Wesołe kanapki wegetariańskie

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Wesołe kanapki wegetariańskie

Post13 gru 2016, 22:15

Obrazek

Wbrew przeciwnikom spożywania węglowodanów nie widzę sensu w rezygnacji ze spożywania pieczywa. Zresztą uważam że z niego powinny zrezygnować osoby chore, np. na cekalię. Według mnie różne produkty, niekoniecznie zdrowe, można od czasu do czasu spożywać, nawet białe pieczywo, mimo że ponoć tuczy. Fakt, białą bułeczkę można wymienić na pełnoziarnistą, albo na grahamkę, ale bez przesady. Uważam, że przesadna dieta i wyrzeczenia nie mają sensu, zwłaszcza jak ktoś ma zły metabolizm, tak jak ja, czyli skłonność do tycia. :(

Przechodząc do meritum, czasem jak jestem głodna, mam ochotę na coś ,,wymyślnego" i postanowiłam się z Wami podzielić przepisem na ,,wesołe" kanapki wegetariańskie. :)

A więc wpierw wzięłam sobie białą bułeczkę, przekroiłam ją na pół. Potem obie jej połówki posmarowałam masłem, położyłam na nich po liściu sałaty strzępiastej. Potem na to położyłam kawałek sera żółtego i posmarowałam go majonezem kieleckim. Następnie na tym położyłam kilka plasterków uprzednio umytej rzodkiewki. Potem ugotowałam dwa jajka na twardo i pokroiłam je na plasterki, które następnie położyłam na rzodkiewce. Następnie kawałki jajka trochę posoliłam i popieprzyłam, oraz trochę posoliłam rzodkiewkę- również jej kawałki, którymi udekorowałam talerz.

W ten sposób powstały całkiem smaczne i sycące wegetariańskie kanapki. Polecam. :)

Uważam, że owe kanapki byłyby idealne, w wersji dla wegetarian, gdybym wpierw pod kawałek sera żółtego położyła po kawałku wędliny sojowej, np. o smaku drobiu lub szynki, ale cóż, owo danie to dla mnie rarytas i bardzo rzadko jadam takie rzeczy. :( Jednak nie mam co narzekać, po prostu takie rarytasy, jak się je rzadko jada bardziej smakują, a spożywane zbyt często by się przejadły i spowszedniały. ;)

A jak Wy przyrządzilibyście idealną, niekoniecznie wegetariańską kanapkę? Podzielcie się proszę Waszymi przepisami. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Wesołe kanapki wegetariańskie

Post13 gru 2016, 22:16

Dodałbym tu tylko jeszcze po plasterku szynki :D
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Wesołe kanapki wegetariańskie

Post13 gru 2016, 22:17

Sama przyznam, że brakowało wędlinki, albo wegetariańskiej, albo zwykłej, jak kto woli. :D
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Aneta323

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 22 paź 2015, 11:01

Wesołe kanapki wegetariańskie

Post13 gru 2016, 22:17

Bułeczki można samemu zrobić ;-)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Wesołe kanapki wegetariańskie

Post13 gru 2016, 22:17

Aneto323, nie każdy potrafi upiec sobie bułki, oraz chleb.

Swoją drogą lepsze by były bułki pełnoziarniste...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości