Artefakty i inne problemy z grafiką w CS:GO

Masz problem z grą komputerową, szukasz patcha lub wymagań, pisz tutaj
Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Artefakty i inne problemy z grafiką w CS:GO

Post14 paź 2015, 13:04

Witam, mam problem z CS'em. Podczas wczytywania mapy i samej rozgrywki wyskakują mi na ekranie jakieś czarne kształty, nieraz obraz jest jednolicie biały, nie widać tekstur albo się one przenikają. Zdarzają się również dziwne białe kształty i tym podobne rzeczy. Jeśli chodzi o płynność to wszystko jest ok, ale nie da się grać kiedy co kilka sekund pojawiają się artefakty.

Od razu sprawdziłem jak sytuacja wygląda w różnych grach - mniej lub bardziej wymagających od CS'a i okazuje się, że w żadnej z nich nie ma najmniejszych problemów z grafiką. Sterowniki do karty graficznej mam najnowsze, Dx11 zainstalowany. Sprawdzałem zgodność plików na Steam, wszystko w porządku. Dysk niedawno defragmentowany, rejestr też i dodatkowo oczyszczony ze śmieci, tak samo jak system (kolejno: Auslogics Disk Defrag, Eusing Free Registry Cleaner, Wise Care). CS zaktualizowany, system także.

Jak rozwiązać problem? Nie mam pomysłów, a wiem że wina leży po stronie gry, a nie karty graficznej - jak już wspomniałem, inne gry i aplikacje działają bez najmniejszego zarzutu, nigdy nie miałem artefaktów poza CS ani innych niepokojących problemów.

Sprzęt:
Lenovo G500s:
i5-3230M
GF GT 720M
4 GB RAM DDR3
Windows 7 SP1 Home Premium ze wszystkimi aktualizacjami

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Artefakty i inne problemy z grafiką w CS:GO

Post14 paź 2015, 17:27

Czy zmiana ustawień graficznych w grze coś pomaga? Może jakieś wygładzanie i inne bajery (nie wiem co tam jest) powyłączaj dla sprawdzenia.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Artefakty i inne problemy z grafiką w CS:GO

Post15 paź 2015, 21:55

Sprawdziłem to wszystko w pierwszej kolejności, ani zmiana ustawień graficznych, ani rozdzielczości nic nie dała. Może wgranie starszego sterownika do grafiki pomoże?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Artefakty i inne problemy z grafiką w CS:GO

Post15 paź 2015, 23:40

Można, bo sterowniki są często aktualizowane o nowe gry, aby polepszyć wydajność i usunąć błędy.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Gry”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości