Uzależnienie od kompa

Interesujesz się fotografią, muzyką, sportem bądź Masz inne ciekawe hobby? Porozmawiaj o nim w tym dziale!
Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Uzależnienie od kompa

Post06 maja 2011, 17:43

Ja już nie mogę się wyleczyć :(
Chociaż nie widać mnie na forum to i tak zaglądam nawet o trzeciej godzinie w nocy ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21397
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Uzależnienie od kompa

Post08 maja 2011, 00:05

W sumie to jesteśmy raczej uzależnienie ale bardziej od Internetu, a może i od siebie.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Uzależnienie od kompa

Post08 maja 2011, 00:27

cosik_ktosik pisze:W sumie to jesteśmy raczej uzależnienie ale bardziej od Internetu, a może i od siebie.
Tak, masz rację, chodź nie koniecznie, ja siedzę codziennie na PC bo po prostu nie mam nic innego do roboty, jak jest opcja wyjścia na dwór jakiś grill to nawet się nie zastanawiam, no i oczywiście siłownia, a że nie oglądam TV to internet + radio :)

Awatar użytkownika
janpas

Globalny Moderator
Posty: 2118
Rejestracja: 27 mar 2009, 00:13
Lokalizacja: ChełmicaDuża
Kontaktowanie:

Uzależnienie od kompa

Post18 paź 2011, 22:02

wiesz znam takich jak zapytam czemu nie idzie na imprezę
lub ze znajomymi wyjedzie na weekend
to odpisuje ze nikogo nie zna niestety i wtedy dopiero uświadamia sobie że ten monitor w który się wpatruje to wszystko co posiada jeżeli chodzi o znajomych
ale jest już za późno i nie morze z tego się wyleczyć
choć jedną znajomą odzwyczaiłem i wyleczyłem od kompa i neta
za co mi do dziś dziękuje
jak wziąłem do zrobienia wcisnąłem jej kit że komp może po naprawie z początku działać 30 minut max dziennie
przez 2 tygodnie inaczej długo nie podziała ponieważ musi się wszystko poukładać
co było totalną bzdurą
w obudowie miała opcję zmiany koloru jak przekroczy temperaturę zmieniała kolor na czerwony i pikał
więc ustawiłem jej to żeby działało na temperaturę około 35minut
jak piknie i zmieni kolor to należy go wyłączyć :D
a resztę dnia niech spędzi na książkach i spacerach iść do koleżanki których miała mało
choć sam w to nie wierzyłem że dosłownie weźmie sobie to do serca ;)
zapomniałem po prostu żeby jechać i przestawić ustawienia obudowy
bo z góry założyłem że takiego nałogu nie da się wyleczyć w tak głupi sposób
po miesiącu przejeżdżając koło niej przypomniałem sobie że muszę jej to zmienić
żeby nie stresowała się hehe
wchodzę do niej i ku mojemu zdumieniu komputer wyłączony
ona siedziała za zwyczaj nałogowo od południa do późnego wieczora z tego co wiem
po analizach prosto wywnioskowane dysk prawie nowy 8 miesięcy a miał 2814 godzin przepracowane
średnia ok 11 godzin dziennie

a u niej siedzi kilka koleżanek których przed tym nie znałem i nie kojarzyłem aby miała
przywitałem się jak to przystało i powiedziałem że muszę coś sprawdzić przy kompie
oczywiście nie pytałem czy się dostosowała do zaleceń bo i po co jak padnie komp to go znowu bym naprawił
tak ja bym pomyślał
sprawdziłem smart dysku tak dla siebie i co widzę tylko doszło 10godzin
i przestawiłem żeby normalnie pracowała obudowa przestawiłem temperatury na odpowiednie aby nie migał kolor czerwony i nie pikał
powiedziałem ze już jest z nim wsio ok
i wyszedłem
po przypadkowym spotkaniu na ulicy jak szła z koleżankami byłem zdziwiony że po południu jest poza tym nieszczęsnym monitorem
zapytałem o komputer jak się sprawuje
stwierdziła wtedy ze musi mi podziękować za wyleczenie jej przez to pikanie i zmianę kolorków
po prost się odzwyczaiła sprawdza pocztę i szuka jakiś tam tematów lecz nie siedzi dłużej niż godzinę
dzięki czemu ma czas dla siebie i otaczających ja przyjaciół

i stwierdziła że w tak w głupi sposób z przypadku dowiedziała się co traciła siedząc przy kompie
minął rok jak kiedyś ją spotkałem zapytałem ją jak komputer itd.
stwierdziła że życie jest super a internet jest drugoplanowy choć nie jest niezbędny
ale nadal serfuje max tylko z godzinę czasem troszkę dłużej bo szuka jakiegoś zadania itp.
wiec wniosek można się od tego odzwyczaić
ze mną jest trochę inaczej jestem nałóg w tym ale to również wiąże się z tym ze mam takie zainteresowanie i spędzam sporo czasu nie przy necie ale przed kompem tak taka praca
choć powiem szczerze ze nawet nauczyłem się że kompa nie włączam przez 2 dni to już sukces
Grunt to spokój
pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś raz

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Szczęśliwego Nowego Roku

jestemzajety

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2011, 14:55

Uzależnienie od kompa

Post19 paź 2011, 09:49

ale jest już za późno i nie morze z tego się wyleczyć


oczywiście, że nie jest! :) nigdy nie jest za późno na to, żeby zmienić swoje życie. pod warunkiem, że osoba dotknięta problemem sama tego chce. tak jak w przypadku każdego rodzaju uzależnienia.

bresle

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2012, 12:06
Lokalizacja: Katowice

Uzależnienie od kompa

Post31 sty 2012, 16:31

Ja chyba jestem, ale wynika to raczej z trybu pracy, bo ciężko jest robić tłumaczenia nie korzystając z kompa. A po pracy przychodzi czas wolny, więc fajnie jest posurfować w sieci pół wieczora. I tak dzień w dzień. Jak dorzuce jeszcze napinanie w gry to wychodzi z tego uzależnienie.




________________________________________________________________________________________________
...hoping to survive eligium...

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Uzależnienie od kompa

Post31 sty 2012, 18:36

bresle pisze:bo ciężko jest robić tłumaczenia nie korzystając z kompa


A o słownikach Ty słyszał?
Ale takich papierowych. :D :P
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Uzależnienie od kompa

Post31 sty 2012, 19:21

janpas pisze:ale jest już za późno i nie morze z tego się wyleczyć
choć jedną znajomą odzwyczaiłem i wyleczyłem od kompa i neta

Zdanie drugie jest zaprzeczeniem pierwszego :) Więc... jeśli się chce to MOŻNA.
Mówienie że się nie da, że już za późno to wpadnięcie w błędne koło i po prostu poddanie się.

Jesteśmy, jak może przeczytałeś w „Odrodzeniu
Feniksa”, poddawani wpływowi różnych czynników, jedne były
dobre, drugie złe. To szkoła, rodzice, przyjaciele, telewizja, gazety,
radio, otoczenie. Do czego zmierzam? Byłeś może w cyrku? Na
pewno zauważyłeś, że duże silne słonie są uwiązane cienką linką
wokół ich wielkiej stopy. Zastanawiałeś się może, dlaczego one nie
zrywają tej linki? Gdy słoń był mały, był przypinany liną do małego
palika. Mijały całe miesiące, słoń próbował zrywać linę, niestety
bezskutecznie. Nawet dorastając, będąc dużym silnym słoniem,
przypominał sobie o swoich próbach, gdy był mały. Powstało
negatywne dla niego uwarunkowanie. To samo stało się w czasie
badań z rybą zwaną barakuda. Umieszczono w akwarium szybę
i w drugiej części dawano jej pokarm. Za każdym razem, gdy
Barakuda zbliżała się w kierunku jedzenia, uderzała o szybę. Po
pewnym czasie wyciągnięto szybę, co się okazało? Barakuda pływała
tylko do punktu, gdzie znajdowała się uprzednio szyba.


Ludzie czasem budują tak silne fortece, aby nie popełnić żadnych
błędów zapominając jak żyć i to jest największa porażka życiowa.
Człowiek, który boi się ponosić porażki i ryzykować osiąga o wiele
mniej od człowieka, który upada i myli się.

Cytaty z książki Nikodem Marszałek - Motywacja bez granic

Daje wam do myślenia? TO DO DZIEŁA!

Fajnie że temat został odświeżony, akurat dziś. Kto ma mnie na GG wie ile czasu spędzam przy komputerze.
Dlaczego fajnie że został odświeżony? KOŃCZĘ Z KOMPUTEREM, na miesiąc, wcześniej był to tydzień czasu, nie pomogło. Nie wyrobiłem odpowiedniego nawyku takiego jakiego chciałem, nie jest tak jak być powinno, nie jestem taki jaki chciał bym być. Przeanalizowałem wszystko, nie umiem poświęcić na komputer 'godziny' bo to zawszę się przedłuża. CHCĘ być konsekwentny. CHCĘ walczyć. Jeśli ten miesiąc nie pomoże, następnym razem ograniczę komputer na 3 miesiące, później pół roku, następnie rok.
Aha... co mam na myśli kończę z komputerem... mianowicie komunikator, FB/NK inne pierdoły i zabijacze czasu typu onet czy kwejki srejki... ten czas przeznaczę na czytanie książek / notatek które robiłem z książek, do tego zamierzam wrócić na boks i kickboxing :) Jeszcze poznałem fajną dziewczynę, nie chce aby KOMPUTER zniszczył mi przyszłość.

Za każdy błąd w teraźniejszości zapłacisz w przyszłości.

Zdaje sobie doskonale sprawę że wejście w inny świat, zmienienie czegoś nie będzie komfortowe, przyniesie mi ból i cierpienie, ale na końcu czeka sukces :)

Awatar użytkownika
DwD99

Stały bywalec
Posty: 712
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Uzależnienie od kompa

Post31 sty 2012, 19:54

Kto ma mnie na GG wie ile czasu spędzam przy komputerze.


Jesteś codziennie do późnych godzin..

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21397
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Uzależnienie od kompa

Post01 lut 2012, 01:18

Jeszcze poznałem fajną dziewczynę, nie chce aby KOMPUTER zniszczył mi przyszłość.

Moja dziewczyna i komputer się nie wykluczają ;)

Swoją drogą student Informatyki bez komputera? nie ma szans. Po prostu nawet jeśli, to musi znać najnowsze technologie bo inaczej będzie zacofany w zawodzie.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Uzależnienie od kompa

Post18 mar 2012, 02:33

Gdzieś wyczytałam, że jak pierwszą rzeczą, którą robicie po przebudzeniu, jest włączenie kompa, to jesteście od niego uzależnieni.

Wprawdzie nie włączam go od razu, to potem spędzam w necie kilka godzin...

Więc raczej jestem lekko od niego uzależniona.

Ale to ma też plusy, troszkę lepiej rozumiem angielski niż wcześniej- bo na wielu stronach, informujących o różnych promocjach i konkursach piszą w tym języku.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Uzależnienie od kompa

Post30 lis 2012, 22:59

Jak rano wstaję to zanim otworzę oczy to już ręką szukam przycisku power. Jestem uzależniony od komputera i po śmierci każę się skremować razem z moim PC :lol:

Uzależnienie od komputera i internetu => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

tred102

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2013, 15:07

Uzależnienie od kompa

Post10 sty 2013, 15:09

Objawy uzależnienia od komputera i internetu:

próby kontroli i/lub ograniczania czasu spędzonego przed komputerem/w internecie

kłamstwa na temat czasu spędzonego przed komputerem/w internecie

problemy w innych dziedzinach życia (w rodzinie, pracy, szkole, życiu towarzyskim) związane z używaniem komputera/internetu

angażowanie się przy użyciu komputera/internetu w aktywności, których nie pochwalałaby rodzina lub bliscy

potrzeba wydłużania czasu spędzonego przed komputerem/ w internecie by osiągnąć pożądany poziom satysfakcji lub podniecenia

używanie komputera/internetu by uciec od uczuć

doświadczanie stanów euforycznych oraz poczucia winy w wyniku ilości czasu spędzonego przed komputerem/w internecie

doświadczanie niepokoju, bezsenności, rozdrażnienia, zmian nastroju, lub depresji gdy niemożliwe jest użycie komputera/internetu zgodnie z wcześniejszym planem lub gdy używanie komputera/internetu zostanie przerwane

bycie zaabsorbowanym kupowaniem nowych programów, akcesoriow, dodatków komputerowych

finansowe problemy spowodowane korzystaniem z komputera/internetu (kupowanie sprzętu, oprogramowania, i opłat za internet)

zuziamarzec123

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 20 sty 2013, 19:37

Uzależnienie od kompa

Post22 sty 2013, 19:31

Ja myślę, że są gorsze i lepsze formy uzależnienia od internetu. Bo jeśli ktoś rezygnuje z innych form rozrywki zupełnie jak spotkania ze znajomymi, rodziną czy sport na rzecz komputera to według mnie jest źle ale jeśli ktoś spędza dużo czasu przy komputerze bo robi tam dużo fajnych rzeczy, jednocześnie nie zaniedbując swoich obowiązków i nie odcinając sie od świata to według mnie jest ok.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Uzależnienie od kompa

Post22 sty 2013, 23:49

tred102 pisze:Objawy uzależnienia od komputera i internetu: (...)

doświadczanie stanów euforycznych oraz poczucia winy w wyniku ilości czasu spędzonego przed komputerem/w internecie

doświadczanie niepokoju, bezsenności, rozdrażnienia, zmian nastroju, lub depresji gdy niemożliwe jest użycie komputera/internetu zgodnie z wcześniejszym planem lub gdy używanie komputera/internetu zostanie przerwane


Tred102, zgodnie z tym nie jestem uzależniona od komputera. Jednak jak już go włączę, to spędzam przy nim po kilka godzin...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Hobby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość