Wybór szkoły

Nie wiesz gdzie iść do szkoły bądź na studia? Potrzebujesz pomocy naukowych? Napisz tutaj!
Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Wybór szkoły

Post21 kwie 2009, 17:28

widzę że tu jest dużo informatyków. mam mały dylemat. Chcę iść na profil informatyczny ale do jakiej szkoły? Do Technikum Informatycznego czy do Liceum na profil mat-inf? Po ukończeniu szkoły średniej mam zamiar iść na studia i co będzie lepsze? Technikum czy Liceum?

Edit:
Chodzi mi o to która szkoła bardziej mnie przygotuje do tego zawodu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Wybór szkoły

Post21 kwie 2009, 18:05

To nie szkoła przygotowuje tylko pracujący w niej nauczyciele. Jeżeli posiadają dużą wiedzę i lubią się z nią dzielić, przekazywać ją (ludzie z pasją nauczania), są ambitni, wymagający i chcą coś wydusić z ucznia to jak najbardziej są oni dobrzy i do takiej szkoły warto pójść. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie, wszystko zależy od pracowników danej szkoły. Musisz zrobić rekonesans, popytać się innych uczniów o nauczycieli jakie podejście mają do wykonywanego zawodu.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Wybór szkoły

Post21 kwie 2009, 18:08

no ok, ale w opisie na profilu rokko masz zawód Informatyk, możesz mi opisać w jakich szkołach byłeś po gimnazjum?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Wybór szkoły

Post21 kwie 2009, 18:18

możesz mi opisać w jakich szkołach byłeś po gimnazjum

Nie chodziłem do gimnazjum :P

Zapytaj inne, młodsze osoby, które dopiero co chodzą do techników czy liceów profilowanych.

Powyżej przedstawiłem Ci swoją opinię, iż to może być dowolna szkoła, byle nauczyciele nie olewali swojej roboty. Bo jak nauczyciel nie będzie się przykładał do pracy, to nic nie pomoże, jedynie nauka we własnym zakresie, co będzie wiązało się często z dodatkowymi kosztami.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Wybór szkoły

Post21 kwie 2009, 21:04

Co to napisał rokko to prawda co do między innymi pierwszego postu ( klik )

Ja wybrałem technikum a kolega liceum (mat inf) no i hmm ja mam 5 godzin informatyki a on 2, i jak z nim gadałem no to praktycznie mało co robią przydatnego i wgl to zupełnie co innego. MOIM zdaniem więcej się nauczysz w technikum, o wiele jeśli lubisz ten przedmiot, chcesz się uczyć, interesuje Cię (to moim zdaniem najważniejsze), no i oczywiście jeśli szkoła jest dobra i nauczyciele w niej pracujący są chętni do uczenia uczniów a nie że siedzą i pozwalają grać na kompach...

rokko pisze:to może być dowolna szkoła, byle nauczyciele nie olewali swojej roboty. Bo jak nauczyciel nie będzie się przykładał do pracy, to nic nie pomoże, jedynie nauka we własnym zakresie, co będzie wiązało się często z dodatkowymi kosztami.



I wgl po technikum masz zawód oraz maturę (jak zdasz to wszystko) i teoretycznie możesz iść do pracy, ale jak już to z tego co rozmawiałem z znajomymi i jak mi nauczyciel mówił do sklepu sprzedawać kompy i takie tam pierdoły. Jeżeli już chcesz coś więcej to warto iść na studia po technikum (ja na 100% idę) i dopiero potem do porządniejszej (heh, najpierw trzeba znaleźć :P) pracy

Podsumowując odradzam iść do liceum na mat inf, praktycznie nic się nie nauczysz, no dobra przesadzam w każdym razie baardzo mało, dla tego ja się cieszę że wybrałem technikum a nie liceum.
Jak rozmawiałem z tym swoim kolegą no to nie powiem na jakim są poziomie :shock:
I na dodatek (szczerze nie wiem czy w każdym technikum tak jest ale w każdym razie tak jest w moim) pod koniec 2 klasy wybieram specjalizację (np grafik komputerowy itd.) i przez kolejne dwa lata nie będzie jakichś tam przedmiotów a będą głównie te z tej wybranej specjalizacji. Co uważam za bardzo dobre.

Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Wybór szkoły

Post22 kwie 2009, 16:17

aha tez myślałem o technikum ;)

a jakbym poszedł do Liceum potem na studia, albo do Technikum bez studi to byłbym na tym samym poziomie wiedzy czy na studiach więcej bym się nauczył?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Wybór szkoły

Post22 kwie 2009, 16:19

Szczerze, tego to nie wiem o_O Ale mi się wydaje, że jakbyś poszedł do liceum to na studiach byś miał chyba zaległości i byś musiał nadrabiać. MOIM zdaniem najlepszy wybór to technikum i potem na studia ;)



  • Reklama

Wróć do „Edukacja i szkolnictwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości