Wyścigi uliczne: karać i jeszcze raz karać

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Wyścigi uliczne: karać i jeszcze raz karać

Post05 gru 2016, 18:05

Witam

Ostatnio na jednym z for jeden człowiek napisał o wyścigach ulicznych, ano jak to cudownie adrenalina i w ogóle.
Rzadko mnie można czymś wpienić ale to mnie rozwścieczyło do granic możliwości. Chłop miał 20 lat a tu takie głupoty wypisuje. Pewnie chciał się pochwalić jaki to on jest "niesamowicie rozrywkowy". Zapewne nawet nigdy nie widział tego na oczy ale pisze, tylko nie pomyśli, że jakiś młody łepek faktycznie może urządzić sobie taki wyścig. Nie myśli, że przez to może ktoś zginąć.

Piszą takie przypadki, że w nocy, gdzieś poza domami. A co, tam nie bywają ludzie? Rolnik jadący rowerem z pola nocą bo pilnował swojego dobytku albo leśniczy czy nawet zwykli ludzie może akurat wracający z imprezy z drugiej wsi? I wyskoczy takich dwóch baranów zza zakrętu zabijając wszystkich. A w mieście jeszcze gorzej, ludzie, cudzy dobytek w postaci innych samochodów, a jeszcze coś stanie w płomieniach. Tragiczne. Powinni być karani ile wlezie, zero litości. Dla mnie to jest powodowanie zagrożenia życia.

Znalazłem taką oto interpretację prawną:
Kodeks karny Art. 173.
§ 1. Kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 4. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Za: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Nie wiem czy jest coś sens tutaj komentować, chyba tylko kończąc słowa: Chłopie strzel się w banię i opamiętaj się.

PS I to jeszcze takie coś pisał 1 listopada.
PS2. A podobno są testy psychologiczne na prawo jazdy, aż jestem ciekaw co oni tam sprawdzają jak się chce dostać dzisiaj prawko. Mógłby ktoś napisać?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Wyścigi uliczne: karać i jeszcze raz karać

Post05 gru 2016, 18:05

na głupotę lekarstwa nie wymyślono jeszcze, a szkoda...

Awatar użytkownika
DwD99

Stały bywalec
Posty: 712
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Wyścigi uliczne: karać i jeszcze raz karać

Post05 gru 2016, 18:06

Wg mnie policja powinna zamątować jakieś kamery na tych ulicach wtedy numerki rejestracyjne i odechce się im ścigać 8-)

Marek_Spy

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 30 lip 2012, 15:34

Wyścigi uliczne: karać i jeszcze raz karać

Post05 gru 2016, 18:06

testy owszem ale nie są doskonałe jak wszystko a na głupotę i brak wyobraźni lekarstwa nie ma .



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości