Nie mogę uruchomic gry na XP z powodu błędu w kernel 32.dll

Masz problem z grą komputerową, szukasz patcha lub wymagań, pisz tutaj
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Nie mogę uruchomic gry na XP z powodu błędu w kernel 32.dll

Post25 lip 2019, 12:14

Niedawno na moim kompie z XP zainstalowałam dość zabawną a raczej denerwującą grę: Happy Claus Christmas, nie na Steam. Instalacja przebiega prawidłowo, potem uruchamia się silnik Falco Engine i pojawia się następujący komunikat o błędzie: Nie znaleziono punktu wejścia procedury AcquireSRWlockExlusive w bibliotece kernel 32.dll. Owa gra, według minimalnych wymagań, na Steam, jest kompatybilna z Windows XP.

Strona owej gry na Steam:

Kod: Zaznacz cały

https://store.steampowered.com/app/989300/Happy_Claus_Christmas_Edition/


Czy jest jakiś sposób aby owa gra, ponoć kompatybilna z XP, działała poprawnie na tym systemie?
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Nie mogę uruchomic gry na XP z powodu błędu w kernel 32.dll

Post07 sie 2019, 11:58

Poczytaj:

Kod: Zaznacz cały

https://github.com/rclone/rclone/issues/1481
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Nie mogę uruchomic gry na XP z powodu błędu w kernel 32.dll

Post08 sie 2019, 20:06

Greh, bardzo dziękuję za linka. Przejrzałam polecony przez Ciebie temat, próbowałam rozwiązać mój problem, ale to nic nie dało. Potem ściągnęłam jakąś obiecującą instalkę, która miała naprawić mój problem, ale okazało się, że wpierw trzeba zainstalować najnowsze aktualizacje XP. Szkopuł w tym, że mój XP od bardzo dawna nie widział żadnych aktualizacji. Wpierw szukałam je ręcznie, a potem znalazłam stronę Microsoft oferującą aktualizacje dla Windows XP SP3, oraz jego dłużej wspieranej wersji i na tablety. Zainstalowałam z 20 aktualizacji, w tym z parę krytycznych, ale nadal nie mogę rozwiązać mojego problemu. Przynajmniej zainstalowałam sporo aktualizacji.

Przy okazji chciałam też zaktualizować Comodo AntiVirus na XP, ale się okazało, że jego najnowsza wersja, czyli: 12.0.0.6882, nie wspiera już Windows XP, wbrew zapewnieniom jego producenta. Najstarszy wspierany system to Windows 7. Co wobec tego mam zrobić: pozostawić antywirusa, który na razie pobiera aktualizacje wirusów, czy poszukać czegoś innego?

Edit: przydatny link do strony z aktualizacjami XP:

Kod: Zaznacz cały

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=%20XP%20SP3%20update


------Połączono posty------

Okazało się, że tamten plik wykonywalny, o którym pisałam, wymagał zainstalowania aktualizacji postready na XP i to wszystkich, więc z niego zrezygnowałam. Przy okazji zainstalowałam ręcznie ponad 200 aktualizacji, w tym zabezpieczeń i krytycznych i jedna z nich naprawiła usługę Microsoft Update, dzięki czemu automatycznie zainstalowałam parę aktualizacji. Nie udało mi się tylko zainstalować dwóch aktualizacji opcjonalnych, ale one nie są aż takie ważne.

Nie chcę instalować aktualizacji postready na moim XP Home Edition 32-bitowym, bo one mogą nie być do niego dostosowane.

Jeśli chodzi o tamtą grę, to nadal nie działa...

Trochę szkoda, bo dobrze by było gdyby jednak działała poprawnie...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Gry”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości