Mój sprzęt wobec GTA 4 / nowa k. graficzna

Masz problem z grą komputerową, szukasz patcha lub wymagań, pisz tutaj
Awatar użytkownika
prodekszyn

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2009, 15:43
Lokalizacja: Sulęcin

Mój sprzęt wobec GTA 4 / nowa k. graficzna

Post30 lip 2009, 11:28

Witam!

Poniższy sprzęt pozwala na grę w GTA 4 w minimalnym stopniu. Bowiem ustawiając nawet na na najmniejsze detale grę, ta się ( tnie ) - nie chodzi płynnie. Wiem, że GTA 4 ma swoje wymagania, jednak na mój komputer powinna lepiej śmigać. Tak więc teraz zapytanie... czy warto kupić nową kartę graficzną Geforce 9800 GT 1 GB. Przypominam- jest on 2,5x lepsza od mojej 9500 GT. Nowa karta graficzna pobierałaby 105 W, a zasilacz ma 140 W. Czy to ze sobą współgra? GF 9800 GT pomógłby wreszcie dostać mi się na multiplayer, ponieważ teraz to mnie wywala z każdego serwera ... jest napisane, że mam za słaby komputer

Sprzęt:

AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Procesor 5000+, 2611 MHz
Nazwa płyty głównej: Asus M2000N Series Notebook
Pamięć RAM: 3071 MB / w tym 400 użytego.
Karta wideo NVIDIA GeForce 9500 GT (512 MB)
Karta dźwiękowa SoundMAX HD Audio
Windows XP Home Edition.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2009, 01:17 przez Misiek1212, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Usunąłem kolor należący do administracji

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Mój sprzęt wobec GTA 4 / nowa k. graficzna

Post30 lip 2009, 17:00

Być może dobranie odpowiednich sterowników dla Twojej karty graficznej poprawi wydajność sprzętu w grze.
Jaką obecnie wersję ForceWare masz zainstalowaną ?

Odinstaluj obecny sterownik karty graficznej:
(Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVER /usuń/)
Po zakończeniu deinstalacji uruchom ponownie komputer.
Następnie zainstaluj Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

lanser0

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:01

Mój sprzęt wobec GTA 4 / nowa k. graficzna

Post20 gru 2009, 23:05

Witam, mam problem z GTA 4 wymieniłem komputer na Intel Core i5 750 2.66MHz (4 rdzeniowy) 3 GB ram ATI X4670 1GB Win 7 32bit

i się tnie jakbym miał 512ram ... wciąż mimo ze jak biorę max opcje detale na high jest pięknie są przebłyski ze jest dobrze ale czasem aż iść ani jechać nie można... co zrobić ? co jest nie tak ?



Upominam użytkownika,że na forum
7. Na forum używamy polskiej pisowni, uwzględniając stosowanie polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż, ź, ł, ę, ś, ó). Zdania powinny być wolne od błędów ortograficznych, zawierać odpowiednią formę stylistyczną i składniową, nie zapominając o znakach przestankowych.
Następnym razem będzie ostrzeżenie
Ostatnio zmieniony 24 gru 2009, 01:29 przez Misiek1212, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód: Poprawiłem błędy ortograficzne

Awatar użytkownika
Everest

Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:55

Mój sprzęt wobec GTA 4 / nowa k. graficzna

Post20 gru 2009, 23:13

Zmniejsz te detale na Normal i zobacz czy jest tak samo

lanser0

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:01

Mój sprzęt wobec GTA 4 / nowa k. graficzna

Post20 gru 2009, 23:23

jest tak samo

to nie wina wymagań

sadze ze win 7 32 bit coś nie tak

gra jest już stara powiedzmy i nie pisana na win 7 - a to jednak inna bajka niz vista mimo ze podobnie dziala

gdzieś na forum była mowa o tym, iż trzeba to specjalnie zainstalować ze zgodnością na Xp serwis pack 3 a ja mam propozycje max pack 2 przez Windows ... nie wiem już sam co robić - po instalacji ponownej ze zgodnością jest gorzej

o wiele słabsze komputery znajomych na viscie czy xp śmigają... a ja ... porażka


Upomina po raz drugi użytkownika że na forum
7. Na forum używamy polskiej pisowni, uwzględniając stosowanie polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż, ź, ł, ę, ś, ó). Zdania powinny być wolne od błędów ortograficznych, zawierać odpowiednią formę stylistyczną i składniową, nie zapominając o znakach przestankowych.
Następnym razem będzie ostrzeżenie
Ostatnio zmieniony 22 gru 2009, 01:24 przez Misiek1212, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Poprawiłem błędy ortograficzne

Awatar użytkownika
Everest

Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:55

Mój sprzęt wobec GTA 4 / nowa k. graficzna

Post21 gru 2009, 21:11

A próbowałeś uruchomić w trybie zgodności z XP ?

lanser0

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:01

Mój sprzęt wobec GTA 4 / nowa k. graficzna

Post23 gru 2009, 08:54

Tak, lecz jak próbuje uruchomić zgodność to mój Win 7 automatycznie wchodzi w tryb zgodności XP servis pack 2 ---- > a podstawowe wymagania na pudełku gry jest - servis pack 3 ---> i gra jeszcze gorzej się tnie.,.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2009, 17:49 przez Misiek1212, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem błędy ortograficzne

Awatar użytkownika
kaczorinax

Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 08 gru 2009, 10:36
Lokalizacja: chorzów

Mój sprzęt wobec GTA 4 / nowa k. graficzna

Post23 gru 2009, 16:17

Daj logi z OTL, specjaliści od nich je przejrzą.
Na twoim kompie powinno chodzić na low dosyć dobrze(nie powinna się ciąć)
Hp510 - Pentium m725 1.6@2.13, 2 gb ddr2 533 mhz, gma900 128 mb
Stacjonarka sprzedana - oszczędzam na prądzie

Awatar użytkownika
Everest

Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:55

Mój sprzęt wobec GTA 4 / nowa k. graficzna

Post23 gru 2009, 16:31

Daj logi z OTL, specjaliści od nich je przejrzą
Pokaż mu jak ma to zrobić skoro każesz podać loga--->Regulamin dodawania logów

Na twoim kompie powinno chodzić na low dosyc dobrze(nie powinna się ciąć)

Nie bądź taki pewny, na Windows 7 diametralnie zmieniają się wymagania gry( To co zajmuje system + Normal detale gry), no i jeszcze sprawa zgodności. Czytałem artykuł że "seven" logicznie dobiera "pobór"
RAMu i procesora w zależności od posiadanego sprzętu, czytując przykład "jeśli mamy 1GB pamięci to system zżera 448 MB RAM a przy 2GB już 40MB więcej, czyli przy 8GB komputerze system zabiera ok 2848MB RAM przy dużych obciążeniach" Nie wiem tylko jak to sie ma do tego przypadku i ile w tym jest prawdy

lanser0

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:01

Mój sprzęt wobec GTA 4 / nowa k. graficzna

Post23 gru 2009, 19:44

Jóź jest lepiej męczyłem się z tym zainstalowałem to poraź enty... udało się ustawić zgodność z servis pack 1 Visty i działa na NORMAL troszkę czasem zwolni ale daje rade... rozmawiałem ze znajomym informatykiem - i powiedział ze zrobiłem troszkę błąd kupując komputer na win 7 z tak mała ilością RAM - czym prędzej muszę je dołożyć do minimum 8GB bo cudów nie będzie - masz racje Everest, że zżera mi ramy. Poza tym jest świetny program Partical Magic jak dobrze pamiętam, który bez formatu tworzy (dzieli) dysk na dwie części - i tam zainstaluje Xp home - (mam oryginał) i będą całe 3GB i nie będę miał problemów jakich cokolwiek z tą grą.

Pozdrawiam


Otrzymujesz ostrzeżenie
7. Na forum używamy polskiej pisowni, uwzględniając stosowanie polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż, ź, ł, ę, ś, ó). Zdania powinny być wolne od błędów ortograficznych, zawierać odpowiednią formę stylistyczną i składniową, nie zapominając o znakach przestankowych.
Równowartość 3 ostrzeżeń równa się BAN
Ostatnio zmieniony 24 gru 2009, 01:28 przez Misiek1212, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Poprawiłem wiele błędów ortograficznych

Awatar użytkownika
Everest

Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:55

Mój sprzęt wobec GTA 4 / nowa k. graficzna

Post23 gru 2009, 20:31

Dobry pomysł, ale z Partical Magic'em uważaj bo był już temat że po dzieleniu partycji cała zawartość dysku się posypała i będzie nie lada problem.
Zanim zaczniesz z niego korzystać poczytaj jakiś poradnik. Powodzenia :)



  • Reklama

Wróć do „Gry”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości