Zmiana koloru wybranych elementów w Photoshopie

Wszystko co jest związane z tworzeniem oraz edycją grafiki komputerowej
Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

Zmiana koloru wybranych elementów w Photoshopie

Post05 maja 2010, 21:21

Witam
Mam taki oto obrazek -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
jak widać elewacja budynku jest zabrudzona, obita i wyblakła.
W jaki sposób w photoshopie zrobić taki myk żeby ożywić elewacje, nadać jej jednolity kolor (tam gdzie kremowy to kremowy a tam gdzie brąz to brąz).
Niestety jestem zielony w photoshopie, a musi to być w nim zrobione.
Proszę o dokładne tłumaczenie co i jak zrobić.
Nie odsyłajcie mnie do kursów online bo przeczytałem ich już multum, ale nadal jestem zielony jak trawa na łącze.
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Zmiana koloru wybranych elementów w Photoshopie

Post07 maja 2010, 21:14

plamy obicia najłatwiej usunąć stemplem skrót klawiszowy S (ikonka pieczątki/stempla w bocznym menu )
korzystanie z niego polega na wybraniu fragmentu, który będzie powielany w innej części obrazu, obraz do powielania wybiera się klikając z klawiszem alt na fragment w obrazie (wielkość fragmentu wybiera się jak rozmiar pędzla) następnie już bez klawisza alt klika się na fragment który chcemy zastąpić czyli np. przebarwienie ściany

aby uniewidocznić załatane miejsca warto użyć blur tool (poniżej wiaderka w bocznym menu)
narzędzie to rozmyje powierzchnię ściany, dobór wielkości pędzla do rozmycia to metodą prób i błędów będziesz musiał dobrać

Awatar użytkownika
longer

Użytkownik
Posty: 218
Rejestracja: 06 sie 2010, 21:23
Lokalizacja: Wroclaw

Zmiana koloru wybranych elementów w Photoshopie

Post06 sie 2010, 21:37

Zaznacz sobie różdżką miejsca, które chcesz zmienić jeżeli chodzi o kolor. Wybierz jeden kolor i pomaluj zaznaczone miejsca. Różdżka jest tam nad pędzlem.

szymek123

Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 01 maja 2009, 21:44

Zmiana koloru wybranych elementów w Photoshopie

Post09 sie 2010, 21:21

zdublikuj warstwę i pobaw się pędzlem korygującym a jak chcesz ładniejsze kolory to przejdź do widoku Fotografia, nie wiem jaką masz wersje PS ale w CS4 jest taki fajny panel Adjustments, znajdź tam nasycenie kliknij i utworzy Ci się warstwa z maską, wypełnij maskę kolorem czarnym zwiększ nasycenie a potem maluj białym kolorem dosyć miękkim pędzlem tam gdzie chcesz aby nasycenie było większe. Jak już skończysz malować to możesz nadal pobawić się suwakami. Jeśli wykonujesz to z przymusu to ja mogę to zrobić za Ciebie ale jak chcesz sam to proszę bardzo :)

Awatar użytkownika
Hajkenek

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 08 lut 2012, 16:53
Lokalizacja: Złotów

Zmiana koloru wybranych elementów w Photoshopie

Post09 lut 2012, 14:22

Tak jak mówi Lena. Przybliżasz kilka razy i pobierasz fragment czystej elewacji, potem malujesz ją obok. Nie możesz raz kliknąć, bo są różne odcienie(nawet w jednym kolorze, są odcienie). Jest to czasochłonne zajęcie. Można zrobić jeszcze tak, że zaznaczysz fragment czystej elewacji i kilkasz CTRL+C, potem CTRL+V i szukasz miejsca gdzie ten fragment ma być, jak nakleisz, to znów CTRL+V, i tak cały czas, To się robi szybciej, efekt jest gorszy niż w przypadku stempla :-)



  • Reklama

Wróć do „Grafika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości