Gdzie na studia?

Nie wiesz gdzie iść do szkoły bądź na studia? Potrzebujesz pomocy naukowych? Napisz tutaj!
problemator

Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 10 lip 2014, 14:24

Gdzie na studia?

Post24 sie 2014, 17:43

We wrześniu trzecia klasa technikum mechatronicznego, zaczynam się zastanawiać co dalej.
Wybrałem technikum, bo chciałem coś umieć po szkole średniej, mogłem pójść do najlepszego ( a przynajmniej był najwyższy próg przy rekrutacji) liceum w mieście, matma, fiza idą mi bez problemów, w gimnazjum też chemia mi szła ale nie chciałbym studiów/pracy całkowicie chemicznych. Czy politechniki w większych miastach różnią się znacznie od np. w Rzeszowie. Macie może doświadczenia ze studiami, albo możecie coś odradzić.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Gdzie na studia?

Post24 sie 2014, 18:22

Zależy na co chcesz iść. Ja jestem doktorem nauk technicznych w dziedzinie Informatyka. Wcześniej byłem związany z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie, z jego Wydziałem Informatyki (dawna Politechnika Szczecińska). Dzisiaj jestem związany z Akademią Morską w Szczecinie z kierunkiem Informatyka Morska. Uważam, że nie ma znaczącej różnicy w poziomie nauczania, różnica jest w podejściu co najwyżej jednostek uczących tam.

Powiem jak ja to widzę, jako były w końcu też student, jak się sam nie nauczysz, w sensie zabierzesz się z pasją do nowości, to i tak z pracą będzie ciężko. Trzeba się samemu starać.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

problemator

Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 10 lip 2014, 14:24

Gdzie na studia?

Post07 wrz 2014, 20:57

Najbardziej moja edukacja zależy ode mnie - jasna sprawa.
Rzecz w tym, że nie powinienem mieć problemów z dostaniem się i chciałbym złapać coś ambitnego.
Interesuje mnie automatyka i robotyka, mechatronika.
Jak wygląda informatyka na studiach nie czysto informatycznych?, w technikum informatyka to power point i podstawy html,
i tylko rok była, a mechatronika to też informatyka przecież.
Jak to jest z braniem kilku kierunków jednocześnie, w uczelniach technicznych też to obowiązuje? Czy to sensowne?
Miałem w pierwszej i drugiej klasie rysunek techniczny i autocad ale trochę sie cykam tego rysunku jak zadawali do domu coś do przerysowania to nawet jak poświęciłem trochę czasu, solidnie się przyłożyłem i trója, nie mam zdolności plastycznych, pisze też tak że sam się rozczytuje, jest się czego obawiać? a może na studiach wszystko robi się na komputerach, a nie jak w technikum?
Czy poleciłbyś ZUT?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Gdzie na studia?

Post08 wrz 2014, 00:58

ZUT tak, ale nie wiem jak tam jest z mechatroniką.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

problemator

Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 10 lip 2014, 14:24

Gdzie na studia?

Post15 wrz 2014, 17:43

Czy j.polski jest uwzględniany przy rekrutacji na kierunki techniczne?

feler22

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2015, 13:35
Kontaktowanie:

Gdzie na studia?

Post05 sie 2015, 13:59

Raczej nie jest uwzględniany ;)

korcjusz

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:00

Gdzie na studia?

Post19 sie 2015, 13:44

Zdecyduj się najpierw na konkretny kierunek, a później skup się na wyborze uczelni. Programy niby podobne, ale mogą się różnić ilością godzin przeznaczonych na dany przedmiot lub dodatkowymi fakultetami. Zwróć uwagę na współpracę uczelni z firmami. Wielu studentów znajduje pracę w firmie, w której odbywał praktyki.



  • Reklama

Wróć do „Edukacja i szkolnictwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości