Program do tworzenia animowanych GIFów z plików BMP

Wszystko co jest związane z tworzeniem oraz edycją grafiki komputerowej
Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Program do tworzenia animowanych GIFów z plików BMP

Post30 lis 2008, 19:53

Witam.

Szukam dobrego, darmowego programu do tworzenia animowanych GIFów, aby móc tworzyć banery takie, jak na stronie głównej. Do dzisiaj używałem programu Movies 13 jednak zdecydowanie nie należy on do dopracowanych.

Potrzebny jest program, który potrafi tworzyć klatki z plików BMP,GIF + fajnie jakby dał radę przetworzyć JPG
Ustawienia czasu wyświetlania poszczególnych klatek oraz zapętlanie sekwencji w nieskończoność.

Dodatkowe efekty graficzne są mile widziane.

GIFy powinny wychodzić w jak najlepszej jakości.

//EDIT
Wszystkie programy stąd sprawdziłem: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Francuz

VIP
Posty: 18
Rejestracja: 23 lis 2008, 14:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Program do tworzenia animowanych GIFów z plików BMP

Post01 gru 2008, 23:55

Spróbuj przetestować połączenie:
Gimp + GAP (GIMP-Animation-Pack)
..dla windowsa: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
..dla linuksa: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników bądź z repozytorium, GAP z repozytorium (Sprawdzane na Ubuntu) -częściowo po polsku.

Nie wiem za bardzo czy trudna obsługa, czy łatwa.. w każdym bądź razie podstawy gimpowania trzeba znać.
Tu (Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników jest tutorial na animacje przy pomocy GAP, po kilkunastym razem zrozumiałem na czym polega jego działanie.

Pozdrawiam F

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Program do tworzenia animowanych GIFów z plików BMP

Post04 gru 2008, 01:32

Dzięki. Jednak postanowiłem zmienić format z GIF na PNG i animowany APNG.
Najlepszym rozwiązaniem jest wtyczka do przeglądarki Firefox o nazwie APNG Edit 1.4: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Do prostych animacji jest naprawdę super.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Grafika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości