łączenie grafik

Wszystko co jest związane z tworzeniem oraz edycją grafiki komputerowej
mir

Stały bywalec
Posty: 617
Rejestracja: 01 kwie 2009, 15:23

łączenie grafik

Post02 wrz 2011, 21:00

Witam,
poszukuję aplikacji, która złączy mi dwie grafiki jpg w jedną całą, tzn. mam np. dwie kartki A4 w dwóch plikach .jpg, a aplikacja połączy mi je tak, że jeden będzie obok drugiego, aplikacja musi taką operację wykonywać seryjnie
pozdrawiam

Hip Hop

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2011, 19:58

łączenie grafik

Post02 wrz 2011, 21:22

Włącz sobie Painta, niezależnie od tego jaki masz system operacyjny. Zobacz w każdym z obrazków jaką masz szerokość, następnie dodaj je sobie do siebie, na kartce czy gdzieś. Dobrze, dalej... Kiedy masz już wynik szerokości - tworzysz sobie nowy plik w paincie o szerokości takiej jaka wam wyszła na kartce i długość taka sama jaką mają oba pliki. Jeżeli mają różne wysokości to po prostu wybierz sobie jedną, jaką ci program pain proponuje (o ile masz win7) i po prostu stwórz nowy 'projekt'. Dobrze, kiedy masz już białe tło o wymiarach jakie zrobiłeś, wchodzisz w jeden z obrazków i otwierasz za pomocą paina, tak - mają być otworzone dwa painty. Wchodzisz w tego paina ze zdjęciem twoim, zaznaczas całą jego obszerność i wybierasz opcję "kopiuj", opcje chyba będziesz miał po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Zamykasz, nie zapisujesz zmian. Został ci drugi plik, też pain - dajesz sobie na maksymalizacje, wchodzisz w opcje w prawym, górnym rogu - i tam masz różnego rodzaju opcje. Będzie tam opcja "wklej". Klikamy na nią i ustawiamy gdzie ma być, ustaw sobie po boku bardziej, tak aby zmieściło się drugie zdjęcie. Jeżeli chcesz połączone zdjęcie to przykładowo jak masz dla avatary (zdjęcia małe) o parametrach 100x100 i drugi avatar to samo, to masz szerokość dwieście. Jak zrobisz dodawanie to wiadomo - wyjdzie ci dwieście, ale to tylko jak chcesz mieć połączone. Druga opcja - jeżeli chcesz mieć troszeczkę odstępu, jak wyszło ci 200 z dodawania, dodaj sobie do szerokości o 10 cm więcej i wtedy będziesz miał taki odstęp jaki Ty będziesz chciał, tak więc wyjdzie nam 210 szerokości. W razie pytań czy czegoś innego - pisz do mnie na skype : ballaz.hip-hop

mir

Stały bywalec
Posty: 617
Rejestracja: 01 kwie 2009, 15:23

łączenie grafik

Post02 wrz 2011, 21:31

Dziękuję bardzo za pomoc ;) , ale niestety nie o to mi chodziło.
To ma być seryjne, tzn. program sam to za mnie robi

greg

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 14 sie 2011, 19:58

łączenie grafik

Post12 wrz 2011, 20:44

Jeśli chodzi o połączenie dwóch lub więcej obrazów w jeden to ja mam taki sposób:
ściągasz program który nazywa się XnView (darmowy)
instalujesz, odpalasz, otwiera Ci się program a w nim przeglądarka obrazów, zamykasz ją i w menu "Narzędzia" dajesz "Utwórz panoramę obrazów" >> "Dodaj" - w oknie otwierasz folder z plikami które chcesz połączyć zaznaczasz oba pliki i "OK" >> "Wyrównanie poziome" (możesz jeszcze poustawiać inne opcje, odstępy itp.) Dajesz "Utwórz" i otwiera Ci się okno połączonymi plikami, zapisujesz i gotowe.

kajpirinia

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2011, 18:18

łączenie grafik

Post18 paź 2011, 19:45

OK super wiedzieć też mam taki problem.. zobaczymy czy zadziała



  • Reklama

Wróć do „Grafika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości