Pierwszy aparat- hybryda czy lustrzanka?

Interesujesz się fotografią, muzyką, sportem bądź Masz inne ciekawe hobby? Porozmawiaj o nim w tym dziale!
Awatar użytkownika
Agent P

Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 22 lip 2012, 14:04

Pierwszy aparat- hybryda czy lustrzanka?

Post28 wrz 2012, 19:46

Witam. Zacząłem zastanawiać się nad rozpoczęciem zabawy z fotografią i w związku z tym mam wątpliwości co do tego czym pstrykać. Sam nie wiem na ile mnie to wkręci, jaka dziedzina mnie najbardziej zainteresuje. Więc raczej bez sensu zaczynać od lustrzanki. Zastanawiam się czy Waszym zdaniem Fuji hs10 sprawdzi się na początek focenia? Czy lepiej wybrać inny model?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21397
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Pierwszy aparat- hybryda czy lustrzanka?

Post28 wrz 2012, 21:21

Fajny aparatek, polecam na optyczne poczytać Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Agent P

Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 22 lip 2012, 14:04

Pierwszy aparat- hybryda czy lustrzanka?

Post28 wrz 2012, 22:10

W zasadzie to tak myślałem o tym tylko wolałem się upewnić, a na lustrzankę w sumie przyjdzie czas jak już bede wiedział czy mnie to wkręci i zdecyduje się na konkretną dziedzine :)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21397
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Pierwszy aparat- hybryda czy lustrzanka?

Post28 wrz 2012, 22:50

Lustrzanka to już wydatek ponad 2500 zł, a jeszcze nie uzyskasz takich efektów, bo obiektyw kitowy to zaledwie 18-55 czyli 3.5x zoom.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

zdjecia_lotnicze

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 14 gru 2012, 10:14

Pierwszy aparat- hybryda czy lustrzanka?

Post14 gru 2012, 22:09

P
Agent P pisze:Witam. Zacząłem zastanawiać się nad rozpoczęciem zabawy z fotografią i w związku z tym mam wątpliwości co do tego czym pstrykać. Sam nie wiem na ile mnie to wkręci, jaka dziedzina mnie najbardziej zainteresuje. Więc raczej bez sensu zaczynać od lustrzanki. Zastanawiam się czy Waszym zdaniem Fuji hs10 sprawdzi się na początek focenia? Czy lepiej wybrać inny model?
Persektywistycznie to już chyba hybryda, polecam ciekawy filmik: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Wiem, że trochę robiony "pod Lumixa" ale faktycznie, hybrydy to przyszłość - jakość lustrzanki w rozmiarze (i niebawem cenie) kompakta.

Z
Ostatnio zmieniony 14 gru 2012, 22:09 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: A na reklamę była zgoda? Nie, to do widzenia z linkami

kalkulator12

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 16 gru 2012, 21:33

Pierwszy aparat- hybryda czy lustrzanka?

Post18 gru 2012, 23:27

Jedynie lustrzanka ;) najlepszy efekt osągniesz

Awatar użytkownika
anuśka

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2015, 21:10

Pierwszy aparat- hybryda czy lustrzanka?

Post26 cze 2015, 15:23

Ja bym zaczęła od hybrydy ... też tak zaczynałam, bo nie wiedziałam czy mi się spodoba. Teraz to już mam porządną lustrzankę. Dla początkującego fotografa to mógłby być takie hybrydy:

Canon Powershot

Kod: Zaznacz cały

http://aparaty-cyfrowe.nowepromocje.eu/sprawdz-canon-powershot-sx400.html

Samsung WB110 Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

alagar

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2015, 11:19

Pierwszy aparat- hybryda czy lustrzanka?

Post21 lip 2015, 15:33

A ja uważam, że jak kogoś stać, to niech od razu zainwestuje w lustrzankę, bo w zmiennej optyce zabawa!



  • Reklama

Wróć do „Hobby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości