Świąteczna zupa grzybowa

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Świąteczna zupa grzybowa

Post13 gru 2016, 22:03

Obrazek

Specjalnością mojej Mamy, w zasadzie świąteczną, jest zupa grzybowa, która jak co roku dobrze jej wychodzi i jest bardzo smaczna.

W tym roku miałyśmy mało suszonych grzybów...

W każdym razie moja Mama wzięła trochę suszonych grzybów, wrzuciła je do garnka i zalała wodą. Pozostawiła je tak na całą noc. Następnego dnia do owego wywaru dolała trochę wody, wrzuciła tam kostkę grzybową, trochę dosoliła i gotowała zupę tak długo, aż grzyby stały się miękkie. Na koniec dodała trochę śmietany i jeszcze chwilę gotowała swoją popisową potrawę.

W efekcie powstała bardzo pyszna zupa z suszonych grzybów, do której dodałam grzanki zrobione z chleba usmażonego na małej ilości masła.

Palce lizać. :)

Aha, a jak Wy przygotowujecie świąteczną zupę? Niekoniecznie grzybową... Podzielcie się proszę swoimi przepisami.


A tak przy okazji życzę Wam Wesołych Świąt, aby Was niespodziewanie odwiedzili bliscy, robiąc Wam miłą niespodziankę, a jak to jest niemożliwe, to niech chociaż do Was zadzwonią. Wesołych Świąt. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości