Książki do których często wracacie. Ich opisy- jak chcecie.

Interesujesz się fotografią, muzyką, sportem bądź Masz inne ciekawe hobby? Porozmawiaj o nim w tym dziale!
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Książki do których często wracacie. Ich opisy- jak chcecie.

Post26 lis 2010, 21:10

Książki do których często wracacie. Ich opisy- jak chcecie.

Proponuję temat w którym będziecie pisać o książkach, które tak Wam się spodobały, że znowu po nie sięgacie. Mimo, że wiecie, jak się skończą. Jeżeli chcecie to umieśćcie ich krótki opis, ale nie opisujcie wszystkiego- może ktoś inny zechce sięgnąć po Wasze ulubione lektury.

Często wracam do książek:

1. Pierścienia- Larry Nivena.
2. Budowniczych pierścienia- Larry Nivena.
3. Non stop- Briana W. Aldissa
4. Człowieka ryby- Aleksandra Bielajewa- to pierwsza powieść science fiction, którą w życiu przeczytałam.
5. Mojego drzewka pomarańczowego, José Mauro de Vasconcelos (mimo, że to jest bardzo smutna lektura).

Trzy pierwsze książki są z gatunku fantastyki. Dwie pierwsze opisują przygody Loisa Wu, kosmicznego podróżnika, któremu towarzyszą lalecznik, kzin i ukochana kobieta. Dotarli oni do tajemniczego świata w kształcie pierścienia, chcą ustalić jak on powstał i mają wiele przygód. W Budowniczych pierścienia nasi podróżnicy ustalili jak powstał Pierścień i też mieli tam całą masę przygód. Ekipa była ta sama, tylko ludziom i kzinowi towarzyszył inny lalecznik.

Bohaterem Non stop jest Roy Complain, żyjący w Kabinach, on i inni mieszkańcy Kabin są przekonani, że żyją na prawdziwej planecie, prawda jest jednak trochę inna. ;)

Człowiek ryba- to z kolei powieść science fiction, poruszająca min. problem naukowej etyki i tego do czego może posunąć się medycyna, nie łamiąc zasad etycznych.

Moje drzewko pomarańczowe - to powieść o przyjaźni pewnego biednego chłopca Zezé, który zaprzyjaźnił się z Portugalczykiem Manuelem Valadaresa-em. Aby zbyt wiele nie zdradzać, powiem, że ten chłopiec miał smutne życie.

-- 26 lis 2010, 21:10 --

Jeżeli te książki były niecenzuralne, rasistowskie i niezgodne z regulaminem forum i z dobrym smakiem, to o nich nie piszcie. Takiej lektury nie należy polecać.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

suselka007

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 15 paź 2014, 10:46
Lokalizacja: Lublin

Książki do których często wracacie. Ich opisy- jak chcecie.

Post15 paź 2014, 10:57

Hmmm... "Siewca Wiatru" Kossakowskiej (plus "Obrońcy Królestwa" i "Zbieracz Burz"), "Kłamca" Ćwieka (wszystkie tomy) i cała saga o Mordimerze Madderdinie Piekary :)
To taka moja złota trójka :P

Awatar użytkownika
zfixowany

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 07 maja 2014, 18:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Książki do których często wracacie. Ich opisy- jak chcecie.

Post16 paź 2014, 14:12

"Domofon", "Bezcenny" i "Ziarno prawdy" książki Z. Miłoszewskiego. Z serii kryminalnej oprócz "Domofonu", na prawdę warto. Czyta się z dreszczami i pochłania kolejne rozdziały jeden po drugim."Domofon" jest natomiast świetnym horrorem.

johnnorton

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2015, 12:40

Książki do których często wracacie. Ich opisy- jak chcecie.

Post12 mar 2015, 12:45

Ja bardzo lubię córkę czarownic. Książkę można czytać wiele razy i się nie nudzi.

Dabors

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 02 lut 2019, 14:58

Książki do których często wracacie. Ich opisy- jak chcecie.

Post08 mar 2019, 13:54

Ja często wracam do książek na temat prawa - nie dlatego, że mnie to specjalnie pasjonuje, taki już psi obowiązek zawodowy pomocnika notariusza, żeby być na bieżąco z przepisami - nawet nie wiecie ile głupich drobnostek wymaga urzędowego stempelka :o

A tak prywatnie to polecam "Sztukę wojny" Sun Tzu i "Boga urojonego" Richarda Dawkinsa do spraw światopoglądowych. A jak ktoś chce nieco luźniejszej ale wartościowej lektury, to niech sięgnie po Terry'ego Pratchetta. Napisał wiele więcej ciekawych rzeczy niż Świat Dysku!

platus

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 06 paź 2019, 21:02
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Książki do których często wracacie. Ich opisy- jak chcecie.

Post06 paź 2019, 21:08

Polecam książkę V. Frankla "Psycholog w obozie". Często do niej wracam. Jest to opis przeżyć ludzi w obozie koncentracyjnym widziany oczami psychologa. Świetna analiza zachowań ludzi w sytuacjach kryzysowych. Gorąco polecam.



  • Reklama

Wróć do „Hobby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość