje je później.

Cieszę się, że mój brat kupił mi kiedyś błyskawiczne płatki owsiane Elovena, idealne na owsiankę, oraz do zabaw kulinarnych w stylu: czym zastąpić jaja. :D
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości