Wegetariańska potrawka

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Wegetariańska potrawka

Post11 gru 2016, 14:54

Obrazek

Jestem wegetarianką, w zasadzie laktoowowegetarianką, bo spożywam mleko i jaja. Czasami urozmaicam sobie warzywną dietę różnymi sojowymi potrawami, przeważnie kotletami. Uważam że najlepsze są firmy Orico, oraz Sante. Normalnie do wrzątku z kostką warzywną wrzucam kotlety i gotuję je dłużej niż zalecają na opakowaniu bo inaczej będą twarde, potem je panieruję w jajku i bułce twardej i smażę na patelni, na złoty kolor. One mogą być dodatkiem do makaronu, ziemniaków, kaszy i są smaczne jak się je zjada z chlebem.

Jednak dziś zdecydowałam się je przyrządzić w trochę inny sposób. Poszłam na skróty i wpierw w czajniku zagotowałam około 1.5 litra wody, potem wlałam wrzątek do garnka, dodałam kostkę warzywną (Maggi Duo), wrzuciłam tam z trzy małe ząbki czosnku, no i sporo kotletów. Gotowałam je na małym ogniu, czasem mieszając, bo niektóre wypływały bo użyłam małego garnka, aż stały się miękkie. Potem wyjęłam je z garnka, pokroiłam w kostkę i wrzuciłam na patelnię. Dodałam do nich rozgotowane ząbki czosnku, małą cebulkę pokrojową w kostkę i przygotowałam nietypowy sos chrzanowy. Do małego kubka włożyłam z trzy łyżeczki tartego chrzanu, dolałam do tego trochę mleka, bo nie miałam już śmietany, w zasadzie za dużo, więc znów dołożyłam z łyżeczkę chrzanu, oraz niewielką prawie śladową ilość majonezu. Tak powstały sos wylałam na smażącą się sojową kostkę, dodałam trochę mleka, tak na wyczucie, trochę posoliłam, oraz wrzuciłam troszkę koperku, który wyjęłam z zamrażarki.

W ten sposób wyszło całkiem pożywne danie, które smakowało nawet mojej Mamie, która woli jeść mięso. Jak nie chcecie robić sosu chrzanowego, to możecie zrobić koperkowy: wlać trochę śmietany, dodać do niej koperek, świeży lub z zamrażarki, oraz kostkę warzywną.

Swoją drogą wiecie, że panowie nie powinni przesadzać ze spożywaniem soi bo w pewnych sprawach może im zaszkodzić. ;)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości