ZemanaAntiMalware beta z ochroną w czasie rzeczywistym

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

ZemanaAntiMalware beta z ochroną w czasie rzeczywistym

Post13 gru 2016, 20:08

Obrazek

Od dość dawna mam w kompie zainstalowaną ZemanaAntiMalware Beta, kiedyś ją traktowałam po macoszemu, bo używałam jej sporadycznie jako skanera na żądanie. Na początku używała innych silników skanowania i po części jej wyniki były rzetelne, bo wśród nich znajdował się Kaspersky, oraz Eset, oraz raczej generujące false positive (FP) Emsisoft, Avira, itp.

Jednak kilka dni temu, z kolejną aktualizacją, w tym sofcie doszła nowa funkcjonalność. A mianowicie został on wyposażony w ochronę w czasie rzeczywistym, z możliwością analizowania plików o niskiej reputacji, przy użyciu Pandory (systemu analizy plików), która domyślnie jest wyłączona. Aha, ten soft został też wzbogacony o możliwość aktualizacji baz sygnatur.

W każdym razie wpierw na ruszt wzięłam AntiTest firmy Datpol, tej od SpyShelter i ZAM beta ochoczo uznało go za zagrożenie i przeniosło go do kwarantanny. Równie dobrze mogło go usunąć, bo nie opcji umożliwiającej zignorowanie danego zagrożenia. W każdym razie od razu kazałam przywrócić ów plik i on automatycznie został dodany do wykluczeń.

Innym razem uruchomiłam sobie Steam i postanowiłam zagrać sobie w Lost Lands A Hidden Object Adventure, która jest grą polegającą na wyszukiwaniu ukrytych obiektów, udostępnianą za darmo. Ku mojemu zdziwieniu ZAM Beta uznało ową grę za niebezpieczną i zablokowało jej uruchomienie. Na szczęście nic nie przeniosło do kwarantanny. W każdym razie wyłączyłam tą ochronę w czasie rzeczywistym i spokojnie zagrałam w tamtą grę.

Później postanowiłam zagrać sobie w grę Candy Cracker firmy Grey Olltwits, uprzednio wyłączając ochronę w Avast, bo notorycznie opóźnia uruchomienie tej gry, z powodu tworzenia się jakiegoś pliku tymczasowego i jak ona się uruchomi, to działa tak wolno, że nie warto w nią grać. (Dopiero po jej uruchomieniu ponownie włączam ochronę w Avast.) No i się okazało że ZAM Beta również w niej wykryło jakieś zagrożenie i całkowicie uniemożliwiło jej uruchomienie.

Kolejną zmianą jest szybka możliwość wysłania wiadomości do supportu ZAM, bezpośrednio z poziomu tego programu. Potem odpowiedź otrzymuje się na maila, całkiem zresztą szybko.

Reasumując, uważam że ZAM Beta z ochroną w czasie rzeczywistym całkiem dobrze się zapowiada, wydaje mi się, że zanadto nie obciąża kompa, może z wyjątkiem skanowania i na razie jest bezkonfliktowe. Sądzę, że ten soft w przyszłości będzie bardziej skuteczny. :)

--------------------------------

Kolejną darmową grą, na Steam, którą blokuje ochrona w czasie rzeczywistym ZAM to Pink Hour, która niedawno zadebiutowała i od razu uzyskała sporo pozytywnych opinii.

Te alerty to FP czy coś jest na rzeczy?

Inne programy do ochrony nie wszczynają żadnych alarmów. :think:

--------------------------------

Nowością, po kolejnej aktualizacji Zemany AntiMalware jest długo wyczekiwana przeze mnie opcja do wyboru, przy wykryciu zagrożenia lub ,,zagrożenia": zapytaj co zrobić- jeszcze, na tą chwilę poprawnie nie spolszczona. :D

Aha, ów soft aktualizuje swoje sygnatury... A Heimdal Pro blokuje jakąś stronę, z nim związaną, ale to nie wpływa negatywnie na jego funkcjonowanie...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości