Języki obce...

Interesujesz się fotografią, muzyką, sportem bądź Masz inne ciekawe hobby? Porozmawiaj o nim w tym dziale!
onomato92

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 19 lip 2012, 18:11

Języki obce...

Post09 sie 2012, 19:42

Witam,chciałbym się dowiedzieć jakie są najbardziej efektowne sposoby nauki języków obcych,chodzi mi najbardziej o angielski i niemiecki.Będę wdzięczny za wszelkie sugestie:)

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Języki obce...

Post11 sie 2012, 22:41

Najlepszy sposób na osłuchanie się z językiem to oglądanie filmów w oryginale, dodatkowo z napisami w tym języku. ;)
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

tutui

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2012, 15:44

Języki obce...

Post03 wrz 2012, 15:48

Podpisuję się pod wypowiedzią wyżej. Najlepiej oglądać filmy z lektorem czy z napisami w j. angielkiem lub niemieckim skoro takich chcesz się nauczyć ;) Pomocne jest też wypisywanie sobie słówek na kartce i kilka razy dziennie ich powtarzanie, np. 30 słuwek na dzień. Pomocne tez bedą słowniki audio do odsłuchania:)

banksy

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 03 wrz 2012, 18:22

Języki obce...

Post03 wrz 2012, 19:05

onomato92 pisze:Witam,chciałbym się dowiedzieć jakie są najbardziej efektowne sposoby nauki języków obcych,chodzi mi najbardziej o angielski i niemiecki.Będę wdzięczny za wszelkie sugestie:)


Mamy w Polsce dwóch wybitnych znawców w tej dziedzinie: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników i Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Ojgen

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2012, 09:50

Języki obce...

Post04 wrz 2012, 09:56

Jakiś kurs z podstaw, a potem filmy w danym języku.
Innym dość ciekawym sposobem jest skok na głęboką wodę. Znajoma tylko po naukach języka w szkole średniej wyjechała do Niemiec. Szybko jej ten język "wpadł do głowy".

West29

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2012, 17:16

Języki obce...

Post08 wrz 2012, 17:54

U mnie żadne mapy myśli, karteczki ze słówkami itd. nie działały. Po prostu pozostawało kucie. Teraz znam biegle niemiecki, francuski i angielski, każdego języka się tak samo uczyłem.

wareare

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 11 wrz 2012, 11:41

Języki obce...

Post11 wrz 2012, 11:48

Według mnie oglądanie filmów, seriali bez lektora i napisów. Tak podłapałam angielski. Na początku oglądałam z napisami, zazwyczaj seriale, a potem bez napisów. Wydaje mi się, że to doby sposób.
Przy okazji można szlifować jeżyk na jakimś kursie, z książkami, uczenie się codziennie na przykład dziesięciu nowych słówek.

Jednak najlepsza opcją będzie wyjazd do kraju, w którym dany język jest na porządku dziennym. Niestety nie jest to takie proste ;)

zuziamarzec123

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 20 sty 2013, 19:37

Języki obce...

Post22 sty 2013, 19:29

Jeśl jesteś fanem np sportu to czytaj informacje sportowe właśnie po angielsku itp. Ja często recenzje książek i filmów czytam po angielsku, łącze przyjemne z pożytecznym.

mariolaku12

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 07 lut 2013, 15:48

Języki obce...

Post07 lut 2013, 16:12

ja lubie tylko angielski i rosyjski. umiem je dosc dobrze, a wiec nie narzekam:):) zawsze sie przyda ten jezyk:)

b3zyr

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2013, 16:22

Języki obce...

Post13 lut 2013, 14:59

Ja uczę się z audiobooków jak mam chwilę wolną to wkładam słuchawki na uszy i słucham powtarzając nie miałem nigdy styczności z nauką angielskiego i po nie całym miesiącu już lepiej się czuję ale żeby się nauczyć jeszcze długa droga oby starczyło sił :)

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Języki obce...

Post15 lut 2013, 19:25

b3zyr, You know... It's good for hearing skills, but you can't hear yourself when you are repeating words or whole sentences, so it's not good for pronounciation. :) I sincerely doubt, that you know what I've just written. ;)
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

Awatar użytkownika
Hannah

Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 11 lis 2012, 12:50
Lokalizacja: Wrocław

Języki obce...

Post22 mar 2013, 22:29

onomato92 pisze:Witam,chciałbym się dowiedzieć jakie są najbardziej efektowne sposoby nauki języków obcych,chodzi mi najbardziej o angielski i niemiecki.Będę wdzięczny za wszelkie sugestie:)

masz na myśli chyba efektywne, a nie efektowne, prawda? ;) Lekcje z prywatnym (osobistym) lektorem. Wg mnie jest to najbardziej efektywny sposób. Wada - kosztowny; ale w praktyce może być taniej, jeżeli to będzie np. student danego kraju studiujący właśnie w Polsce; pomyśl o tym sposobie.
Dziękuję i pozdrawiam Was bardzo serdecznie :)
Aneczka

ritalato123

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 14 maja 2013, 19:12

Języki obce...

Post14 maja 2013, 19:16

Ja polecam czytanie wciagajacych książek w obcych językach. Tylko muszą to byc książki przyjemne w czytaniu bo inaczej będziesz się męczył i szybko się zniechęcisz. Dzięki temu można bardzo wzbogacić swoje słownictwo.

Awatar użytkownika
ThonaR

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2013, 20:09

Języki obce...

Post22 maja 2013, 23:39

Ja nauczyłem się wiele z angielskiego ( i nadal się uczę ) oglądając angielskie programy telewizyjne ( głównie Top Gear :mrgreen: ) z polskimi napisami. Według mnie jest to najlepsza metoda ( przynajmniej dla mnie ) jeżeli chodzi o naukę oraz przyswajanie obcego języka. Do tego uczy się także wymowy angielskich słówek.

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

Języki obce...

Post23 maja 2013, 16:49

ThonaR pisze:Ja nauczyłem się wiele z angielskiego ( i nadal się uczę ) oglądając angielskie programy telewizyjne ( głównie Top Gear :mrgreen: ) z polskimi napisami. Według mnie jest to najlepsza metoda ( przynajmniej dla mnie ) jeżeli chodzi o naukę oraz przyswajanie obcego języka. Do tego uczy się także wymowy angielskich słówek.


To dobry sposób ;) . Potwierdzam. Też w ten sposób podłapałem języka ;) .
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.



  • Reklama

Wróć do „Hobby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości