Książki z Waszego dzieciństwa.

Interesujesz się fotografią, muzyką, sportem bądź Masz inne ciekawe hobby? Porozmawiaj o nim w tym dziale!
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Książki z Waszego dzieciństwa.

Post08 gru 2010, 18:36

Książki z Waszego dzieciństwa.

Proponuję Wam coś w stylu podróży sentymentalnej, abyście powspominali książki z Waszego dzieciństwa. I pokrótce je opisali. Każdy z Was w dzieciństwie czytał jakieś książki, wymieńcie je i trochę powspominajcie.

Moje książki z dzieciństwa:

1. Turul władca puszczy- Józefa Bieniasza- opowieść o niedźwiedziu, który został przygarnięty przez ludzi, a potem wrócił na łono przyrody.
2. Szara Wilczyca i Bari syn Szarej Wilczycy autorstwa: Jamsa Olivera Curwooda- to powieść o przygodach
dzielnego psa Kazana i Szarej Wilczycy, które razem przemierzają leśną dziczę i mają wiele przygód.
3. Lato borsuka- Molly Burkett: bardzo smutna opowieść o życiu borsuka, który zaprzyjaźnił się
z pewnym chłopcem.
4. Mały duszek- Preussler Otfried: książeczka opisująca ciekawe przygody małego duszka, który straszył na zamku Eulenstein i w okolicy. Duszek marzył o tym, by zobaczyć świat za dnia. Czy jego marzenie się spełni?
W sam raz dla małych dzieci, bo tam nie ma przemocy.
5. Opowieść o Cebulku- Rodari Gianni: ta książka opisuje przygody chłopca, który był Cebulą i żył
w świecie rządzonym przez apodyktyczne Wiśnie, jego tata trafił do więzienia i Cebulek chciał go uwolnić.
6. Gelsomino w Kraju Kłamczuchów- Rodari Gianni: opowieść o przygodach Gelsomina, który miał bardzo donośny głos i trafił do tytułowej krainy. Szybko przekonał się, że źle jest żyć w krainie, gdzie wszyscy kłamią.
7. Przygody Scyzoryka- Hanny Ożogowskiej: książka opisująca przygody siedmioletniego Cezarego
Fabiańskiego, który przez dzieci w przedszkolu został nazwany Scyzorykiem i tak był nazywany też w pierwszej
klasie. W tej książeczce są opisane szkolne zmagania chłopca.
8. Tajemnica Zielonej pieczęci- Hanny Ożogowskiej- opowieść o przygodach trójki uczniów, którzy
zostali przeniesieni do innej klasy, każdy z nich ma jakieś problemy w szkole: Stefan- z ortografią, Bartek- z
geografią, a Wiktor z matematyką. Ta powieść nie opowiada tylko o ich szkolnych przygodach, jest też wątek
sensacyjno- detektywistyczny. Chłopcy przeprowadzą pewne śledztwo.

Jakie są książki z Waszego dzieciństwa? Powspominajcie je. Zachęcam was do odbycia podróży sentymentalnej i opisania przez Was książek, które czytaliście w dzieciństwie. Kto wie, może Wasze dzieci mogłyby czytać te książki. Opiszcie książki z Waszego dzieciństwa. Może powstanie lista książek bez przemocy, które warto polecić dzieciom. Wiadomo, że ciekawa książka jest lepsza od tekturowych książeczek, wprawdzie mających ładne obrazki, ale pozbawionych sensownej treści.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Książki z Waszego dzieciństwa.

Post10 gru 2010, 00:02

Lesio Joanny Chmielewskiej innych nie pamiętam. Tożsamość Bourne'a Ludluma. Innych nie pamiętam.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

pAN.

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 23 lis 2010, 16:42
Lokalizacja: Poznan

Książki z Waszego dzieciństwa.

Post31 gru 2010, 19:00

Harry Potter 1 czesc . itp

jestemzajety

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2011, 14:55

Książki z Waszego dzieciństwa.

Post19 paź 2011, 10:00

ja uwielbiałem z kolei baśnie Andersena i całą tę dziecięcą klasykę. Mimo to myślę, że wyrosłem na prawdziwego mężczyznę :roll:

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Książki z Waszego dzieciństwa.

Post19 paź 2011, 13:48

było tego baaaardzo dużo, ale szczególnie utkwiła mi w pamięci
Pianola Kurta Vonneguta co ciekawe ta pozycja w dorobku pisarza nadal jest szczególnie <na czasie>
oraz Summa Technologiae St. Lema
także sztandarowa pozycja z mojego <dzieciństwa> to Robot A.W. Snerg-a
na dobicie wrzucę jeszcze trzy tomową Historię Filozofii Tatarkiewicza :mrgreen:
z lżejszego kalibru
Paragraf 22
Fabryka Oficerów i 08-15 H.Kirsta
HMS Ulisses pierwsza powieść A.McLeana w przekładzie L.Teligi
ech...łatwiej by mi było stworzyć listę pozycji nieprzeczytanych ;)

jestemzajety

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2011, 14:55

Książki z Waszego dzieciństwa.

Post20 paź 2011, 12:20

Pianola Kurta Vonneguta co ciekawe ta pozycja w dorobku pisarza nadal jest szczególnie <na czasie>


Vonnegut jest genialny, ale niekoniecznie dla dzieci, mimo całej tej fantastycznej otoczki!

Kod: Zaznacz cały

http://www.vonnegut.com/
Ostatnio zmieniony 21 paź 2011, 12:13 przez jestemzajety, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

Książki z Waszego dzieciństwa.

Post20 paź 2011, 19:52

Przygody Trzech Detektywów Alfreda Hitchcocka.
Niezwykła seria. Pomimo przeczytania całej seri czasami jeszcze do nich wracam w wolnej chwili. Szkoda że tej jest coraz mniej :(
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

sent

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:57

Książki z Waszego dzieciństwa.

Post03 maja 2012, 07:49

W dzieciństwie uwielbiałem Baśnie Braci Grimm - to było coś :)

adam65

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 18 wrz 2012, 14:53

Książki z Waszego dzieciństwa.

Post18 wrz 2012, 15:02

Ja pamiętam jak mama czytała mi baśnie Andersena

Kumix

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2012, 12:52

Książki z Waszego dzieciństwa.

Post04 gru 2012, 15:35

bajki braci grimm to było cos, swoim dzieciom tez bede je napewno czytał :D

ewakowal8

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 12 gru 2012, 15:51

Książki z Waszego dzieciństwa.

Post13 gru 2012, 11:10

Ja jak byłam mała to uwielbiałam opowieści o Mikołajku ale ostatnio jak byłam u mojej młodszej kuzynki to przejrzałam tą książkę i nie wiem jak ona mogła mi się podobać:P

Awatar użytkownika
hopmodna

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 08 sty 2013, 11:14

Książki z Waszego dzieciństwa.

Post09 sty 2013, 09:30

Było trochę, "Bromba i inni", "Karolcia", Przygody Misia Puchatka", "Przygody Koziołka Matołka", książki Szlarskiego, Leżeńskiego, Twaina. Troszkę się czytało. :)

myhappyplace

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2013, 08:36

Książki z Waszego dzieciństwa.

Post08 sie 2013, 09:46

Wątek stary, ale po prostu MUSZĘ go odkopać, bo tak mi się podoba!! Moje książki z dzieciństwa:

1. "Ach, jak cudowna jest Panama" Janosch: Miś i Tygrysek postanawiają wyruszyć w podróż, by odnaleźć magiczną krainę - Panamę, pachnącą bananami
2. "Dziecy z Bullerbyn" - to chyba każdy czytał i książka nie wymaga opisu, świetna była!
3. "Dolina Muminków" - mała, poręczna i gruba książka, z której najbardziej zapamiętałam początkowe strony, gdzie Tofik i Tofcia wypowiadali się w swoim sepleniącym stylu, pamiętam, że bardzo mnie ta ich wada wymowy śmieszyła :P
4. "Ania z Zielonego Wzgórza" a następnie wszystkie inne części "Ani", aż do tych, w których imię Ani zmienia się na imię Rity, bodajże Jej córki ;) W sumie to każda część była o tym samym, ale fajnie się czytało :D
5. "Emilka ze Srebrnego Brzegu" - ta sama autorka, więc i styl podobny, ale książka zabawna i ciekawa
6. Pamiętam, że jak mój starszy brat poszedł do szkoły, to podkradałam Mu kultowy elementarz "Litery" autorstwa państwa Przyłubskich i czytałam namiętnie wszystkie czytanki. Moja ulubiona to ta opowiadająca o tym, że ktoś tam chciał na śniadanie kanapkę z cienką warstwą masła i grubą warstwą dżemu, żeby mieć dżem po dziurki w nosie! :D

Tyle mi się na razie przypomina :D

ZenonJ

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 30 sie 2013, 08:18

Książki z Waszego dzieciństwa.

Post06 wrz 2013, 08:08

Dzieci z Bullerbyn.









Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników z dowolnym nadrukiem.

Awatar użytkownika
Banana

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 06 lip 2013, 20:36

Książki z Waszego dzieciństwa.

Post06 wrz 2013, 10:01

wiersze Brzechwy, Przygody koziołka Matołka, O psie co jeździł koleją, Ten obcy, Robinson Crusoe



  • Reklama

Wróć do „Hobby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości