Dziwne Freezy/Zacięcia po formacie.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
sitarek21

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 02 lut 2014, 17:52

Dziwne Freezy/Zacięcia po formacie.

Post14 kwie 2014, 00:49

Siemanko. Ostatnio miałem problemy z kartą graficzną ale to już przeszłość narazie.

Mam taki problem ostatnio który nie mam pojęcia jak rozwiązać.
Otóż grając w lola i mając 80-120 fpsów oraz 59-65 pingu (taki mam zawsze w nocy czyli najlepszy) nie wiem czemu (trudno to opisać) takie freezy/ściny w grze że np. nie widzę swojego czaru jak leci, albo np. postać płynie po ekranie przez jakieś 2-3 sek i te freezy powtarzaja sie co jakieś 20-30 sekund nie są aż takie że się nie da grać ale są na tyle uciążliwe że czasem się odechciewa.
Ping dobry, fpsy dobre, nie wyskakuje mi żadne attempting to reconnect a freezy są.
Tu podobny opis mojego problemu " Podczas gry (nawet kiedy odpalę customa na jednego bota) co jakieś 15-30 sekund (najczęściej kiedy jestem w pobliżu wrogiego bohatera bądź też minionów) postać zatrzymuje się i nie reaguje na żadne polecenia. Widać wszystko co się dzieje dookoła[I](Ja np nie widzę), PING i FPS są ciągle stałe i z nimi jest wszystko w porządku. Podczas tego dziwnego ''freeza'' widać np. jak wrogi bohater mnie bije, a ja nie mogę nic zrobić. Ten ''freez'' trwa ok. 5 sekund. Mój brat ma laptopa i ma ten sam problem."[/I]

Tu screen z programów
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Co to tego minimum z hd tune to spadło tak bo odpaliłem przeglądarkę/grę

Spotkałem podobny problem u typka i ktoś inny poradził mu to lecz juz z tego korzystałem i miałem ustawione tak jak radził ten typek:
"Korzystając z laptopa miewałem taką samą sytuacje.
Przy tych freezach można było usłyszeć charakterystyczny dźwięk jakby wczytywanie płyty - otóż to dysk, który w trakcie gry w lola ma tylko za zadanie rejstrowac logi.
Robi sobie przerwy w działaniu bo po co ma się nagrzewać.
Możemy te przerwy wyłączyć w programie quietHDD
Ustawiajac APM na :
*255 - wylacza calkiem przerwy
*254 - minimalizuje"


Czyli to odpada. Ktoś jakieś pomysły? Ogółem mam wrażenie że po formacie laptop nie ma tej szybkości jaka miał fabrycznie czyli 3-4 miechy temu
Sprawdzałem również ram poprzez diagnostyke w biosie lecz nic nie wykazało.
Może po formacie czegos nie wgrałem? Np javy? Może to firewall? Co to może byc? Kabel telefoniczny który podłaczony jest do liveboxa nie jest przycięty/przygnięciony, livebox resetowałem również.
Patrzyłem w cmd. i po wpisaniu comendy ping coś tam pokazało mi że na 4 pakiety 4 odebrano> 0 utracono.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Dziwne Freezy/Zacięcia po formacie.

Post21 kwie 2014, 09:08

Ale dysk i tak dziwnie mocno zwalnia, więc zrób najpierw jego defragmentację. Ten benchmark powinien mieć linię gładką.

Co dalej to sprawdź wszystkie sterowniki czy są zainstalowane. Ponadto zobacz czy producent nie dawał jakiegoś dodatkowego softu optymalizującego. Inna sprawa czy działają wszystkie technologie przyspieszające pracę sprzętu typu Intel Boost w procesorach tej firmy.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 48 gości