wybranie zawodu

Nie wiesz gdzie iść do szkoły bądź na studia? Potrzebujesz pomocy naukowych? Napisz tutaj!
lukasz1214

Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 13 sty 2009, 16:49

wybranie zawodu

Post26 mar 2009, 15:44

Witam che was zapytać jaki zawód wybrać związany Z informatyka chce coś robić przy kompach robić kompy składać itp . Myślę zęby iść na liceum a później studia albo coś innego powiedzcie Kierunki We szkołach najbardziej zbliżone do informatyki >>
Podpis został wyłączony przez Administratora

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

wybranie zawodu

Post26 mar 2009, 17:30

Technika Informatyczne, łączności, telekomunikacji, elektroniczne itd. Ogólnie do składania kompów, to studia nie są potrzebne. Ale wbrew pozorom, aby stać się Informatykiem, nie trzeba kończyć profilowanych szkół. Ja skończyłem ogólniak o profilu ogólnym i na studia dostałem się bezproblemowo.

Co do kierunku, to jeszcze pytanie jakie Masz zainteresowania. Składać komputery może każdy, nie musi mieć zawodu z tym związanego. Mówiąc o Informatyce, trzeba myśleć o bardziej zaawansowanych specjalizacjach: sieci, grafika, programowanie, metody numeryczne, systemy, to taki najbardziej ogólny podział.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

lukasz1214

Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 13 sty 2009, 16:49

wybranie zawodu

Post26 mar 2009, 18:57

aha chyba systemy ?? bo sieci to nie wiem co bym robił
Podpis został wyłączony przez Administratora

Awatar użytkownika
LucaS

VIP
Posty: 52
Rejestracja: 23 lis 2008, 13:41
Lokalizacja: wlkp

wybranie zawodu

Post26 mar 2009, 22:06

Bierz taką specjalnośc jak SYSTEMY I SIECI KOMPUTEROWE - imho najlepszy wybór. Sam mam takie predyspozycje i jeśli się dostane na infe to po 3 latach biore taka specjalnosc. Głównie przystosowuje to do bycia adminem sieci jakiejś na przykład. Także roboty przy kompach jest ;)

Ale jak Ty dopiero do średniej idziesz to jeszcze może ci sie zmienić zainteresowane, chociaz mi nie zmieniło przez 3 lata LO :P

Jak na informatyke to najlepszy wybor to Politechnika. A jak politechnika to Matematyka opanowana musi być. Fiza też by się przydała. Także najlepszy profil w liceum to mat-fiz.
Ubuntu 8.10



  • Reklama

Wróć do „Edukacja i szkolnictwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości