Zupa z sałaty lodowej i strzępiastej

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zupa z sałaty lodowej i strzępiastej

Post13 gru 2016, 22:12

Obrazek

Jakiś czas temu w mojej lodówce zalegało półtora salaty lodowej, oraz mała sałata strzępiasta. Co do tej pierwszej, to ze względu na jej ***** na psucie się mogła tam leżeć jeszcze długo. Strzępiasta natomiast nie była w zbyt dobrej kondycji, że tak powiem. ;)

Więc zdecydowałam się coś z nimi zrobić. Z tego powodu, że nie miałam ochoty na kolejną sałatkę, bo jadam je często, zdecydowałam się zrobić eksperyment i na bazie tych sałat przygotować zupę, z dodatkiem innych warzyw.

Wpierw przebrałam sałatę lodową, usunęłam liście, które były trochę przywiędnięte, następnie opłukałam ją, oraz strzępiastą. Potem je pokroiłam, wrzuciłam do garnka. Następnie dodałam do nich pokrojone i uprzednio obrane ziemniaczki- było ich zaledwie kilka sztuk, by nie zdominowały zupy. Potem do tego dodałam z trzy lub cztery marchewki, również obrane i pokrojone w kostkę, potem dorzuciłam do tego półtora cebuli, w tym jedną małą, które obrałam i drobno pokroiłam.

Następnie do garnka wlałam nie za dużo wody, oraz wrzuciłam tam kostkę warzywną i wstawiłam na gaz. Zupę gotowałam dość długo aż ziemniaki, a przed wszystkim marchew, stały się miękkie.

Danie wyszło całkiem smaczne i zjadłam je bez dodatku śmietany.

Aha, potem ta zupa trafiła do lodówki i przeszła mi na nią ochota, mimo że była smaczna, w między czasie zrobiłam jedną kupną zupę, z dodatkiem groszku, oraz kolejny raz tą z liści i łodyg rzodkiewki. Okazało się, że owa zupa się nie zepsuła mimo upływu czasu i moja Mama wlała do garnka resztki po dwóch pozostałych zupach, przez co powstał taki miszmasz.

Zresztą jak zostało mało tego miszmaszu, to dolałam do niego resztkę kupnego czerwonego barszczu, chyba firmy Krokus i wówczas powstał bardzo pyszny barszczyk.

Jednak uważam że sama zupa wyjściowa, czyli z dwóch rodzajów sałat: lodowej i strzępiastej, z dodatkiem innych warzyw była bardzo smaczna i naprawdę ją polecam. Smacznego. :)

A Wy jak przyrządzilibyście zupę z sałaty lodowej? Czy dodalibyście do niej inną sałatę? :mrgreen: A może macie inny pomysł na ową zupę, niekoniecznie wegetariański? Podzielcie się proszę Waszymi przepisami. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości