Karta graficzna nie wyrabia przy "wocie"

Masz problem z grą komputerową, szukasz patcha lub wymagań, pisz tutaj
eniu27

Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 05 sty 2013, 13:50

Karta graficzna nie wyrabia przy "wocie"

Post30 sty 2015, 16:49

Witam gram troche w worldoftanks i mam bardzo mało fps'ów i teraz zastanawia mnie czy to tylko wina procesora.
acer aspire 5750zg
procesor:Intel(R) Pentium(R) CPU B950 2.10GHz
4gb ram ddr3
win7 64bit
nvidia geforce gt 520m 1gb
wymagania wot'a
Rekomendowane: Core 2 Duo 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB RAM (GeForce 9800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7
Czy wymiana procesora da jakieś większe rezultaty ?
W innych grach też mam problemy z fps'ami
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 23:12 przez eniu27, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Worldoftanks procesor

Post30 sty 2015, 17:02

Gram na podobnym sprzęcie:
acer aspire 5738ZG
procesor Intel Pentium Dual Core 2.10GHz
3 GB RAM
win 7 64 bit
Ati Radeon 512 MB
na najniższych ustawieniach grafiki (nie poprawiona)(renderowanie 100%) i bez modów, mam 35-45 fps i można grać płynnie.
Na forum Wot-a są porady jak zwiększyć fps za pomocą odpowiednich programów, ale płynna gra na 35-45 fps, bez "bajerów" jaką zapewnia twoja konfiguracja powinna być całkiem wystarczająca.

eniu27

Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 05 sty 2013, 13:50

Worldoftanks procesor

Post30 sty 2015, 17:44

ja mam na minimalnych wszystko,wszystkie opcje w tweakerze wyłączone ,żadnych modów i mam 10-20fps a czasami nawet poniżej 10 schodzi, formata robiłem więc niemam syfu

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Worldoftanks procesor

Post30 sty 2015, 20:04

Nie wiem, ale powinieneś mieć chyba lepsze osiągi na lepszym procesorze i karcie.
Może masz coś źle ustawione i grafika ci się nie przełącza z zintegrowanej na mobilną.
Możesz podczas gry spróbować ustawić plan zasilania na wysoką wydajność.
Grafika w grze powinna być ustawiona na standartową nie poprawioną czyli pierwsza w wyborze.
Poza tym dynamiczne zmiany jakości efektów ja mam włączone czyli zaptaszkowane.
Jeszcze oczywiście sprawdzić jakie masz wykorzystanie procesora i grafiki podczas gry.
Ja mam 80% procesor i 75% grafika.
Powyłączaj zbędne procesy podczas gry, jeśli masz za duże wykorzystanie pamięci lub procesora.
Może ustaw sobie tak jak ja mam grafę
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja sam próbowałem grać kiedyś na zmniejszonych teksturach i w ogóle na nich mi nie podskoczyły fps,tak więc nie zawsze to sama szczegółowość grafiki wpływa na fps a raczej konfiguracja sprzętu i ustawienia.
Oczywiście ja ustawilem rozdzielczość nie pasującą do ekranu lapka, ale taka mi lepiej pasowała (czarne pasy z boku).

Poza tym spróbuj na forum gry poradzić się graczy na pewno ci wyjaśnią jak możesz sobie poprawić fps.

Ps. Jeśli w War Thunder na najniższych też masz słabe fps, to raczej coś u ciebie nie gra. Ja tam mialem 25-50 fps.
Poza tym w Battlefield Play4Free też mam płynną rozgrywkę.
Jeśli również w tych grach nie masz tych 30 fps to pewnikiem coś system nie domaga.

eniu27

Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 05 sty 2013, 13:50

Worldoftanks procesor

Post30 sty 2015, 20:57

w te gry nie grałem .w opcjach karty graficznej nvidia mam ustawione żeby wot używał zintegrowanej karty graficznej ponieważ kiedy używam nvidi laptop się wyłącza i to chyba wina przegrzania.patrzyłem teraz na zużycie no to procesor w granicach 70-85 a przy gpu żużycie było wyższe lecz się wachała ta liczba.wszystko niepotrzebne mam powyłączane w ustawieniach karty mam na wydajność
nawet jak używa tej karty nvidia to i tak nadal tak samo z fps

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Worldoftanks procesor

Post30 sty 2015, 21:09

To już jest przyczyna.
Na grafice zintegrowanej to sobie nie pograsz.
Ona nie służy do gier w żadnym razie.
Jeśli ci się na nvidi wyłącza lapek, to oczywiście temperatury są za wysokie.
Pewnie wiatrak sie nie wyrabia ( zapchany tor kurzem i wyschnięta pasta, źle odprowadza ciepło z procesora i grafy).
Swoją drogą mój lapek ma już ponad 5 lat i też nie był czyszczony jeszcze a katowałem go Wotem i innymi grami ostro.
Ale się wyrabia, temperatury znośne.
Pograj na nvidi i zobacz jakie temperatury masz.
Jeśli tak jak mówisz, masz powyłączane zbędne procesy i grafikę w grze najniższą a temperatury przy 80% procka i 80% grafiki (nvidii) ponad 100 stopni na procku to oczywiście czyszczenie i nowe pasty jak chcesz sensownie pograć.
Temperaturę możesz sobie zobaczyć na prostym narzędziu portable ( nie trzeba instalować) tutaj masz link
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
wypakuj z archiwum i kliknij na ikonkę speccy 64. W opcjach wybierz język polski.
Na nvivdi masz takie same fps?
To coś nie tak.
Mogłeś nie grzebać w opcjach karty, bo mogłeś sobie coś na mieszać. Jeśli nie masz różnicy grając na grafie zintegrowanej a zewnętrznej to na pewno coś źle poustawiane masz.
Potrzebny tutaj raczej ktoś, kto zna się na ustawieniach kart...ja nie mam zintegrowanej oraz nvidy, więc raczej ci nie pomogę w ustawieniach, żeby wykorzystać na maxa tą nvidę.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 22:11 przez rozmus, łącznie zmieniany 2 razy.

eniu27

Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 05 sty 2013, 13:50

Worldoftanks procesor

Post30 sty 2015, 21:16

temperatura procesora 75-80 ale jestem w 99% pewien że to nie wina procesora
nvidia w granicach 80 stopni
Laptop 3-4 msc temu był czyszczony ogólnie ma on ze 3 lata i jeszcze nie wymieniałem pasty

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Worldoftanks procesor

Post30 sty 2015, 21:33

To problem leży raczej w tym dlaczego lapek się wyłącza? Jeśli używasz karty nvida i temperatury są takie jak piszesz.
Przy takich temperaturach lapek gaśnie?
Jaki program pokazuje ci temperaturę grafiki?

Coś forum się zawiesiło.

Poczekaj może ktoś, kto jest oblatany w tych tematach ci pomoże.
Masz problem raczej nie z małą ilością fps w Wocie, tylko problem z kartą grafiki, która powoduje wyłączanie lapka.
Pośrednio dając słabą wydajność. Mozliwe, że jednak coś masz źle poustawiane.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 21:45 przez rozmus, łącznie zmieniany 1 raz.

eniu27

Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 05 sty 2013, 13:50

Worldoftanks procesor

Post30 sty 2015, 21:41

HWmonitor i GPU-z miałem te programy więc nie pobierałem tego co podałeś
Laptop gaśnie właśnie przy tych temp
Jeszcze w grze metin2 gdzie wymagania są według mnie małe a też się wyłączał ale dawała ta karta widoczne efekty,w wocie w fps'ach nie widze prawie różnicy ale jest mała różnica w dynamice (nadal lagi ale jest inaczej xd)

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Worldoftanks procesor

Post30 sty 2015, 21:54

Na sto procent jeśli grafika nie jest uszkodzona, to masz źle ją skonfigurowaną.
Chociaż 80 stopni to jest chyba za dużo. Nie mogę porównać do temperatury mojej, bo mi nie pokazuje.
Może daj tutaj screeny jej ustawień a koledzy ci pomogą.


Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Worldoftanks procesor

Post30 sty 2015, 22:24

Poczekaj, może tutaj ci któryś z kolegów pomoże z tym problemem wyłączania się lapka.
Czyli głównym problemem.
W międzyczasie możesz spróbować założyć temat na forum Wota, żeby ci ktoś dał ustawienia tej twojej karty, najlepsze do Wota.
Tam jest mnóstwo ludzi na forum i na pewno, ktoś ci pomoże w dokładnym ustawieniu twojej karty.
Ja niestety nie znam twojej karty w ogóle i nic ci nie doradzę.

Tyle z mojej strony i powodzenia w rozwiązaniu problemu.

eniu27

Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 05 sty 2013, 13:50

Worldoftanks procesor

Post31 sty 2015, 00:50

Dziękuje za pomoc i życzę dobrych wyników w wocie ;)
Zaktualizowałem sterownik od karty graficznej ale nadal nic

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Karta graficzna nie wyrabia przy "wocie"

Post31 sty 2015, 01:45

Ściągnąłeś sterownik ze strony Acera?
Który zainstalowałeś?

Obrazek

żebyś sobie nie zrobił kłopotów gorsze niż masz.

eniu27

Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 05 sty 2013, 13:50

Karta graficzna nie wyrabia przy "wocie"

Post31 sty 2015, 12:11

Ogólnie wszystkie stery są z tej strony ale ja zaktualizowałem w menedżer urządzeń



  • Reklama

Wróć do „Gry”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości