Spalona karta graficzna, jakie przyczyny?

Wszystko co jest związane z tworzeniem oraz edycją grafiki komputerowej
skarpel123

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 27 lut 2012, 21:37

Spalona karta graficzna, jakie przyczyny?

Post27 lut 2012, 23:14

Witam niedawno grałem sobie spokojnie w grę Silkroad i zaczęły się pojawiać paski, niewyraźne napisy i ikony na monitorze. Myślałem, że to wina monitora ale nie, to karta się spaliła dziwnym sposobem.

Karta Graficzna NVIDIA GeForce 7600 GS
NVIDIA GeForce 7600 GS miał mały radiator, założoną pastę i małe chłodzenie. Karta działała i działa to teraz ale w stanie do do użytku.

Proszę o wyjaśnianie!!!
Ostatnio zmieniony 27 lut 2012, 23:52 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana tytułu

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Powud pszyczyn z kartą graficzną?

Post27 lut 2012, 23:49

skarpel123 pisze:NVIDIA GeForce 7600 GS miał mały radiator,założoną pastę i małe chłodzenie,Karta działała i działa to teraz ale w stanie do do użytku.

Więc karta działa czy nie działa?
skarpel123 pisze:zaczęły się pojawiać paski,nie wyraźne napis

Takie objawy, to najczęściej przegrzanie, uszkodzenie kości pamięci na karcie graficznej.
Przeważnie system chłodzenia montowany na kartach graficznych nie obejmuje swoim zakresem kości pamięci (radiator nie przylega do powierzchni kości pamięci, a jedynie do rdzenia GPU karty), a co za tym idzie - nie odprowadza z nich ciepła.

Z tego względu długotrwałe obciążenie karty pamięci na przykład zbyt wysoką rozdzielczością ustawioną w grze, wysoką jakością dodatkowych "wodotrysków" skutkuje nadmiernym wydzielaniem ciepła przez kości. W dodatku niedostateczna cyrkulacja powietrza wewnątrz obudowy komputera oraz nadmiar kurzu oraz przykładowo nieprawidłowa praca wentylatora na karcie graficznej lub jego całkowity brak niestety zwiększa ryzyko uszkodzenia karty.

skarpel123

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 27 lut 2012, 21:37

Powud pszyczyn z kartą graficzną?

Post27 lut 2012, 23:58

Karta działa z tymi błędami przed wł systemu po wł systemu widzę tylko same paski.
a w grze miałem Rozdzielczość 1600-1200,Detale na Średnie i w tym czasie jeszcze oglądałem filmy i miałem wł z 4 programy,czyli Avasta,Chomik box,utorrent i AQQ.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Spalona karta graficzna, jakie przyczyny?

Post28 lut 2012, 00:05

skarpel123 pisze:Karta działa z tymi błędami przed wł systemu po wł systemu widzę tylko same paski.

To już jest niestety trwałe nieodwracalne uszkodzenie karty.
skarpel123 pisze:Rozdzielczość 1600-1200,Detale na Średnie i w tym czasie jeszcze oglądałem filmy

Taka rozdzielczość ustawiona w grze, to jednak spory wysiłek dla takiej karty.
W takiej rozdzielczości testom wydajonościowym poddaje się nowoczesne układy graficzne z zaawansowanym systemem chłodzenia.

skarpel123

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 27 lut 2012, 21:37

Spalona karta graficzna, jakie przyczyny?

Post28 lut 2012, 00:27

Aha dziękuję za informacje. Pozdrawiam :) :) :) :)



  • Reklama

Wróć do „Grafika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości