[Mysz] Celownik zbacza z linii/brak precyzji

Masz problem z grą komputerową, szukasz patcha lub wymagań, pisz tutaj
revar

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:19

[Mysz] Celownik zbacza z linii/brak precyzji

Post09 sie 2018, 16:40

Cześć, mam dziwny problem który zauważyłem w sumie przez przypadek. W grach kiedy ruszam myszką w linii poziomej lub pionowej to celownik nie przemieszcza się w prostej linii tylko co jakiś czas odbija na boki albo robi slalom. Nagrałem krótki filmik z gry gdzie problem występuje:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

O dziwo na pulpicie, w przeglądarce czy jak włączę paint i maluję/podążam za liniami to jest to dużo bardziej precyzyjne, wiadomo jestem tylko człowiekiem więc ciężko zawsze robić idealnie. Ale w windowsie jest to raczej normalne a po włączeniu gry jest jak widać.

Windows 8.1, ustawienia w windowsie mam takie jak wszędzie polecają czyli czułość myszy po środku 6/12 a akceleracja wyłączona. Mysz to A4tech X-748K, używam do niej X7 Oscar Editor aby ustawiać sobie DPI na 800. Sterowników z tego co widziałem nie ma bo jest to mysz plug and play ale nie wiem czy to prawda bo gdzieś czytałem że ciężko się dokopać do sterowników i nie zawsze działają i są chińskie znaczki.

Napisałem też do supportu gry z podłączonym filmikiem, odpisali że to coś od strony myszki, akceleracja, kompensacja i DPI albo jakość sensora i ustawienia czułości.

Fajnie jakby ktoś wiedział co to może być i czy da się ewentualnie coś z tym pokombinować, dzięki z góry.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

[Mysz] Celownik zbacza z linii/brak precyzji

Post09 sie 2018, 18:18

Hejka. Zrób sobie taki test. Na podkładce ustaw linijkę czy coś innego prostego, przyłóż myszkę do niej i jedź przytulony do boku góra i dół. Nadal masz takie fale?

Jeśli nie, to może być efekt wielu czynników - podkładka źle dobrana do sensora, ślizgacze wyrobione, mysz za lekka i jeszcze do tego ręka nieprecyzyjna. Czyli naturalne zjawiska :)

Sprawdził bym dla pewności na innej myszce czy też tak masz.

Oczywiście zawsze możesz powalczyć w ustawieniach czułości i DPI może coś lepiej ci się uda ustawić.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

revar

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:19

[Mysz] Celownik zbacza z linii/brak precyzji

Post09 sie 2018, 18:54

Kurczę tak średnio z tą linijką/przedmiotem wychodzi bo mysz ma nierówny kształt i nie jestem w stanie jej idealnie przyłożyć i pociągać w tej samej pozycji. Sprawdzić innej myszki też nie mogę bo nie mam skąd załatwić. Dziwi mnie tylko, że w paincie czy coś jestem w stanie rysować w miarę równe linie i nic nie przeskakuje ani nie ma slalomu tak jak w grze. A przecież i tu i w grze używam tej samej myszy.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

[Mysz] Celownik zbacza z linii/brak precyzji

Post10 sie 2018, 15:50

Nie chodzi o to aby ją jakoś specjalnie równo ułożyć tylko aby po linii prostej pojechać aby się nie bujała tak. Możesz tylko jakąś krawędzią dotykać.

Gra przejmuje kursor na ten czas, może masz tam ustawione inne odświeżanie, rozdzielczość, czas reakcji pod obciążeniem też jest inny stąd taka różnica.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

revar

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:19

[Mysz] Celownik zbacza z linii/brak precyzji

Post11 sie 2018, 03:13

No nie wiem, chyba jest tak samo, ale nie potrafię tym pojechać po linii prostej bo leci krzywo jeśli to przyłożę do czegoś prostego.

W grze mam ustawione jak na pulpicie, kolega ma takie same ustawienia w grze jak ja, ale ma droższą myszkę i problemu nie ma. Sprawdziłem dzisiaj jakąś swoją starą myszkę bardzo tanią sprzed chyba 15 lat i problem ten sam.



  • Reklama

Wróć do „Gry”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości