Reset komputera podczas Counter- Strike 1.6 steam

Masz problem z grą komputerową, szukasz patcha lub wymagań, pisz tutaj
Awatar użytkownika
Mlody94

Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 13 gru 2009, 11:48
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Reset komputera podczas Counter- Strike 1.6 steam

Post04 sty 2010, 20:52

Witam, podczas gry w Counter- Strike 1.6 steam po pewnym czasie resetuje mi sie komputer, czasem jest to 5 minut czasem 25. Ok. 2 tyg temu robiłem format, wcześniej nie było resetów, na 100% są one przez cs'a . Może miał ktoś taki problem i wie jak to rozwiązać?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 07 sty 2010, 00:34 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana tytułu
Gdy nie wiesz - szukaj, gdy nie znajdziesz - pisz, jak już będziesz wiedział/a - przekaż wiedzę innym :)
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Reset komputera

Post04 sty 2010, 21:08

Zapewne bluescreen. Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Bluescreen (BSOD) - szukanie przyczyny powstawania. Czytanie plików DMP
Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): Błędy systemu Windows (kody BSOD).
Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum. Wklej go na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników a tu daj tylko link do niego.
Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Mlody94

Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 13 gru 2009, 11:48
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Reset komputera

Post05 sty 2010, 14:54

Gdy wpisuje w start>uruchom : %systemroot%/minidump\ wyskakuje mi błąd " C:\Windows/minidump odwołuje się do lokalizacji, która jest niedostępna.Może ona znajdować się na dysku twardym tego komputera lub w sieci.Upewnij się, że dysk jest właściwie włożony i że masz połączenie z internetem lub siecią, a następnie spróbuj ponownie.Jeśli nadal nie będzie można zlokalizować informacji , być może zostały one przeniesione w inne położenie" ani nie mam żadnego minidump w C:\windows
Gdy nie wiesz - szukaj, gdy nie znajdziesz - pisz, jak już będziesz wiedział/a - przekaż wiedzę innym :)
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Reset komputera

Post05 sty 2010, 15:09

Kod: Zaznacz cały

%SystemRoot%\Minidump


Po wpisaniu powyższego kodu i zatwierdzeniu powinien otworzyć się folder Minidump. Jeżeli ponownie wystąpi komunikat oznacza to iż folder ten nie istnieje w podanej lokalizacji czyli C:\Windows

Wtedy to należy przejść do:
Start => Uruchom => sysdm.cpl
Zakładka Zaawansowane => uruchamianie i odzyskiwanie => na samym dole jest wskazana lokalizacja zapisu plików DMP
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Mlody94

Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 13 gru 2009, 11:48
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Reset komputera

Post05 sty 2010, 20:58

Obrazek

nie wiem co mam robić ;/
Gdy nie wiesz - szukaj, gdy nie znajdziesz - pisz, jak już będziesz wiedział/a - przekaż wiedzę innym :)
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Reset komputera

Post05 sty 2010, 22:08

Wpisz w menu start->uruchom to
%SystemRoot%\Minidump
i powinien pojawić się folder ze zrzutami pamięci.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Mlody94

Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 13 gru 2009, 11:48
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Reset komputera

Post06 sty 2010, 14:14

Jezu, toż wyżej napisałem że jak wpisuje to to wyskakuje C:\Windows/minidump odwołuje się do lokalizacji, która jest niedostępna.Może ona znajdować się na dysku twardym tego komputera lub w sieci.Upewnij się, że dysk jest właściwie włożony i że masz połączenie z internetem lub siecią, a następnie spróbuj ponownie.Jeśli nadal nie będzie można zlokalizować informacji , być może zostały one przeniesione w inne położenie"
Gdy nie wiesz - szukaj, gdy nie znajdziesz - pisz, jak już będziesz wiedział/a - przekaż wiedzę innym :)
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Reset komputera

Post06 sty 2010, 17:14

Mlody94, wprost napisałem abyś sprawdził lokalizację w której są zapisywane pliki DMP. Odpowiesz na moje pytanie czy nie masz zamiaru?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Mlody94

Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 13 gru 2009, 11:48
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Reset komputera

Post06 sty 2010, 17:53

"Zakładka Zaawansowane => uruchamianie i odzyskiwanie => na samym dole jest wskazana lokalizacja zapisu plików DMP"
Tak jak napisałeś zrobiłem przecież screen na górze jest z tego okienka ode mnie?
Gdy nie wiesz - szukaj, gdy nie znajdziesz - pisz, jak już będziesz wiedział/a - przekaż wiedzę innym :)
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Reset komputera

Post06 sty 2010, 18:33

No to super, grafikę mam wyłączoną tym bardziej gdy to dotyczy plików BMP. Na przyszłość kompresuj je RIOT optymalizacja grafiki

Bez dumpów będzie ciężko zdiagnozować przyczynę, jedyne wyjście to analiza dzienników zdarzeń. Zapisz je według instrukcji Podgląd zdarzeń - zapisywanie dzienników. Koniecznie proszę je skompresować do formatu 7z lub RAR i wrzucić na wikisend.com Z góry mówię że nieskompresowanych dzienników nie będę pobierał.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Mlody94

Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 13 gru 2009, 11:48
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Reset komputera

Post06 sty 2010, 19:23

Gdy nie wiesz - szukaj, gdy nie znajdziesz - pisz, jak już będziesz wiedział/a - przekaż wiedzę innym :)
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Reset komputera

Post06 sty 2010, 19:39

Konkretów to tutaj niema ale ok.

1) Zobacz czy jest uruchomiona usługa Inteligentnego transferu w tle. Jeżeli nie aktywuj ją. Przestaw na tryb automatyczny.

2) Podobnie zrób z usługą COM+

3) Całkowicie wyłącz Windows Update.

4) Reinstaluj sterowniki od karty sieciowej. Jeżeli to integra reinstaluj sterowniki od płyty głównej.

5) Czy używałeś jakiegoś oprogramowania do ominięcia limitu połączeń na serwer np. XP-Antispy?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Mlody94

Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 13 gru 2009, 11:48
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Reset komputera podczas Counter- Strike 1.6 steam

Post09 sty 2010, 11:40

Nie wiem na prawdę nie wiem co mam zrobić ;( formata wczoraj zrobiłem i nadal sie resetuje :(( naprawdę nikt nie wie co mogę z tym zrobić? prosze bardzo o pomoc .
Gdy nie wiesz - szukaj, gdy nie znajdziesz - pisz, jak już będziesz wiedział/a - przekaż wiedzę innym :)
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Reset komputera podczas Counter- Strike 1.6 steam

Post10 sty 2010, 11:46

Zrób to co tu napisałem viewtopic.php?f=34&t=5312#p29831
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Furion777

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2010, 00:56

Re: Reset komputera podczas Counter- Strike 1.6 steam

Post13 sty 2010, 01:26

Problem lezący po stronie Windowsa można łatwo wykluczyć,skoro niedawno robił formata.
Moim zdaniem,Twój problem polega na /uszkodzeniu/ ale przegrzewaniu się jednego z podzespołów w Twoim komputerze,jeszcze odpowiedz na jedno ważne pytanie,mianowicie:
Czy masz taki problem we wszystkich grach 3d?
Dalsza pomoc zależy od odpowiedzi jaką udzielisz,ale teraz mogę Ci powiedzieć żebyś zrobił testy grafiki i procesora,z uruchomionym programem który monitoruje temp. podzespołów.
Karta graficzna:
Pobierasz program FurMark (testowanie GPU) + program o nazwie GPU-Z
Pierwsza rzecz jaką robisz to uruchamiasz program FurMark i konfigurujesz go w ten sposób:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Druga rzecz to ściągasz program GPU-Z (rejestrowanie temp.kart graf.)
Zakładka bodaj sensors i obserwujesz temp swojej karty,oczywiście w tym momencie włączasz już test,tak naprawdę z tym monitorowaniem temperatury to tylko po to żeby wiedzieć czy chłodzenie Twojej karty jest sprawne,jeżeli podczas testu wyłączy się komputer to najprawdopodobniej będzie to właśnie wina grafiki.
Procesor.
Tutaj jak kolega wyżej napisał,ściągnij everesta + program do testowania CPU dajmy na to niech to będzie Orthos.
Ściągasz program ustawiasz priorytet 9 (oczywiście everest w tle,żeby monitorować temp) i niech tak się "testuję" przez 10-15 min.
Na boxowym chłodzeniu bez podkręcania temp. nie powinna przekraczać 70C
Jeżeli procesor "przejdzie" test to znaczy,że wszystko z procesorem jest w porządku i możesz go wykluczyć.
Wyżej wymienione testy mają na celu wyeliminowanie problemu sprzętowego,skoro problem software'owy możemy w pewnym stopniu wykluczyć to następną rzeczą jaką trzeba robić to "testy" podzespołów.
Jeszcze na myśl mi przychodzi zasilacz,który nie wyrabia,ale to mało prawdopodobne.

Pozdrawiam Furion777



  • Reklama

Wróć do „Gry”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości