Programistyka - Od czego zacząć ???

Nie wiesz gdzie iść do szkoły bądź na studia? Potrzebujesz pomocy naukowych? Napisz tutaj!
fabis90

Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 06 sty 2011, 18:59

Programistyka - Od czego zacząć ???

Post24 cze 2012, 21:06

Witam
Otóż od przyszłego roku będę chodził do liceum mat-inf.Szkoła daje dobre warunki do tego żeby wybrać się do jakieś wyższe studia związane z działem IT. I mam do kilka pytań związanych z rozpoczęciem już konkretnych kroków w stronę programowania.
1. Czy jest to strasznie żmudna praca , wymagająca bardzo dużego nakładu czasowego ponieważ jestem , taką osobą która , lubi się zabawić z kumplami i nie będę mógł poświecić całego dnia i całą noc na to by się szlifować w tymże zawodzie.
2. Nie jestem "geniuszem" z matmy , bardziej humanista , ale nigdy nie miałem z matmą problemów zawsze było co najmniej 4. Czy trzeba być geniuszem z matematyki , aby być dobrym programistą ?
3. Od jakiego "języka" programowania zacząć , aby najefektywniej go wykorzystać , z którego będę miał najwięcej pożytku
Byłbym bardzo rad jeżeli jakaś osoba doświadczona w tych sprawach , byłaby na tyle miła odpowiedzieć na moje pytania. Z góry dziękuje :D

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Programistyka - Od czego zacząć ???

Post24 cze 2012, 23:11

as1 Często jest tak, że przez jakiś czas jest przy projekcie laba ale zbliża się czas oddania projektu i wszyscy dziobią już wtedy kod nawet po nocach

ad2. nie ale często pomaga

ad3. C przechodzisz w C++ a potem C# i Java, reszta zależy czego programista, bo możesz w Polsce robić stronki (PHP, HTML, JavaScript), być programistą backendu a tu głównie C++ oraz bazy danych albo frontendu i tutaj już zależy kto jest klientem docelowym. Jak program to C# a jak np gra flashowa to ActionScript (wbrew pozorom w Polsce mamy wiele takich firm programistycznych: Tieto, ComAngle, SoftLine i inne).

sakuwbarakushow

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2011, 14:15

Programistyka - Od czego zacząć ???

Post30 cze 2012, 13:43

Człowieku od przyszłego roku (zakładam wrzesień 2012) czy nawet później nie będziesz się uczył programowania w szkole. Jest zmiana reformy i w szole będą uczyli jedynie HTML / CSS. Nie wiadomo czy na zawodowym przedstawiają podstawy DHTML -a.

fabis90

Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 06 sty 2011, 18:59

Programistyka - Od czego zacząć ???

Post02 lip 2012, 00:20

Bardzo dziękuje za odpowiedzi. :D
Niestety już tak jest , Polskie szkolnictwo jest do bani zamiast uczyć przydatnych rzeczy uczą jakiś pierdół.
Pozdrawiam. :)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Programistyka - Od czego zacząć ???

Post02 lip 2012, 00:42

Dlatego u mnie na uczelni gdzie prowadzę zajęcia robimy coś bardzo pożytecznego, zebraliśmy firmy programistyczne z okolic i się zapytaliśmy czego oni potrzebują i czego wymagają, a teraz chcemy to wprowadzić studentom aby nie uczyli się pierdół.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Programistyka - Od czego zacząć ???

Post02 lip 2012, 07:35

@cosik_ktosik, to chyba jakaś nowość, to nie trzeba się już trzymać ramy programowej odgórnie narzuconej? Pytam z ciekawości.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

fabis90

Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 06 sty 2011, 18:59

Programistyka - Od czego zacząć ???

Post03 lip 2012, 14:27

A czy mógłby mi ktoś polecić dobrą książkę do nauki języka C i Javy . Z c++ jest łatwiej bo ponoć symfonia c++ wymiata.
Dziękuje z góry ;)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Programistyka - Od czego zacząć ???

Post04 lip 2012, 23:16

Z c++ jest łatwiej bo ponoć symfonia c++ wymiata.

Albo Pasja C++

Do C to ANSI C ritchie i kerrighana
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Edukacja i szkolnictwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości