Nie mogę na dziesiątce poprawnie uruchomić grę CatchUp.

Masz problem z grą komputerową, szukasz patcha lub wymagań, pisz tutaj
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Nie mogę na dziesiątce poprawnie uruchomić grę CatchUp.

Post04 kwie 2021, 15:52

Jakiś czas temu na mojej dziesiątce zainstalowałam grę CatchUp, z uciekającymi z sałatki pomidorami, ale ona nie działała poprawnie. Wówczas doszłam do wniosku, że problem spowodował brak normalnego Adobe Flash Playera, który na Windows 10 był wbudowany w system. Wczoraj uruchomiłam kompa z XP i pozbyłam się z systemu Adobe Flash Playera i chciałam odinstalować gry justgames.ch, bo byłam przekonana, że przestaną działać. Jednak uruchomiłam jedną z nich na próbę, bo byłam ciekawa co się stanie i owa gra dobrze działała. Czyli myliłam się i Adobe Flash Player nie jest wymagany, by CatchUp, oraz inne gry działały. Próbowałam ową grę uruchomić w trybie zgodności, zwłaszcza z systemem Windows XP z Service Pack 3, ale zawsze kończy się tym, że gra się włącza, widać jej okienko, nie słychać żadnego dźwięku, ale dalej już się nie uruchamia. To taka prosta gierka, bez DRM, ani innych zabezpieczeń, a nie może działać na nowszym systemie. :( Czy można coś zrobić aby owa gra jednak poprawnie działała? Nawet pobrałam jej instalkę ze strony, na której twierdzili że to nowa wersja, kompatybilna min. z Windows 10, ale to nic nie dało. :(

------Połączono posty------

Edit: jedna ze starych funkcji systemu, która ma umożliwić granie w stare gry, czyli: DirectPlay, jest u mnie aktywna.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Nie mogę na dziesiątce poprawnie uruchomić grę CatchUp.

Post07 kwie 2021, 16:11

Pobierz do jakiegoś utworzonego folderu directx 9.29 redist. Wypakuj/wyodrębnij. Kliknij PPM na plik DXSETUP.exe i we właściwościach ustaw tryb zgodności jaki się wyświetli - z windows 7, czy 8. Zastosuj i OK. Potem normalnie uruchamiasz DXSETUP.exe. Po synchronizacji zostaje dodatkowo w systemie, czyli dodatkowe biblioteki dźwięku i obrazu, a dxdiag pokazuje directx 12. Po zainstalowaniu usuwa się cały ten nowy folder.
Tak zrobiłem i nawet uruchomiłem psx i staruszki gry na windows 10 pro raymana 1995 i tam crash warped i Crasch CTR.
Co do tej gry, to lepszy oryginał z 2006 roku też uruchomiony w trybie zgodności i "Zastąp ustawienia wysokiej rozdzielczości".

Teraz catch up, to na android/emulator android. :think:
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Nie mogę na dziesiątce poprawnie uruchomić grę CatchUp.

Post08 kwie 2021, 11:07

Ok, Gedo, bardzo dziękuję za próbę pomocy. :) Pobrałam tamten plik redystrybucyjny DirectX, wyodrębniłam go i uruchomiłam w trybie zgodności z Windows 7 i udało mi się go zainstalować. Gdy pojawiła się informacja, że nowe składniki są gotowe do użycia, próbowałam uruchomić grę CatchUp, oraz inne, z różnymi trybami zgodności. Nie widziałam jednak ustawienia: ,,Zastąp ustawienia wysokiej rozdzielczości". Uruchomiłam ponownie komputer, ale żadna z tych prostych gierek nie działała prawidłowo.

CatchUp, jest znane też jako: Tomaten Auffangen.

Kod: Zaznacz cały

https://www.justgames.ch/sites/default/files//styles/medium/public/catch-up.jpg?itok=DISHkNA8


Aha, owe gry wyprodukowane przez justgames.ch, zainstalowane przy użyciu Wine, poprawnie działają na Zorin OS Core (czyli wybranej przeze mnie edycji Linuxa).
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Gry”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości