Przycinki + dziwna optymalizacja SMITE

Masz problem z grą komputerową, szukasz patcha lub wymagań, pisz tutaj
Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2016, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Przycinki + dziwna optymalizacja SMITE

Post12 lip 2017, 00:57

Witam,
dwa dni temu ściągnąłem Smite. Wszystko ładnie i przyjemnie. Włączyłem grę treningową i była bardzo uboga graficznie. Zmieniłem ustawienia na wysokie, ale gra łapie przycinki przy bardziej dynamicznych sytuacjach. Podobnie na średnich. Przy wciśnięciu przycisku "OPTYMALIZUJ" w celu wybrania przez grę najlepszych ustawień dostaję zestaw "minimalne".

Ma ktoś z Was pomysł dlaczego tak się dzieje? Poniżej mój procek, karta i ram:

Procesor: Intel i7 4702MQ
Karta graf.: GeForce GTX 760M (plus integra od Intela 4600)
RAM: DDR 3 16 Gb


Z góry dziękuję za odpowiedź

P.S. Dodam, że gram przez Steam, ale nie wiem czy to coś zmienia.

------Połączono posty------

Edit: Zaktualizowałem sterowniki. Gra działa płynnie na najwyższych wymaganiach, poza chwilami, gdy w jednym miejscu powstaje więcej specjalnych ataków (tak myślę, że to wtedy). W tych momentach przycina się na 1-2 sekundy. Jest to dosyć uciążliwe.

Czy możliwe, że ten problem powstaje np. z powodu bad sectorów w obrębie dysku twardego?
Nadal jednak nie mam pomysłu dlaczego gra optymalizuje automatycznie ustawienia pod najniższe wymagania, skoro komponenty spełniają z nawiązką wymagania rekomendowane.

------Połączono posty------

EDIT: Choć nadal nie wiem dlaczego tak wygląda sprawa optymalizacji to problem przycięć rozwiązałem i znalazłem przyczynę. Proszę o zamknięcie tematu.

Awatar użytkownika
Wojownikz

Stały bywalec
Posty: 420
Rejestracja: 22 lip 2016, 07:37

Przycinki + dziwna optymalizacja SMITE

Post15 lip 2017, 08:01

Podczas gry możesz powyłączać różne programy z których nie korzystasz podczas gry mi to pomaga więc może i tobie pomoże :)

Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2016, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Przycinki + dziwna optymalizacja SMITE

Post17 lip 2017, 14:51

Przeniosłem przez Steam grę z dysku HDD na SSD i przycięcia zniknęły, stąd wnioskuję, że problem leży w dysku HDD i zapowiada się jego wymiana. Zastanawia mnie jednak nadal sprawa domyślnej optymalizacji przez grę. Niby nie robi to problemu, bo wszystko ustawiłem ręcznie, ale jednak ciekawość mnie zżera z jakiego powodu to tak wygląda.


Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2016, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Przycinki + dziwna optymalizacja SMITE

Post21 lip 2017, 16:23

Windows 7 Professional SP1

Awatar użytkownika
Wojownikz

Stały bywalec
Posty: 420
Rejestracja: 22 lip 2016, 07:37

Przycinki + dziwna optymalizacja SMITE

Post23 lip 2017, 11:08

SSD jest o wiele szybszy niż HDD wiec się nie dziwie że ci zacinało

Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2016, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Przycinki + dziwna optymalizacja SMITE

Post24 lip 2017, 10:49

Tak, tak, oczywiście, że jest szybszy. Ale i tak na HDD nie powinno się przycinać. Myślę, że to jednak kwestia powolnego padania dysku HDD. Ważne, że przeniesienie na inny dysk pozwoliło zażegnać problem. Temat optymalizacji jednak nadal pozostaje dla mnie zagadką.



  • Reklama

Wróć do „Gry”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości