Duże zapotrzebowanie Chrome'a na pamięć

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
elek99

Użytkownik
Posty: 162
Rejestracja: 15 paź 2012, 22:41

Duże zapotrzebowanie Chrome'a na pamięć

Post02 sie 2015, 17:57

czemu chrome zżera tak duzo pamięci ? wydanośc przez to bardzo spada , (przy włączeniu kilku zakładek


Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 sie 2015, 17:57 przez greh, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa tematu

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Duże zapotrzebowanie Chrome'a na pamięć

Post02 sie 2015, 17:58

Przeglądarka Chrome w najnowszej wersji?
Wersja stabilna, a może dev?
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Duże zapotrzebowanie Chrome'a na pamięć

Post02 sie 2015, 18:08

Avira siedzi w procesach Chrome, a i prawdopodobnie adblock, który jest równie ciężki. Adblock do usunięcia, a na to miejsce uBlock orygin.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

elek99

Użytkownik
Posty: 162
Rejestracja: 15 paź 2012, 22:41

Duże zapotrzebowanie Chrome'a na pamięć

Post02 sie 2015, 18:20

Wersja 44.0.2403.125 m

Google Chrome jest aktualny.

czy napewno adblock jest tego powodem ? a jak to usunąć ?

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Duże zapotrzebowanie Chrome'a na pamięć

Post02 sie 2015, 19:26

A jakim masz komputer ??? pamieć, procesor i płyta główna ???


Kod: Zaznacz cały

czy napewno adblock jest tego powodem ? a jak to usunąć ?


Ja mam "adblock" i jestem zadowolony :) :) i na pewno nie usuwać tylko bardzo dobrze ze jest.
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Duże zapotrzebowanie Chrome'a na pamięć

Post02 sie 2015, 19:34

W ustawieniach masz rozszerzenia obok historii - rozszerzenia. Tam masz usunięcie rozszerzenia. I tak zostaw. Do ie, chrome, opery, firefoxa, i innych, to wystarczy zainstalować w systemie adfender. Będzie brał tycio 18, czy 20K pamięci, nawet przy wielu kartach. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
W ustawieniach odznacz P2P, czyli wymianę plików, bo będzie bardzo dokładnie skanował pobierane pliki.
W Chrome w pasek adresu wpisz about:plugins. Wyłącz wszystkie, oprócz adobe flash player.
Do PDF to najlepiej mieć w systemie Sumatra PDF.
Adblocki wek, bo sie gryzą z adfenderem.

Robiwielki - z rozszerzeniem disconnect, to naprawdę Chrome lekko śmiga. To zbędne pluginy i adblock siedzi w każdym procesie przeglądarki.

Sprawdzić zużycie na jakich 10 kartach i złapać się za głowę. Sprawdziłem dokładnie, a byłem wrogiem Chrome, bo to wolna kobyła itd. Jednak może być szybka, jak się uwolni zbędny balast.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Duże zapotrzebowanie Chrome'a na pamięć

Post02 sie 2015, 23:27

No bez przesady dużo to 2GB RAMu - czasem Firefox potrafi tyle zjeść.

Ile dokładnie zjada ci tego ramu?

Wpisz w pasku adresu...

about:memory
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Duże zapotrzebowanie Chrome'a na pamięć

Post02 sie 2015, 23:51

Co do Firefoxa, to może być oszczędny, nawet z 12 rozszerzeniami. Na mój staroć, przy czyszczeniu wskazanych śmieci podczas zamykania Firefoxa 38.0.1 esr to robiłem zestawienie godzinę temu. Chodziło o uBlock orygin - widać na screenie ikonkę uBlocka - 176 024K Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Bez ublocka, ale z adfenderem, który widać w procesach FF bierze na tej samej stronie - 157 420K Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Widać dwa procesy unsecapp.exe i AdFender.exe, - razem niecałe 20 000K.

Dwa razy uruchomiony Firefox, 23 karty razem , to pokazuje 528 652K, ale razem z uBlockiem. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
2GB RAMu zajętego przez FF, to lekka przesada, ale z Chrome i adblockiem, w to wierzę święcie, że ramożerny - dlatego podawałem oszczędnie, ale żeby przyśpieszyło Chrome, na którym ćwiczyłem swój slaby sprzęt :D
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Duże zapotrzebowanie Chrome'a na pamięć

Post03 sie 2015, 00:04

Gdzie tam przesada :)

Dla 50 otwartych zakładek zjada...

Obrazek

A dla stron z flashem lub napakowanych JS'ami to wystarczy 30 i po 2GB RAMu.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Duże zapotrzebowanie Chrome'a na pamięć

Post03 sie 2015, 01:50

Tyle, to ja mam RAMu + stronicowanie na sztywno. PC ośmiolatek i służy do pisania, oglądania, tworzenia ebooków, dużo robię w obrazach, internet też śmiga, nie kaszle.
Waterfox, to też Firefox. ABP na zainstalowanie rozszerzenia, to proces rośnie o 100MB. Przy większej ilości kart, w tym naładowanych, obciążenie rośnie lawinowo.
Testowałem FF 39, dlaczego mu pod górę z dwa razy lżejszym uBlockiem orygin. Wyszło szydło, że to niedorobiona ochrona przed śledzeniem w nowym Firefoxie. Po ustawieniu w about:config
privacy.trackingprotection.enabled - wartość użytkownika na false
services.sync.prefs.sync.privacy.trackingprotection.enabled - wartość użytkownika na false
Firefox wyraźnie przyśpieszył i stał się lżejszy.

Mam jeszcze acer aspire 5 letni dwa razy lepszy niż pc, ale tak samo ustawienia działają w win7 x64, jak i w XP. Wiadomo - priorytet normalny, a główna zasada jak najwięcej wolnej przestrzeni dyskowej na systemowej partycji. Ładuje się drugą, a systemowa hula na luzaku.
Trzeba się pilnować, że jest jeszcze ukryty zarezerwowany obszar unaccessible space.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Duże zapotrzebowanie Chrome'a na pamięć

Post03 sie 2015, 10:57

@Gedo, dzięki za info chętnie przetestuję nowe ustawienia i nową wtyczkę do blokowania reklam. Być może dzięki temu zwiększę produktywność bo u mnie 20-30 kart otwartych to standard :)
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Duże zapotrzebowanie Chrome'a na pamięć

Post03 sie 2015, 11:55

Te ustawienia, to tylko czubek góry lodowej. Trzeba mieć świadomość, że narasta konflikt zabezpieczeń.
Wiadomo, że dwa antywirusy, to gorzej, niż brak antywirusa w systemie. Bo to konflikt zabezpieczeń. Tak samo ma się z trybami bezpiecznymi na stronach internetowych, np YT, tryb bezpieczny flasha w przeglądarce, tryb bezpieczny wtyczki adobe flash player, do tego systemowe zabezpieczenia certyfikatów, tryby bezpieczne aplikacji takich, jak silverlight, a jadąc dalej, to jest masa aplikacji oferująca tryby bezpieczne. Jak bardzo to wszystko spowalnia działanie przeglądarek, to szok.
Tyle lat po wojnie, a saper wysadza wtyczki flashowe...
Blokuję szpiegostwo i przekierowania. Nie będzie mi żaden antywirus dodatkowo mulił w przeglądarce. Jest zapora, są pakiety zabezpieczeń do internet explorer. Są ważne aktualizacje. Zawsze można sprawdzić pobrany plik, czy URL w virus total online Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Latami nie mam problemów z bezpieczeństwem na różnych systemach, ale redukuję tryby bezpieczne i wiem, co to jest szybki internet, chociaż mam współdzielone łącze multimedia 100Mb/s

Jest jeszcze jedno. Żaden program nie ma prawa mulić updaterami, oprócz usługi WU. To ja decyduję. W ten sposób nawet mam dodatkowy wybór, jak przy wczorajszej aktualizacji SMPlayera. Odinstalowałem total uninstallem i ponownie zainstalowałem nowy, co dało mi domyślny silnik pod media strimieniowe mpv.

Pominąłem problemy z zabezpieczeniami dot tweaków - tuneup, czy optymizerów, ale to im dalej w las, tym więcej grzybiarzy...
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

elek99

Użytkownik
Posty: 162
Rejestracja: 15 paź 2012, 22:41

Duże zapotrzebowanie Chrome'a na pamięć

Post15 sie 2015, 19:48

zrobiłem tak jak pisałes i zainstalowałem adfender i zauwazyłem płynniejszee działanie stron a przy 16 zakładkach wyglada to tak

Obrazek



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 19 gości