Dobór procesora do laptopa HP 530

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
pinacooolada

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2015, 14:53

Dobór procesora do laptopa HP 530

Post01 mar 2015, 15:37

Witam serdecznie!
Czy mogę liczyć na pomoc w doborze procesora? Posiadam laptop HP 530.
Fajnie byłoby wymienić procesor na jakiś 2-rdzeniowy, ale nie wiem czy będzie taka możliwość. Załączam print screeny z programu CPU-Z. Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zmieniony 01 mar 2015, 15:37 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wydzieliłem, korekta tytułu tematu

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Dobór procesora do laptopa HP 530

Post02 mar 2015, 00:36

Witam . Bardzo prawdopodobna jest możliwość zamiany na Intel Core Duo T2400 / 1.83 GHz lub wyżej tzn. T7600 ( to chyba max ) o ile jest to ta sama płyta . Gniazdo procesora jest takie samo . -->> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Tutaj jeszcze trochę info --> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Trzeba jeszcze rozważyć opłacalność wymiany procesora :)
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

pinacooolada

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2015, 14:53

Dobór procesora do laptopa HP 530

Post02 mar 2015, 20:24

Bardzo dziękuję za podpowiedź! :)
Widzę, że te procesory różnią się od mojego Celerona większą wartością TDP. Mój Celeron ma 27W, zaś T2400 - 31W, a T7600 - 35W, boję się, że mój laptop może tego nie znieść... Czy warto zaryzykować? Niby różnica jest nieznaczna, ale jednak jest...
Myślę, że taki procesor nie byłby dużym kosztem w porównaniu do zakupu nowego laptopa, tylko czy nie zaryzykuję spaleniem zmieniając procesor na lepszy...

Może ktoś orientuje się co do możliwości dołożenia RAMu w moim modelu? Wiem, że mam jeszcze miejsce na dodatkową kość. Z tego co kiedyś słyszałam, to maksimum w tym modelu to 2GB, ale widziałam w internecie przypadki z 4GB. Nie wiem od czego to zależy i czy u mnie da się te 2 GB dodać? Może to byłoby wystarczającym rozwiązaniem bez kombinacji z procesorem. :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Dobór procesora do laptopa HP 530

Post02 mar 2015, 23:14

porównaj systemy chłodzenia, zobacz jaką u Ciebie pokazuje temperaturę procesora i będzie wiadomo więcej.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

pinacooolada

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2015, 14:53

Dobór procesora do laptopa HP 530

Post14 mar 2015, 11:40

Jak mam to porównać?
Mój procesor zmierzyłam programem Core Temp, a jak mam znaleźć temperaturę pozostałych? Słabo się na tym znam. :(

Tu screen z moją temperaturą (wiem, że potrzeba przeczyścić wentylator... ) Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Dobór procesora do laptopa HP 530

Post14 mar 2015, 22:47

Skoro nadaje się do czyszczenia a tak jest bo temperatura straszna to przy okazji zobaczysz ten układ chłodzenia. Porób jego zdjęcia, podeślij. Innego wyjścia nie ma, jak wziąć allegro, ebaya itd, poszukać chłodzenia od lepszego procka i zobaczyć czy są takie same.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości