Ekran wyboru przeglądarek - sporów nie ma końca

Skomentuj Nasze felietony na www.hotfix.pl Chcesz zamieścić swój felieton? Dodaj felieton (dostępne po zalogowaniu na stronie)
Regulamin forum
Posty w tym dziale wymagają zatwierdzenia. Komentarze prosimy zamieszczać na stronie głównej portalu. Osoby zainteresowane dodaniem swojego felietonu mogą to zrobić poprzez odpowiedni formularz znajdujący się pod tym adresem (formularz dostępny po zalogowaniu na stronie).
Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Ekran wyboru przeglądarek - sporów nie ma końca

Post20 paź 2009, 17:42

Jak wiadomo Microsoft zgodził się na warunki założone przez Komisję Europejską w sprawie przeglądarki Internet Explorer w systemie Windows. KE stwierdziła, że użytkownicy powinni mieć swobodę wyboru przeglądarki. Tak więc gigant z Redmond poszedł na ugodę i zaproponował ekran wyboru przeglądarek, który miałby się pojawić podczas instalacji systemu. Wszystkim pomysł ten odpowiadał, jeden problem z głowy ale powstał kolejny... Zapraszam do przeczytania oraz do dyskusji na forum -> Ekran wyboru przeglądarek - sporów nie ma końca

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21395
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Ekran wyboru przeglądarek - sporów nie ma końca

Post21 paź 2009, 01:15

Co do poprzednich wersji systemu. Prawo nie działa wstecz, więc ta kwestia dla mnie nie ma już kompletnie sensu. Powinni to zostawić jak jest. Z resztą XP jakby się nie patrzeć, wychodzi ze sprzedaży.

Co do przeglądarek i losowości połączonej z brakiem logo. Losowość fajnie, ale jak wybrać przeglądarkę po samej nazwie? Trzeba coś dać użytkownikom, chociaż screeny przeglądarek, co by najładniejszą dla siebie wybrali.

Niestety jakoś nie podoba mi się ta cała dyskusja o przeglądarkach. Istnieją jeszcze inne, ktoś wybierze kilka najpopularniejszych i je doda. A co z innymi? W tym momencie nikt nowy nie wejdzie już do gry. To stworzy monopol pod szyldem flagi UE dla tych największych. Innym będzie się jeszcze ciężej przedrzeć.

Co do wolności rynku, to pozostawiam każdemu do własnej oceny czy MS ma prawo czy nie do zamieszczania swojej przeglądarki.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Ekran wyboru przeglądarek - sporów nie ma końca

Post21 paź 2009, 14:28

Jakkolwiek Microsoft tego nie ułoży (kolejności przeglądarek) to i tak będzie źle. To producenci oprogramowania którego spór dotyczy powinni dojść do porozumienia i coś sensownego ustalić.

Z tego wszystkiego wynika, że UE chcę przejąć pałeczkę i decydować kogo włączyć na listę a kogo nie. Takie zabiegi są dyskryminujące i będą stwarzać domysły, w stylu kto ile dał aby znaleźć się na ów liście. Być może UE chce dobrze, ale jakoś pozytywów w takim działaniu nie widzę. Przeglądarek na rynku jest cała masa i według mnie jedynym rozsądnym rozwiązaniem, aby ukrócić wszelkie spekulacje będzie stworzenie menu z listą wyboru przeglądarek włączając na nią wszystkie przeglądarki na rynku, oczywiście tylko te które zgłosiły chęć uczestnictwa w liście, bo w końcu ktoś może sobie nie życzyć bycia na liście, w co jednak wątpię. Zawsze to jest reklama. Tutaj też nasuwa się pytanie, czy aby to nie MS jest odpowiedzialny za cały chaos z tym związany, a UE dostało się rykoszetem.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21395
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Ekran wyboru przeglądarek - sporów nie ma końca

Post21 paź 2009, 15:02

Problemem może być to, czy w następnych wersjach systemu nie dojdzie do kolejnej batalii o jakiś inny program, dajmy na to o Messengera. Takie spory mogą ciągnąć się w nieskończoność. Dobrze, że może na razie jądra systemu nie można zastąpić, bo i oto byłaby wojna. Pytanie czy nadal byśmy mieli Windowsa czy Linuksa?

Swoją drogą ciekawy pomysł. Modułowy (modularny) system operacyjny. Złóż go sam :D
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Alden

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 25 lis 2008, 17:27

Re: Ekran wyboru przeglądarek - sporów nie ma końca

Post04 gru 2009, 23:23

rokko pisze:Tutaj też nasuwa się pytanie, czy aby to nie MS jest odpowiedzialny za cały chaos z tym związany, a UE dostało się rykoszetem.


Z tym to ja się akurat zgodzę. MS zdaje się już od Win98 (pewien nie jestem w razie co proszę o poprawę) integruje przeglądarkę z systemem operacyjnym. Poza tym nowy użytkownik kompletnie nie zorientowany i tak wybierze Explorera (z braku czegoś innego w systemie).  • Reklama

Wróć do „Felietony”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość